Skocz do zawartości

Pytanie odnośnie kart MSI i ich trybu pracy


Recommended Posts

Witam

 

planuje zmienić sobie kartę graficzną, i szukając informacji na temat  kart jedna rzecz nie daje mi spokoju odnośnie karty MSI

 

np. MSI gtx 1070, jego chłodzenie może pracować w 3 trybach, cichym, gry i oc i tu najważniejsze pytanie

 

Czy te tryby muszę sobie ustawiać ręcznie? 

 

przykład. 

siedze sobie na necie i chce sobie zagrać w battlefielda, czy ta gra będzie działać z max wydajnością czy wcześniej musze sobie wybrać odpowiedni tryb pracy karty?

Link to post
Share on other sites

Siedząc w necie (nazwijmy to pulpit) karta będzie działać z najniższym taktowaniem, czyli np 600mhz bo tak będzie ustawionia, tryb pół pasywny, więc pewnie nie będzie więcej jak 30C na karcie to wtedy wiatraczki nie będą w ogóle się kręcić i karta jest tak jakby w spoczynku.

Odpalasz grę, karta momentalnie się załączy do wartości przykładowo 1500mhz i tak działa, osiągasz np 65C i wtedy chłodzenie jest ustawione na np. 40% obrotów w tym momencie.

Link to post
Share on other sites

Tak tryby są do ustawienia ręcznie. Podobnie jak to jest w kartach Gigabyte. Domyślnie karty działają w trybie gry. Można je zmienić za pomocą aplikacji MSI Gaming APP. Tryb można wybrać raz np. OC i wtedy karta po włączeniu gry automatycznie ustawi taktowania z wybranego trybu. Ustawienia te są związane z taktowaniami rdzenia i pamięci karty. Natomiast działanie wentylatorów w karcie MSI odbywa się w następujący sposób, do 60C na rdzeniu karty wentylatory nie obracają się i mamy pasywne chłodzenie. Powyżej 60C wentylatory zaczynają się obracać według krzywej zaprojektowanej przez MSI. W każdej chwili krzywą wentylatorów można zmienić za pomocą programu MSI Afterburner.

Edytowane przez orzech123452
Link to post
Share on other sites

pytanie proste, montuje karte, instaluje sterowniki, zadnych dodatkowych programów, podczas gry chce aby dzialala z max wydajnoscią a podczas przegladania internetu aby była nieslyszalna, dzieje sie to automatycznie czy trzeba sobie wybierać te tryby recznie, 

ustawienie trybu oc następuje ręcznie? jezeli tak to znaczy ze za kazdym razem mam sobie przełaczać ten tryb, bo zechce wlaczyć battlefielda bo domyslnie jest tylko tryb gry a tankowanie max które jest pokazane w specyfikacji to jest dla kogo? 

Link to post
Share on other sites

Samo podwyższanie taktowania w czasie gry i tryb pasywnego chłodzenia w trakcje minimalnego użycia karty odbywa się automatycznie. Zmiana trybu wprowadza zmiany w taktowaniach karty, na podane przez producenta, które nie są zbyt duże:

 

Dla Modelu Gaming X:

 

1721 MHz / 1531 MHz (tryb podkręcania)
1708 MHz / 1518 MHz (tryb gier)
1683 MHz / 1506 MHz (tryb cichy)

 

Karta po włączeniu gry spokojnie będzie działała na dużo wyższych realnych taktowaniach. Sam miałem GTX 1070 Gaming X i karta w czasie gry osiągała ponad 2000 MHz bez zmiany trybu.

 

Odnośnie głośności, to bardzo polecam ten model. W grach jedynie słychać delikatny szum wentylatorów, natomiast w czasie bezczynności (np. pulpit czy przeglądanie neta) wentylatory ani razu u mnie się nie włączyły.

