Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

W niedługim czasie rozważam zakup 1080ti - zapewne wersji referencyjnej ze względu na stosunek wydajność / cena. 

 

I moje pytanie brzmi - jak uważacie, przy jakiej cenie zakup (nowej) karty będzie sensowny ? Obecnie jest to koszt 3100 zł - ale zakładam że w związku z załamaniem się kryptowalut jak i niedługą premiera amd vegi ceny powinny dalej powędrować w dół ? Jakieś sugestie ? :) 

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że za 3100zł w tej chwili nie kupisz nawet referenta, chyba, że polujesz na okazje na Allegro albo szukasz używanej karty.

 

Poza tym, wersje referencyjne są słabe i głośne. Chyba wolałbym dopłacić 200-300zł i poszukać czegoś na lepszym chłodzeniu.

Na znaczące spadki cen bym nie liczył. Sprzedawcy niechętnie obniżają ceny, jak już je raz podnieśli.

 

 

BTW, Twoja obecna karta jest całkiem mocna. Jeśli grasz wyłącznie w FullHD, to nie ma sensu robić upgrade'u. Można najpierw zainwestować w nowy monitor i poczekać aż wyjdzie kolejna generacja (Volta)?

Link to post
Share on other sites

Witam

 

W niedługim czasie rozważam zakup 1080ti - zapewne wersji referencyjnej ze względu na stosunek wydajność / cena. 

 

I moje pytanie brzmi - jak uważacie, przy jakiej cenie zakup (nowej) karty będzie sensowny ?

Całkowicie bezsensowny . To juz lepiej sobie spojrzec w strone niereferentów 1080 ;)

Link to post
Share on other sites

1070 sprzedane

 

1080ti za 3099 zł:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1080-ti-founders-edition-11gb-gddr5x-352-bit-hdmi-3x-dp-box-zt-p10810a-10p-1176648/

 

Przed boomem kryptowalutowym były już taniej. 

 

ps. 1070 używałem do monitora 29'' o natywnej rozdzielczości 2560x1080, obecnie przesiadłem się na 34'' 3440x1440 

Edytowane przez wasptak
Link to post
Share on other sites

No no, Morele hurtowo zrobiły niezłą promocję. Za własną kartę dwa tygodnie temu zapłaciłem 250zł więcej :)

 

Tak czy inaczej, nie kupuj referenta. Chociażby ze względu na kulturę pracy. Wersje Turbo też omijaj - to jest właściwie referent z nieco trwalszym (wedle producenta) wentylatorem, ale tak samo głośnym. Czasami są jakieś drobne poprawki na PCB (np. w sekcji zasilania) ale zegary są te same.

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, mam okazję wymienić swoją grafikę 1080 na nową 1080ti za niewielką dopłatą (400-500zł)

 

Posiadam dokładnie taki model:

https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1080-GAMING-X-8G.html#hero-overview

 

a chciałbym wymienić na którąś z tych dwóch:

https://pl.msi.com/Graphics-card/GeForc-GTX-1080-Ti-GAMING-X-11G.html#hero-overview

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-aorus-geforce-gtx-1080-ti-xtreme-edition-11gb-gddr5x-352-bit-3x-hdmi-3x-dp-dvi-d-box-gv-n108taorus-x-11gd-976813/

 

Która z tych dwóch będzie lepszym wyborem?

A może jakiś inny model polecacie?

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna MSI GTX1080Ti GAMING X jest głośna pod obciążeniem i w swojej wysokiej cenie słabo wypada na tle konkurencji, 

 

zdecydowanie lepszym wyborem jest tutaj Gigabyte GTX1080Ti AORUS, z uwagi na kulturę pracy,

 

warto dodać że Gigabyte posiada tańszą opcje GTX1080Ti na klasycznym chłodzeniu WindForce3, podobnie jak model od MSI nie jest cichy, ale za to dobrze wyceniony ~3400 zł, i jest to także smuklejsza 2-slotowa konstrukcja w porównaniu do 3 slotowych panów wyżej 

Link to post
Share on other sites

Nie porównuj tego gigabyta 2 slotowego z dziura po srodku  i brakiem finów przy lewym wentylatorze który omiata nie wiadomo co do 2.5 slotowego msi .........

