Skocz do zawartości

Recommended Posts

ceny tak nie spadną tyle już przyjdzie nam płacic za nowe karty chyba że gracze przez 3-4 miesiące nic by nie kupili

 

jedynie co może spaść to cena gt1030 lub gtx 1050 i wersje ti reszta dużym spadkom się nie oprze

 

GDyby xbox lub PS4  dał mozliwośc podłaczeie myszki i klawki i gry by na tym chodziły i nawet w csgo czy lola ludzie by grali na konsoloach to byłby strzał kolano a raczej w nogi ku samej D@@@e dla PC i jego drogich kart graficznych

Link to post
Share on other sites

Według najnowszych informacji ludzie widząc wysokie ceny kart graficznych dla PC, kupują coraz częściej konsole

 

AMD ma to w du*ie, ponieważ nowe konsole są na ich podzespołach,

 

wygląda na to że najbardziej na tym traci NVIDIA, bo uciekają im klienci, i mogą na długo stracić jakiś% udział na rynku, dlatego zapowiedzieli 10-krotne zwiększenie produkcji, tak aby kopacze i gracze byli zadowoleni.

Link to post
Share on other sites

Według najnowszych informacji ludzie widząc wysokie ceny kart graficznych dla PC, kupują coraz częściej konsole

 

AMD ma to w du*ie, ponieważ nowe konsole są na ich podzespołach,

 

wygląda na to że najbardziej na tym traci NVIDIA, bo uciekają im klienci, i mogą na długo stracić jakiś% udział na rynku, dlatego zapowiedzieli 10-krotne zwiększenie produkcji, tak aby kopacze i gracze byli zadowoleni.

Gdzie to wyczytałeś?Nie zwiększą tak szybko produkcji nawet jakby bardzo chcieli.To nie jest takie proste.Nie sądzę żeby teraz produkcja nie szła na 100% a wdrożenie nowych linii produkcyjnych nie trwa tydzień tylko miesiące jak nie lata.Budowa tych linii,zatrudnienie pracowników, a najpierw ich przeszkolenie itd. itd....Poza tym jeżeli myślą to wiedzą o tym że wdrożenie nowych linii produkcyjnych jest bardzo ryzykowne.Zainwestują miliony dolarów,przyjdzie krach na krypto,rynek zaleją również miliony kart graficznych cena pójdzie w dół i tymi nowymi liniami produkcyjnymi wiecie co mogą sobie zrobić?

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

artykuł z zwiększeniem produkcji tutaj:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-pracuje-nad-zwiekszeniem-dostepnosci-kart-graficznych-dla.html

 

następnie artykuł o ludziach wybierających konsole zamiast PC, czytałem tydzień temu, i teraz nie mogę znaleźć :P

 

 

w dół i tymi nowymi liniami produkcyjnymi wiecie co mogą sobie zrobić?

 

podobno obecne linię dadzą radę, i głównie problem dotyczy produkcji chipów pamięci GDDR5 (Samsung, Hynix, Micron)

Link to post
Share on other sites
artykuł z zwiększeniem produkcji tutaj:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-pracuje-nad-zwiekszeniem-dostepnosci-kart-graficznych-dla.html

 

następnie artykuł o ludziach wybierających konsole zamiast PC, czytałem tydzień temu, i teraz nie mogę znaleźć :P

 

 

 

podobno obecne linię dadzą radę, i głównie problem dotyczy produkcji chipów pamięci GDDR5 (Samsung, Hynix, Micron)

Czytanie ze zrozumieniem się kłania
Link to post
Share on other sites

Cebularze wyczuły zysk i co rusz podnoszą ceny... jak za RX580 Nitro+ można żądać prawie 4 tyś ?! Lub jakiegoś Strixa od Asusa np 1080 ti za 5 tyś.. ale szczytem bezczelności był przypadek na który natrafiłem na Alledrogo, gościu sprzedaje GTX 1070, wstawił zdjęcia, skan faktury, ale... wszystkie ceny bez wyjątku zamazane ! Jak ktoś będzie głupi to wylicytuje za dduuuuużo wyższą kwotę a cebularz Janusz będzie się śmiał... 

