Skocz do zawartości

Kino domowe 5.1 do gier, filmów, i muzyki.


Recommended Posts

Z jednej strony przejechałbym się do jakiegoś salonu audio, z drugiej, chyba lepiej byłoby ,,przetestować'' sprzęt u siebie w pokoju, i dobrze go ustawić.

 

 

 

Tylko jak kupisz okablowanie po 7zł za mb do tego to parskne śmiechem

Pomału, pomału  ;)  Na razie cały czas myślę jak rozwiązać zakup, a przynajmniej tak mi się wydaje  :)

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites

Tylko jak kupisz okablowanie po 7zł za mb do tego to parskne śmiechem :)

Ja bym napisał, że zachowa zdrowy rozsądek. Podstawa to przekrój, jakość przewodnika, żyły przewodzące. Następnie ekranowanie, izolacja i rezystencja itp. Można dorwać porządne kable w cenie mniejszej niż 5zł za metr bieżący. Po co przepłacać jeśli droższe "żyły" poza wyglądem kompletnie nic nie wnoszą do dźwięku? już lepiej podciągnąć akustykę w pomieszczeniu, to przynajmniej da z miejsca słyszalne zmiany w większości przypadków na lepsze.

 

Oczywiście kable nie grają :)

Głośnikowe jak najbardziej, że nie grają.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Szarik no OK, zgoda.

Ale nie powiesz mi chyba że komplet głośników podepnie aż do kabelka 2mm przekroju :D

Trochę prądu jednak by się przydało dostarczyć do nich.

No tak mi się wydaje...

Ja tam nie namawiam nikogo ;)

Zdania są podzielone.

**

Ale jak akustykę poprawi?

To ma być pokój.

Meble poprawią.

Przecież nie wrzuci pianki jaką można w studiu spotkać :)

Link to post
Share on other sites

Ale jak akustykę poprawi?

To ma być pokój.

Meble poprawią.

Przecież nie wrzuci pianki jaką można w studiu spotkać :)

Dywan, zasłony przy oknach, jakieś obrazy na ścianach, półki, kwiaty... bardziej takie normalne domowe rzeczy miałem na myśli niż studyjne graty :wariat:

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem do filmów i muzyki:

 

STX Electrino 250 x2 - 1600 zł

STX Electrino 150C - 400 zł

STX Electrino E150 x2 - 600 zł

Denon X1300W - 1200 (odpakowany jak nowy)

Kable z czystej miedzi beztlenowej 120 zł za 25 m

20 wtyków bananowych Nakamichi po ok 5 zł

 

W tych pieniądzach myślę, że dobry zakup. Fronty są fabrycznie na kolcach co się rzadko zdarza w tej cenie. Na plus dodatkowo ładny wygląd.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Ja kupiłem do filmów i muzyki:

 

STX Electrino 250 x2 - 1600 zł

STX Electrino 150C - 400 zł

STX Electrino E150 x2 - 600 zł

Denon X1300W - 1200 (odpakowany jak nowy)

Kable z czystej miedzi beztlenowej 120 zł za 25 m

20 wtyków bananowych Nakamichi po ok 5 zł

 

W tych pieniądzach myślę, że dobry zakup. Fronty są fabrycznie na kolcach co się rzadko zdarza w tej cenie. Na plus dodatkowo ładny wygląd.

Fajnie ale kolce niszczą podłogę...

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak się zastanawiam, czy warto dołożyć do lepszego amplitunera, czy lepiej jednak wybrać coś tańszego, za około 2000 - 2500zł, a więcej pieniędzy przeznaczyć na głośniki, w szczególności fronty ?

Wszystkie głośniki powinny być ustawione, jak rozumiem, na wysokości uszu, głowy ?

Mam pytanie dotyczące kabli. Jakie końcówki muszą być, i czy sklepy montują wtyki do kabli, bo ja się na tym kompletnie nie znam  :)

Edytowane przez adi777
Link to post
Share on other sites
Tak się zastanawiam, czy warto dołożyć do lepszego amplitunera, czy lepiej jednak wybrać coś tańszego, za około 2000 - 2500zł, a więcej pieniędzy przeznaczyć na głośniki, w szczególności fronty ?

Wszystkie głośniki powinny być ustawione, jak rozumiem, na wysokości uszu, głowy ?

Mam pytanie dotyczące kabli. Jakie końcówki muszą być, i czy sklepy montują wtyki do kabli, bo ja się na tym kompletnie nie znam :)

Odwrotnie.

Lepszy amplituner. Taki za 2500 już jest OK

Ważne żeby miał DTS-HD, te tanie nie mają

Link to post
Share on other sites

Ja bym postawił na lepsze głośniki kosztem amplitunera, zaś to przecież one dają tak naprawdę pomijając źródło ostateczny rezultat co do audio. Lord dekodery hd ma dziś już praktycznie każdy amplituner z hdmi. Zerknij jeszcze na wyższe ale cenowo przystępne modele Pioneera, to bardzo dobre amplitunery ze znakomitym systemem autokalibracji mcacc. W mojej opinii jednym z lepszych nie wliczając systemu Arcam. Grają bardzo żywo. Czasami mając Marantza tęsknie za właśnie aż taką dużą "żywością" dźwięku w kinie domowym :). Kable mogą być z bananami albo druty pokryte np. małą dawką srebra lub widełki co kto lubi. Dziś dużo sklepów oferuje takie dodatki do okablowania w gratisie. Poradniki co do ustawienia kolumn były chyba gdzieś tu na forum wrzucane przez Luksona ale sporo też znajdziesz na necie. Nie jest to jakoś wybitnie skomplikowane tym bardziej w dzisiejszych czasach autokalibracji.
 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nieprawdą jest, że te tanie nie mają DTS-HD. Nawet najbardziej podstawowy i najtańszy Denon X540BT ma (i Dolby TrueHD też)

 

Wszystkie głośniki powinny być ustawione, jak rozumiem, na wysokości uszu, głowy ?

Mam pytanie dotyczące kabli. Jakie końcówki muszą być, i czy sklepy montują wtyki do kabli, bo ja się na tym kompletnie nie znam  :)

Fronty tak. Centralny nigdy nie będzie, a sorroundy mogą być wyżej, pod kątem. Niektórzy twierdzą, że nawet powinny, bo lepiej oddają "przestrzeń efektową".

 

Jakie końcówki muszą być, i czy sklepy montują wtyki do kabli, bo ja się na tym kompletnie nie znam  :)

Najlepiej końcówki ocynować, wtedy miedź się nie utlenia.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites
Nieprawdą jest, że te tanie nie mają DTS-HD. Nawet najbardziej podstawowy i najtańszy Denon X540BT ma (i Dolby TrueHD też)

 

Fronty tak. Centralny nigdy nie będzie, a sorroundy mogą być wyżej, pod kątem. Niektórzy twierdzą, że nawet powinny, bo lepiej oddają "przestrzeń efektową".

 

Najlepiej końcówki ocynować, wtedy miedź się nie utlenia.

Dobra. Dzieki za poprawienie ;)

Wcześniejsze serie tak nie miały.

 

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

RCA nie taki, tylko typu Y, tzn. 1xRCA - 2xRCA (np. taki http://audioexpert.pl/melodika-purple-rain-kabel-subwooferowy-typu-y-mdswy30-3m-p-611.html)

Oczywiście są tańsze, wcale nie gorsze, choćby Prolink TCV 3610, albo Klotz

Do głośników, żeby za bardzo nie mieszać, kabel 2x2,5mm2, z miedzi beztlenowej (OFC), wysokiej czystości.

Pochyl się np. nad polskim Red's Music.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...