Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem z dyskiem toshiba P300. Dysk działa jako dysk magazynowy, są na nim zainstalowane gry i podczas pobierania plików z torrenta pojawia się nagły spadek odczytu do 2-15mb/s ze 190mb/s. 

http://oi63.tinypic.com/dd0qx4.jpg
 

Dysk od czasu do czasu wydaje dziwne dźwięki: 

 

Dysk ma wszystkie czyste sektory, przebadane hd tune.

Ktoś ma jakąś wizję problemu? 
Serwis?

 

Link to post
Share on other sites

  Proszę rozwiń to, torenty są ściągane na ten dysk ? 

Jak jest gdy nic nie robisz na komputerze ? 

 

Tak jak napisałem, podczas gdy torrenty są pobierane na ten dysk (cały temat dotyczy tego dysku)

Jak nic nie robię to działa normalnie, poza generowaniem od czasu do czasu dziwnego dźwięku, który nagrany jest na filmie :)

Link to post
Share on other sites

ale przecież oczywiście że spadnie, HDD ma tylko 1 głowicę nad jedną powierzchnią talerza, która w jednym momencie może się znajdować tylko w jednym miejscu ( a ty puszczając torrenty i benchmark, chcesz aby była w przynajmniej 2-3 jednocześnie stąd ten spadek, a głowica lata w tę i we w tę hałasując ) 
Już same torrenty wymuszają odczyt i zapis wielu małych plików zabijając wydajność, a ty jeszcze benchmarkiem dobijasz dysk. 

Ten dziwny dźwięk to coś przypominającego chrobotanie, podczas obciążenia dysku benchmarkiem, lub torrentami ?


jeśli tak, to jest to normalny dźwięk pracy dysku ( gdyż jest to urządzenie mechaniczne )  

Link to post
Share on other sites

Na innym forum był bardzo podobny problem, jedynie różnica polega chyba na dysku innej marki, ale sedno sprawy dokładnie to samo. Czyli spadek / zamulenie tylko przy ściąganiu na konkretny dysk też z torrenta. Gościu doszedł, że winny okazał się firewall ZoneAlarm i rozwiązaniem okazało się wyłączenie czy dezinstalacja tego firewalla. Gościu zaznaczył że problem nie dało się rozpoznać po obciążeniu procesora, ramu czy jakiś kontrolkach i dlatego postanowił napisać. Więc problemem okazał się firewall, może nie musi być tylko ZoneAlarm, może kwestia ustawień w innych coś da, albo na próbę wyłączenie dezinstalacja jak on to zrobił. Oczywiście w praktyce w tym przypadku, może okazać się inna przyczyna ,ale nie można wykluczyć przy tych samych objawach i warte sprawdzenia.

Link to post
Share on other sites

ale przecież oczywiście że spadnie, HDD ma tylko 1 głowicę nad jedną powierzchnią talerza, która w jednym momencie może się znajdować tylko w jednym miejscu ( a ty puszczając torrenty i benchmark, chcesz aby była w przynajmniej 2-3 jednocześnie stąd ten spadek, a głowica lata w tę i we w tę hałasując ) 

Już same torrenty wymuszają odczyt i zapis wielu małych plików zabijając wydajność, a ty jeszcze benchmarkiem dobijasz dysk. 

 

Ten dziwny dźwięk to coś przypominającego chrobotanie, podczas obciążenia dysku benchmarkiem, lub torrentami ?

jeśli tak, to jest to normalny dźwięk pracy dysku ( gdyż jest to urządzenie mechaniczne )  

 

Strasznie dziwne jest to co mówisz, nigdy, przenigdy w historii korzystania z dysków hdd nie miałem problemu przy korzystaniu z kilku zadań jednocześnie włączając w to torrenty. Według twojej logiki, podczas odtwarzania muzyki z mp3, reszta komputera nie powinna działać.

Ten dziwny dźwięk, to nie dźwięk pracy głowicy nad dyskiem, tylko dźwięk szorowania/ocierania się elementów ruchomych i nie jest on związany z normalnym funkcjonowaniem dysku. Jeżeli twój dysk tak pracuje, to polecam oddać go na gwarancje bo kres jego jest bliski.

Nie dobijam benchmarkami, tylko weryfikuje nagły spadek odczytu. 

 

Nie korzystam z firewalla.

Dysk oddaje na serwis, temat do zamknięcia.

Link to post
Share on other sites

Myślałem że robisz benchmark i nagle włączasz torrenty ( i dziwisz się że nagle masz spadek ), jeśli torrenty chodziły w tle cały czas, to rzeczywiście bardzo możliwe uszkodzenie dysku ( widocznie źle cię zrozumiałem ) 
Ps. Co do zamulania dysku, to zależy od torrenta i ile plików ściągasz, jak mam to dość agresywnie ustawione + dużo wysyłania, to mi zamula niemiłosiernie HDD, zwłaszcza odczuwalne jak ściągasz na HDD systemowy ( dlatego obecnie wszystko leci na SSD ) 

zamykam, jak chciałbyś otworzyć to wyślij PW 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...