 

Odpowiadając na Twoje pytanie, po zainstalowaniu karty, nie musisz nic zmieniać. Chyba, że chcesz ją jeszcze podkręcić. Inaczej instalujesz kartę, sterowniki i możesz przejść do użytkowania :)

Edytowane przez orzech123452
Link to post
Share on other sites

Teoretycznie ze wszystkich niereferencyjnych modeli kart jakiegokolwiek producenta, to właśnie MSI GAMING jest stawiana na 1 miejscu za możliwości OC, temperatury, oraz hałas jaki wydziela. Przeważnie też, to właśnie MSI jest jedną z tych najdroższych wersji.

Posiadam Palit'a JetStream ale nie pogardziłbym takim MSI Gaming X ;)

Link to post
Share on other sites

Mogę zaproponować zbiorczy test najpopularniejszych modeli GTX 1070:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6_s9LP4iIYE

 

Możesz dokładniej zobaczyć jak wyglądają poszczególne karty, wraz z odsłuchem pracy wentylatorów. Ja od siebie mogę gorąca polecić MSI Gaming GTX 1070, bardzo cicha karta.

Edytowane przez orzech123452
Link to post
Share on other sites

Evga warto kupić kiedy wymienia się pastę termoprzewodząca lub zakłada się blok wodny, bo wtedy nie ma problemu z gwarancją a jest całkiem inaczej od strony MSI ponieważ jak zdejmiemy samo chłodzenie to tracimy gwarancje.

Link to post
Share on other sites

98% użytkowników kupuje karty gotowe by się nie bawić w wymienianie past termo przewodzących czy zakładać w blok wodny. Mówimy o całościowym rozrachunku jako gotowa karta do użytku, więc w tym aspekcie MSI Gaming wypada najlepiej ze wszystkich niereferencyjnych kart na jakimkolwiek modelu.

Link to post
Share on other sites

Czy te tryby muszę sobie ustawiać ręcznie? 

Proste pytanie, prosta odpowiedź: Nie musisz.

 

Te tryby to inaczej tylko predefiniowane ustawienia OC.

Offsety zegarów tam wymienione załączają się wyłącznie w momencie obciążenia karty, czyli np. włączenia gry.

Przejście w tryb półpasywny (obniżenie zegarów) dzieje się automatycznie, gdy karta nie jest obciążana, bez względu na profil, i nie musisz się tym przejmować.

 

Radzę jedynie unikać ustawienia globalnego w sterownikach NVidii "preferuj najwyższą wydajność", bo może to zakłócać ten proces. Ustawienia standardowe "optimal" lub "adaptive" są w zupełności wystarczające.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Ja tam widzę tylko 3. Serwis MSI jest tak znany ze swojego działania w PL, że widocznie x-kom ma ich dość, i woli klientom wysłać od razu nową kartę, zamiast czekać aż łaskawie raczą odesłać naprawioną. Wiadomo przecież jak to działa - większość klientów jeśli odsyła kartę do sklepu, to ma pretensje do sklepu, a nie do serwisu producenta.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Evga warto kupić kiedy wymienia się pastę termoprzewodząca lub zakłada się blok wodny, bo wtedy nie ma problemu z gwarancją a jest całkiem inaczej od strony MSI ponieważ jak zdejmiemy samo chłodzenie to tracimy gwarancje.

evga wypuściła juz nową serie gdzie nie trzeba nic wymieniać ale 300-400zł sa drozsze od tych wadliwych

jeszcze jedno pytanie, dawno to robiłem więc nie jestem pewny

 

w drodze gtx 1080 od msi trzeba usunać wszystkie sterowniki  i ten cały geforce experiens z kompa ponieważ teraz mam zainstalowane sterowniki pod  evga gtx 970 czy wystarczy sciagnać jedynie nowe sterowniki pod nową kartę?

Link to post
Share on other sites

Robisz tak. Pobierasz sobie najnowsze sterowniki do 1080tki na dysk, później ściągasz ten program: http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.html - usuwasz wszystko co jest od Nvidia, (wybierasz opcje by wyłączyło kompa do założenia nowej grafiki), montujesz 1080tke, odpalasz PCta i dopiero wtedy instalujesz najświeższe do 1080tki, po zainstalowaniu również reset kompa i wszystko gotowe :).

 

Edytowane przez Quarantino
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...