 

https://www.wykop.pl/tag/polak/wszystkie/next/entry-29355873/

Edytowane przez Zieciu971
Link to post
Share on other sites

Trzeba podziękować górnikom za obecne ceny, kilka dni temu czytałem artykuł na temat cen i rynku kart w jakimś biznesowym portalu.

Było tam opisane że nawet jak by kryptowaluty zdania na dzień przestały istnieć to ceny kart graficznych i tak będą rosły bo jest na nie ogromne zapotrzebowanie u zwykłego konsumenta, a producenci kart nie są w stanie załatwić tej dziury w 2-3 miesiące.

 

Pomijam już ze rynek zalała by fala kart koparkowych których ceny w szale również nie były o wiele niższe.

 

 

I po przeczytaniu tego artykułu cieszyłem się że nie muszę kupować grafiki.... I masz wczoraj grafika mi padła :D.

 

IMHO karty nie potaniają ani za kwartał, dwa czy trzy jedynie co to ceny mogą się ustabilizować na jakois czas lub zwolnić wzrost , ale na pewno nie potaniaja. Będą drożeć jeszcze dobre kilka lat aż ktoś nie zrobi porządku z kryptowaluta lub sam ten balonik nie pęknie.

 

 

Noni faktycznie jak mam dać za takiego gtx 1060 1800-2000zl to już wolę dołożyć i kupić Ps4 czy XO

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Nie tak dawno konsole to był szrot bo za niewiele więcej można turbowydajną wszystkorobiącą maszynę złożyć. Teraz konsole są cacy bo za niecałe 2000 zł można spokojnie w większość rzeczy pograć bez spiny o szybkość działania. Dla tych co kupili grafikę rok temu jest super bo ich sprzęt mocno poszedł do góry w cenie, mogą trzymać, mogą sprzedać jak mają taka fantazję, dla szukających nowej grafiki znowu jest źle bo mają związane ręce a ich odłożona kasa na grafikę nagle stopniała w oczach. Jak wyjdzie nowa generacja grafik i portale aukcyjne zaleją karty po 70% swojej ceny sprzed boomu to będzie wielkie święto PCiarzy bo każdy sobie będzie mógł strzelić grafikę dającą radę w FHD/1440p na ultra. Oczywiście jeśli komuś nie przeszkadza, że karta trochę popracowała. Nie rozumiem z kolei tej fali hejtu a szczególnie, że im się ktoś mniej zna w temacie tym większym jadem pluje. Winni są chciwi ludzie a nie kryptowaluty. Bronią też można coś upolować i wyżywić rodzinę a można zamordować z zimną krwią. Chociaż w swej idei kryptowaluta ma raczej przywrócić porządek i zmniejszyć biedę ale to są procesy które trwają latami i mam nadzieję, że chwilowa fala hejtu i niezrozumienia nie przeszkodzi ich rozwojowi.

Link to post
Share on other sites

Górnicy są co najwyżej wdpółodpowiedzialni za taką sytuację, ale moim zdaniem to głównie producenci zapomnieli, że "owce się strzyże a nie odziera ze skóry".

 

Jedyne co by ruszylo jakkolwiek smutnych panów w garniturach, to gdyby im się na koniec cyklu rozliczeniowego słupki w Excelu nie zgadzały. Ale to się nie stanie, bo ludzie zamiast głosować portfelami zaciskają pasa płacąc i tak.

