Skocz do zawartości

dziwne zachowanie Firefoxa


Recommended Posts

Cześć,
Firefox szaleje na moim laptopie, łapie zwiechy, wyłącza się, a przede wszystkim co jakiś czas dzieje się coś takiego dziwnego: http://ifotos.pl/zobacz/firefoxpn_qrqrnaq.png
To znaczy ekran nagle robi się częściowo czarny czy w innym kolorze, czasami wraca do normalności, czasami nie, niekiedy pomaga... pokazanie pulpitu i z powrotem wejście na firefoxa. Nie mam pojęcia czy to jest wina programu czy jakiś dziwny błąd karty graficznej, flasha, a może jeszcze coś innego. Macie jakieś pomysły? Jestem przyzwyczajony do firefoxa, mam w nim mnóstwo zakładek które się synchronizują między komputerami.

Firefox 56.0 32 bity, laptop ASUS UX305FA
Windows 8.1 64-bit (6.3, Build 9600) (9600.winblue_gdr.140723-2018)
BIOS: UX305FA.209
Processor: Intel® Core M-5Y10c CPU @ 0.80GHz (4 CPUs), ~1.0GHz
DirectX Version: DirectX 11
 Card name: Intel® HD Graphics 5300

W ogole denerwuje mnie ten komputer i jego niestabilnosc, zastanawiam sie czy nie lepiej poszedlby na... Windows 7 ktory mam do dzisiaj na stacjonarce i nigdy nie mialem z nią najmnijeszych problemow? Czy taki downgrade moglby spowodowac jakies klopoty? ;) Dzięki wielkie!
 

Link to post
Share on other sites

 

 

Zacznijmy od tego, że FF nie obsługuje już flasha, javy itp. Z tego powodu (w pracy) siedzę na wersji 52 ESR, która nie stwarza żadnych kłopotów z w/w. Sprawdź może czy nie masz zapchanej pamięci podręcznej w tych wtyczkach.

Dziięki za odpowiedzi. Co znaczy, że FF nie obsługuje flasha? I jak sprawdzić "czy nie masz zapchanej pamięci podręcznej w tych wtyczkach"? ;))

Link to post
Share on other sites

http://antyweb.pl/firefox-zaczyna-blokowac-flasha/ do wersji 56 jeszcze jako tako działał, od 56 już koniec.

Świat odchodzi od flasha na rzecz HTML5, czego przykładem było choćby kasowanie YouTube ze SmartTV wyprodukowanych do 2012r.

 

Panel sterowania tam masz Flash Player i Java, teraz odpowiednio Ustawienia Magazynu lub Temporary Internet Files i usuń/wyczyść zawartość.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...