O ile msi moze zaakceptowac  na 1080ti to gigabyte to suszarka .Widziałem filmik na youtube i na karcie która i tak nie była na max dociazona było 2500 rpm

Jasne ze w kartach z najwyzszej połki wydajnosciowej  zawsze trzeba brac poprawke ze sa głosniejsze ale to sie juz do smieci nadaje .Wydasz  3400 pl i co masz w obudowie ?Ano wielkie g nadajce sie do wyrzucenia za okno

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti daje radę. Cicha, wydajna, nie przegrzewa się.

Link to post
Share on other sites

Wydasz  3400 pl i co masz w obudowie ?Ano wielkie g nadajce sie do wyrzucenia za okno

 

aż tak źle chyba nie jest, któryś z moderatorów na tym forum kupił tą karta, pochwalił się zdjęciami i nie narzekał

 

 

Asus ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti daje radę. Cicha, wydajna, nie przegrzewa się.

W porównaniu do poprzednich Strixów testy wykazały że kulturę pracy poprawili :D pewnie dlatego że mieli już dość recenzentów i klientów (nie licząc redaktorów portalu benchmark, bo oni zawsze piszą że "ASUS jest najlepsze" xd)

 

w końcu poszli po rozum do głowy i obniżyli RPM wentylatorów, obecnie kultura pracy tego Strixa 1080Ti jest przyzwoita, nie jest idealna, wszystko to przy zachowaniu dobrych temperatur jak na wysokie TDP 1080Ti.

 

osobiście wybrał bym EVGA GTX1080Ti FTW3, z uwagi na 2-slotową konstrukcje (mam dużo kart pci_e) też przyzwoitą kulturą pracy i oczywiście pewną gwarancję EVGA. 

Link to post
Share on other sites
aż tak źle chyba nie jest, któryś z moderatorów na tym forum kupił tą karta, pochwalił się zdjęciami i nie narzekał

 

Zdjecie nie odda rpm ;)

 

Zawsze moze wrzucić test z 3dmark stress  w FHD z rpm , temp , mhz i napieciem ;)

I kazde 2 slotowe gigabyte beda głosne nawet na duzo mniejszych chipach i jest tragicznie a nie zle w 1080 ti . Otóz nastuka w taki tescie pod 3000 i 75 stopni .Zakład?  ;)

Ja mam 1070 xtremee ( nieco gorsze chłodzenie niz na aurosie 1080ti ) i cichym nazwac go nie moge a to z 3 połki wyzej chłodzenie jesli patrzec po TDP

Edytowane przez HAKELBERY
Link to post
Share on other sites

Zdjecie nie odda rpm ;)

 

Zawsze moze wrzucić test z 3dmark stress  w FHD z rpm , temp , mhz i napieciem ;)

I kazde 2 slotowe gigabyte beda głosne nawet na duzo mniejszych chipach i jest tragicznie a nie zle w 1080 ti . Otóz nastuka w taki tescie pod 3000 i 75 stopni .Zakład?  ;)

Ja mam 1070 xtremee ( nieco gorsze chłodzenie niz na aurosie 1080ti ) i cichym nazwac go nie moge a to z 3 połki wyzej chłodzenie jesli patrzec po TDP

 

Również miałem 1070 xtreme od Gigabyte'a i powiem tak - karta niesłyszalna. Także panowie zostawcie dywagacje na temat rpm'ów bo to rozmowa na poziomie dwóch audiofili którzy słyszą różnicę gdy maja słuchawki podpięte za pomocą złotego kabla za 20k a platynowego za 25k... "Normalnego" (czytaj: nie-filskiego) użytkownika to nie interesuje.