 

Już przy premierze Pascala te dwa lata temu był skok na kasę, a ludzie murem stali za producentami broniąc wysokich cen "(...) ale zobacz jaką wysoką wydajność dostajesz w zamian"

Link to post
Share on other sites

To trochę jak z DLC wydaje mi się ... też mi się nie podoba, też uważam, że to ślepy zaułek i ogólnie "tak być nie powinno" ale jeśli będę grał dużo w jakąś greę, tym bardziej multiplayer a wszyscy bedą siedzieć na DLC to też kupię. Trochę taka hipokryzja ale no myślę, że tak to działa, nie ma ani jednego fana mikrotransakcji i rozbuchanych DLC ale "każdy" ten raz na te 10 gier jakieś DLC kupi i tak to się kręci. AMD i nVidia specjalnie wiele nie muszą robić bo towar im schodzi w 100% także mogą co najwyżej się "pomartwić" na facebooku czy innym twitterze :) Można też spojrzeć na to pod kątem takim, że wymogi sprzętowe gier zostaną trochę wstrzymane, bo skoro kopanie wchłania wszystko to firmy się pohamują w wymuszaniu GTX1080Ti do max ustawień ... nie będzie miał kto w to grać. Konsole raczej też prędko nie zmienią generacji w takich warunkach, bo złotych jaj się kurze nie ucina :). Fajnie jakby i gracze i kryptowaluciarze byli zadowoleni. Bitcoin akurat GPU nie używa więc chociaż ciut mniej się powinno biedakowi obrywać :)

Link to post
Share on other sites

@Up zobacz model mikropłatności w csgo: co 3-4 miesiące nowa operacja za 5 euro, nowe case'y, nowe skiny. Możesz jednak jej nie kupować i nadal cisnąć z kumplami "Rush B" normalnie w rankingowym, a jedyną różnica będzie ze jakiś typ ma mniej lub bardziej udanie pomalowwanego kałacha. Można? Można.

 

W większości gier jednak jeżeli nie kupujesz dlc to grasz świadomie w upośledzonyą wersję gry. A takim zabiegom ja mówię zdecydowanie nie.

Link to post
Share on other sites

 

 

mówię zdecydowanie nie.
I słusznie, ale znajdzie się 20 kolejnych osób które powie tak. I karuzela kręci się dalej.

 

Znajomy analityk branży IT z Wrocławia ostatnio usłyszał od szefostwa że rynek kart graficznych został stale zdeformowany. Obawiam się tylko, że ceny kart graficznych, w tym roku a może i dalej, nie wrócą do normy bo norma jest kształtowana przez rynek...

Link to post
Share on other sites

Cebularze wyczuły zysk i co rusz podnoszą ceny... jak za RX580 Nitro+ można żądać prawie 4 tyś ?! Lub jakiegoś Strixa od Asusa np 1080 ti za 5 tyś.. ale szczytem bezczelności był przypadek na który natrafiłem na Alledrogo, gościu sprzedaje GTX 1070, wstawił zdjęcia, skan faktury, ale... wszystkie ceny bez wyjątku zamazane ! Jak ktoś będzie głupi to wylicytuje za dduuuuużo wyższą kwotę a cebularz Janusz będzie się śmiał... 

 

https://www.wykop.pl/tag/polak/wszystkie/next/entry-29355873/

Jeżeli jeszcze nie zauważyłeś to od 28 lat mamy wolny rynek.Każdy może wystawić do sprzedaży to co uważa i za ile chce.Masz kasę kupujesz,nie masz nie kupujesz.Poza tym coś jest tyle warte ile ktoś za to zapłaci a nie za ile sprzedający wystawi do sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

jakby było dużo kart na rynku to by czegoś takiego nie było, bo Cebuliony Biznesu biły by sie o jak najniższą cenę, a że kart naprodukowali czerwoni tyle co kot napłakał, późnieij dołączyła do tego nvidia, to jest jak jest - zobaczycie , jak im kopacze przestaną kupować (bo w końcu i ten rynek sie nasyci) jak ceny będą leciały na pysk na aledrogo czy oelixach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...