Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę też, że jeśli ceny kart graficznych będą nadal tak wysokie, to wzrośnie sprzedaż laptopów gamingowych. Te póki co nie drożeją... 

 

Nawet z 1050ti da się spokojnie pograć na laptopie. Przypominam że pascal w laptopach ma identyczną wydajność jak ten w desktopach.

Edytowane przez Funkie
Link to post
Share on other sites

Wpływ na ceny kart graficznych ma kilka spraw. Wiele zostało już tutaj opisanych. Moim zdaniem brakuje tu jednej. Jak ludzie (nie wszyscy ale jednak) kupują ,to producent (sprzedawca) nie będzie obniżał swoich dochodów...:(

Link to post
Share on other sites

Jak ludzie (nie wszyscy ale jednak) kupują ,to producent (sprzedawca) nie będzie obniżał swoich dochodów... :(

Co racja to racja.Popyt i podaż.Wysoka podaż i niski popyt,cena w dół,a na odwrót-cena w górę.Teraz jest właśnie to"na odwrót":)Sprzedawca czy producent nie jest instytucją charytatywną.

Link to post
Share on other sites

 

Sprzedawca czy producent nie jest instytucją charytatywną.
Ale przy "normalnych" cenach sprzedawca czy producent i tak wypracowywał zysk i normalnie funkcjonowal. Przy obecnych cenach zarabia dodatkowo (chcą na biednych ;) graczach zarobić) ,a przecież ceny produkcji nie wzrosły nagle o różnice sprzed podwyżek. Więc porównanie do instytucji charytatywnej jest imo nie na miejscu.
Link to post
Share on other sites

Jeżeli przyjdzie krach na kryptowalutach,a przyjdzie bo nic nie trwa wiecznie to rynek zaleje taka ilość kart że  producenci będą liczyć tylko straty.Z teraźniejszymi zyskami bilans się wyrówna.Mądry producent odkłada teraz ponadprogramowe zyski żeby przetrwać to co nadejdzie.

Link to post
Share on other sites

mnie też to ciekawi w jaki sposób może ich ubywać, przecież na orzeszki ich nie wymieniają, w ogóle do czego i komu potrzebne te kryptowaluty, dla mnie to jakaś ściema i nigdy sie w to nie bawiłem

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

 

 

Jeżeli przyjdzie krach na kryptowalutach,a przyjdzie bo nic nie trwa wiecznie

 

 

 

Nie znam się na tym za bardzo i powiem szczerze że mało mnie to interesuje

 

Czyli jednak wypowiadasz się w tonie znawcy, chocaż sam przyznajesz, że nie masz o tym pojęcia. Dalej, doszukujesz się głębszych relacji między kryptowalutami a długotrwałym planem sprzedaży producentów, mimo ze sam uwazasz, że w bliżej nieokreślonym momencie ten rynek sie załamie. Na koniec skoro sam mówisz, że kryptowalut codzienne przybywa (chociaż mnie bardziej chodziło o pojawianie sie kolejnych odmian walut na rynku niż o wydobycie w obrębie jednej waluty) to zakładasz, że jeden krach może położyć wszystkie kryptowaluty na raz, chociaż one nie zawsze są od siebie zależne.

 

 

 

Wygrałem?

 

Gdyby to był quiz to fakt - wygrałbyś ;)

Internety.   

Link to post
Share on other sites

Wojciechu15 może tak może nie :) podejrzewam, ze rezerwować będzie trzeba zanim w sklepie się pojawią :)

Sam mam zgrzyt co robić (rozważam kupno ps4) wczoraj wieczorem poszła 980 Ti Gigabyte G1 z gwarancją do Listopada za 2551zł

 

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-980ti-6gb-g1-gaming-na-gwarancji-i7180554861.html

 

bo nawet jeśli swoją sprzedam "powiedzmy" 1900zł (gwarancja do 28-07-2018) to jak dołożę 2000 zł to nie kupię 1080ti :)

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11-gb-gw-09-2020-i7179204309.html

 

a tu jeszcze licytacja :

 

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-1080-ti-gaming-x-11gb-i7181462135.html

Link to post
Share on other sites

Czyli jednak wypowiadasz się w tonie znawcy, chocaż sam przyznajesz, że nie masz o tym pojęcia. Dalej, doszukujesz się głębszych relacji między kryptowalutami a długotrwałym planem sprzedaży producentów, mimo ze sam uwazasz, że w bliżej nieokreślonym momencie ten rynek sie załamie. Na koniec skoro sam mówisz, że kryptowalut codzienne przybywa (chociaż mnie bardziej chodziło o pojawianie sie kolejnych odmian walut na rynku niż o wydobycie w obrębie jednej waluty) to zakładasz, że jeden krach może położyć wszystkie kryptowaluty na raz, chociaż one nie zawsze są od siebie zależne.

