Skocz do zawartości

WIN 10 czasem się nie uruchamia


Recommended Posts

Witam,

 

otóż od pewnego czasu mam problem z uruchomieniem komputera. Podczas gdy włączam komputer pojawia się ekran startowy bios msi i tak dalej.. po uruchomieniu się biosa system nie chce wystartować, po prostu jest czarny ekran bez kursora. Dopiero normalnie startuje po wykonaniu opcji reset komputera.

Jak to naprawić? Bardzo proszę o pomoc. 

 

Podaję listę podzespołów komputera:

 

CPU: i7-7700k

GPU: GTX 1070 GAMING X MSI

DYSK SSD M2: ADATA US800 256 GB(SYSTEMOWY)

DYSK HDD: WD BLUE 1TB

MB: MSI Z270 GAMING M5

RAM: KINGSTON HYPERX 32GB DDR4

ZASILACZ: BE QUIET! POWER ZONE 650W

CHŁODZENIE CPU: FORTIS 3 HE1425

Link to post
Share on other sites

Czy masz wszystko do płyty głównej zaktualizowane pod win 10 ? Czy masz wszystkie aktualizacje systemu ?

Co do aktualizacji systemu to mam wszystko aktualne. Sterowniki do płyty głównej także mam aktualne. Wersja BIOSa to: E7A78IMS.150 | BIOS BUILD DATE:  02/15/2017.

Edytowane przez Woods8754
Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji wszystkiego co się da,powinieneś odłączyć wszystko co się da (procesor nie ale grafikę tak) i powoli i dokładnie podłączyć ponownie. Jeszcze jedno pytanie.Czy kości pamięci są na liście kompatybilnych(sprawdzonych) z płytą główną. Znajdziesz je na stronie MSI płyty....

Link to post
Share on other sites

Po aktualizacji wszystkiego co się da,powinieneś odłączyć wszystko co się da (procesor nie ale grafikę tak) i powoli i dokładnie podłączyć ponownie. Jeszcze jedno pytanie.Czy kości pamięci są na liście kompatybilnych(sprawdzonych) z płytą główną. Znajdziesz je na stronie MSI płyty....

Z tego co widzę na stronie MSI pamięć HYPERX 421C14FBK2/32 nie jest kompatybilny... tylko wersje 421C14FBK2/8 oraz 421C14FBK2/16..

Link to post
Share on other sites

To oczywiście nie musi być przyczyną kłopotów,bo ta niewielka grupa sprawdzonych,to jednak nie wszystkie na rynku...

Rozumiem. Co do problemu... dzisiaj czarny ekran pojawił mi się raz. Od momentu gdy bios został zaktualizowany jest na razie ok. Wyjąłem i na nowo podłączyłem podzespoły.

To oczywiście nie musi być przyczyną kłopotów,bo ta niewielka grupa sprawdzonych,to jednak nie wszystkie na rynku...

Dalej jest to samo.. :( Co do kości ram.. udało mi się zamienić na te kompatybilne (4x8gb).

Edytowane przez Woods8754
Link to post
Share on other sites

 

Zrobiłem to zgodnie z instrukcją. Oby już teraz było ok. Odezwę się za kilka dni. :)

Jednak nie pomogło... gdy komputer się zrestartuje pojawia się logo od MSI oraz treść(od windowsa) "Scanning and repairing drive (\\?\SystemPartition): 100% complete". Po tym komunikacie windows normalnie startuje.

Link to post
Share on other sites

Wyłącz szybki start w systemie.

https://www.tenforums.com/tutorials/4189-turn-off-fast-startup-windows-10-a.html

W razie braku efektu wyłącz fastboot w uefi.

 

Sprawdź czy masz uaktualniony (jeśli był) hardware do dysku systemowego. Ustawienia biosu masz wszystkie na domyślne ? Może w biosie jest coś ustawione nie tak i on co jakiś czas sprawdza ?

 

Sprawdziłem dysk i nie był zaktualizowany więc to poprawiłem. Co do propozycji vicodin.. zrobiłem zgodnie z instrukcją, wyłączyłem także fastboot. Zobaczymy czy teraz będzie ok. Odezwę się niebawem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...