 

A wracając do tematu - z racji braku jakichkolwiek sensownych tytułów do grania jakie obecnie wychodzą - przeczekam sobie po prostu aż ceny jeszcze bardziej spadną, a dostępność kart będzie większa - nie planuję wydać więcej niż 3k.

 

Temat do zamknięcia.   

Edytowane przez wasptak
Link to post
Share on other sites

Przed godziną zakupiłem na morelach:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1080-ti-sc2-gaming-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-hdmi-3x-dp-11g-p4-6593-kr-1235745/

 

Była w cenie: 3089 zł  :D

 

Nie wiem czy to był ich błąd cenowy czy dosłownie kilka sztuk w takiej cenie... Mam nadzieję że jutro nie dostanę maila typu "Przepraszamy ale nie mamy tej karty na stanie" 

Edytowane przez wasptak
Link to post
Share on other sites

 

Przed godziną zakupiłem na morelach:

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-1080-ti-sc2-gaming-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-hdmi-3x-dp-11g-p4-6593-kr-1235745/

 

Była w cenie: 3089 zł :D

 

Nie wiem czy to był ich błąd cenowy czy dosłownie kilka sztuk w takiej cenie... Mam nadzieję że jutro nie dostanę maila typu "Przepraszamy ale nie mamy tej karty na stanie"

Ja pierdziele, to było promo! Widzę że się spóźniłem bo karta już po 4 tyś :( Morele coś napisało że błąd?:)

Link to post
Share on other sites

@markovfreeman

 

Właśnie otrzymałem potwierdzenie od moreli:

 

"Dzień dobry!

Twoje zamówienie zostało zatwierdzone.
Zamówienie zostanie wysłane w dniu: 2017-07-26 o godzinie 16:00, za pośrednictwem firmy kurierskiej.

W dniu wysyłki zostanie do Ciebie wygenerowany mail z numerem przesyłki."

 

Także myślę że całkiem dobry zakup  :D 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Podepnę się do tematu:

 

Też szukam gtx 1080 ti i zastanawiam się nad dwoma modelami:

 

1)EVGA GeForce GTX 1080 Ti SC Black Edition iCX (wczoraj miałem okazje kupić taką samą jak autor, ale nie zdążyłem)

2)Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti AORUS 11GB

 

I mam pytanie odnośnie Gigabyte. Jak u nich z serwisem (ile trzeba czekać na naprawę i czy mają serwis w Polsce ?) i jak ze zdejmowaniem radiatora (czy nie traci się gwarancji).

Link to post
Share on other sites

@wasptak

 

Gratulacje! :)

 

Czy ktoś z Was miał styczność z kartami od PNY? Właśnie na morelach 1080ti w dobrej cenie.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-pny-technologies-geforce-gtx-1080-ti-xlr8-oc-gaming-11gb-gddr5x-352-bit-dvi-d-hdmi-3xdisplayport-box-kf108igtxxg11epb-1295339/

 

W kolejnym linku z moreli, nie wiem czy to Asus 1080ti. W specyfikacji 11GB vram i 352 bit, choć w opisie to zwykła 1080 11GBPS.

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1080-oc-edition-rog-strix-gtx1080-o8g-11gbps-1329107/

Edytowane przez markovfreeman
Link to post
Share on other sites

Ta karta od PNY była już wczoraj w tej cenie - odstraszała mnie sama jej konstrukcja i recencje. (i szczerze powiedziawszy nie jest to dla mnie znana marka).

 

Co do drugiego linka to jest misz-masz w opisie na stronce moreli - kod producenta wskazuje na zwykłą 1080 z  11 gb ramu (bo teraz wydaja takie odświeżone wersje), natomiast opis wskazuje na 1080ti (352 bit'owa szyna etc.). 

 

Ja bym stawiał na błąd w opisie i że jest to zwykła 1080 ale możesz zawsze podpytać się sklepu. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...