 

 

 

 

Gdyby to był quiz to fakt - wygrałbyś ;)

Internety.   

To ty napisałeś że jestem znawcą.Oczywiście nie jestem znawcą jeżeli chodzi o kryptowaluty,aczkolwiek gram na Giełdzie Papierów Wartościowych od 21 lat i z moich obserwacji przez te lata i doświadczeń jakie niewątpliwie  zebrałem  mogłem napisać to co wyżej.Oczywiście cały czas są to luźne przypuszczenia a ty możesz się ze mną zgodzić lub nie.

Link to post
Share on other sites

W takim razie przez dwie dekady widziałeś na pewno jak kilka większych lub mniejszych firm zaliczyło upadek (ot, żeby daleko nie szukać - nasz polski Optimus). Kryptowaluty, jeżeli przyjąć za ich początek wprowadzenie BTC, są z nami od prawie 10 lat i w tym czasie praktycznie ŻADNA nie upadła. Co więcej, w każdym roku wprowadzane są kolejne nowe waluty/algorytmy i na razie nic nie zapowiada żeby miało się to zmienić. 

 

O "krachu" moglibyśmy mówić, gdyby decyzje o delegalizacji(?) kryptowalut zapadły na wysokim szczeblu międzynarodowym. Fakt, w wielu państwach przyszłość dla górników zaczyna powoli malować się w bardziej szarych barwach (np na Wyspach), jednocześnie w innych (~Szwecja) chodzą słuchy o wprowadzeniu pseudo-państwowej kryptowaluty, która mogłaby być równoległym oficjalnym środkiem płatniczym.

 

Szanuję Twoją opinię i chciałbym móc uwierzyć, że obecna patologiczna sytuacja jest tylko "ciszą przed burzą". Że już za chwileczkę, już za momencik małe *yeeeebuuut* i zaleje nas fala tanich Radeonów, a autorskie Vegi w pełnej dostępności pojawią się z bliskich MSRP cenach.

 

Chciabym, nawet bardzo. 

Link to post
Share on other sites
Że już za chwileczkę, już za momencik małe *yeeeebuuut* i zaleje nas fala tanich Radeonów, a autorskie Vegi w pełnej dostępności pojawią się z bliskich MSRP cenach.

 

 

Jak się okaże, że za 1200zł można kupić nową 2060 który rzekomo ma zjeść dzisiejsze 1080, albo za parę stówek więcej 2070 o wydajności 1080ti to może się okazać, ze na te piekarniki biorące po 350w nikt nie będzie chciał patrzeć za więcej niż 600zł  ;)

 

Wystarczy, ze następca 1050ti będzie ogarniał full hd w dobrym fps'ie i będzie kosztował tyle za ile można było dorwać 1050ti, czyli między 570-750zł nowy to wszystkie używki, szczególnie od AMD będą niewiele warte.

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

W wydajność 1080 w cenie 1060 6 GB nie uwierzę puki nie zobaczę :D Raczej stawiałbym, że, 2060 będzie wydajnościowo na poziomie 1070 i kosztować ok 1500.

 

Na pierwszy ogień jednak pójdzie jak zawsze 2070 i 2080. O wydajności się nie będę wypowiadał,

bo dzisiaj wróż Maciej miał zamknięte, alew tytana V nie uwierzę również.

Link to post
Share on other sites

Aktualnie od tygodnia krypto-waluty się stabilizują do poziomu średniego minus

w przypadku opłacalności kopania ETH przy jednej karcie wychodzi:

 

 

1 miesiąc = 1x RX580 = szybkość 30,1 MH/s = trudność na kopalni 2,85 P = wydobycie ~0.07 ETH

 

wypłata 223 zł = w tym koszt energii 56 zł = mamy na czysto 167 zł

 

 

jak ktoś chce kupić do kopania takiego radeona za 2200 zł, to musi czekać 13 miesięcy na zwrot inwestycji, nie wspominając o kosztach podstawki pod karty (zasilacz, płyta, proc, ram, stelaż, dysk, rajzery) ^-, więc słabo, ceny kart będą spadać.

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...