Skocz do zawartości

Słuchawki z mikrofonem do 250zł


Recommended Posts

Zastosowanie to głównie gry (CSGO i gry singleplayer) i muzyka (wszystko po trochu - bardzo lubię muzykę klubową, więc chciałbym żeby bass był jak najlepszy w tej cenie). Od razu zaznaczam, że nie chcę Superluxów HMC631 - mam je obecnie, ale niestety reklamuje po raz trzeci i mam już dość. Mikrofon musi być. Nie mam dedykowanej karty dźwiękowej, integra.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

@kacperq

A absolutnie wykluczasz kombinacje normalne porządne słuchawki + doczepiany mikrofon np Zelman ZM-mic1 (który notabene z tego co słyszałem na kilku recenzjach na YT zbiera lepiej od wielu mikrofonów z headsetów po kilkaset zł) ?

 

Z Superluxa masz jeszcze HMD660 z mikrofonem. Mam inną wersje tych słuchawek (półotwarte, bez mikrofonu HD330) i graja naprawdę genialnie. Tu masz recenzje:

 http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmd660/

Edytowane przez kombajn
Link to post
Share on other sites

@kacperq

A absolutnie wykluczasz kombinacje normalne porządne słuchawki + doczepiany mikrofon np Zelman ZM-mic1 (który notabene z tego co słyszałem na kilku recenzjach na YT zbiera lepiej od wielu mikrofonów z headsetów po kilkaset zł) ?

 

Z Superluxa masz jeszcze HMD660 z mikrofonem. Mam inną wersje tych słuchawek (półotwarte, bez mikrofonu HD330) i graja naprawdę genialnie. Tu masz recenzje:

 http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmd660/

Też uważam, że oddzielnie = lepiej.

1 rzecz mniej, która może się zepsuć w słuchawkach. A kabelek w mikrofonie to zlutuje bez problemu gimnazjalista z brak zdolności manualnych :D

668b + zalman, lub jeśli lubisz bass 681 evo + zalman. 

Hyperx cloud są dobrymi słuchawkami, więc jak możesz to chwytaj. Jeśli nie to zastanów się nad tym co kombajn napisał, lub moje propozycje.

Link to post
Share on other sites

Albo tak jak ja mam HD330 + welurowe pady od Beyerdynamic DT770 i do tego mikrofon zelmana(ja go akurat nie mam bo mi nie potrzebny). Komfort  z tymi padami to naprawdę ekstraklasa. Spędzam po kilka godzin w tych słuchawkach bez najmniejszego problemu. Co prawda słuchawki tracą trochę na basie ale i tak jest go więcej niż w 681 evo (z welurami z zestawu) które też mam w domu. Jakość dźwięku HD330  to jak dla mnie półka wyżej w porównaniu do 681 Evo, po przesiadce nastąpił u mnie efekt wow. Słuchawki mam już od jakiś 9 miesięcy i sprawują się dzielnie, nic im nie dolega. Często w recenzjach ludzie narzekają na sztywny kabel spiralny ale mój po ok pół roku zmiękł i się wydłużył pod własnym ciężarem (słuchawki trzymam na wieszaku własnej roboty). Jedyna ich wada to stosunkowo wysoka impedancje -  150 Ohm więc co prawda niby da się je od biedy napędzić z integry(mobilnie grają ze smartfona LG) ale ja mam do nich FiiO E10K.

Link to post
Share on other sites
że nie chcę Superluxów HMC631 - mam je obecnie, ale niestety reklamuje po raz trzeci i mam już dość

Można się zapytać na czym problem polegał ?

 

 

więc chciałbym żeby bass był jak najlepszy w tej cenie

ilościowo hypery maja go za poziomie stosunkowo małym ale nadrabiają jakością reprodukcji. 

Link to post
Share on other sites

Można się zapytać na czym problem polegał ?

Za pierwszym razem padła jedna słuchawka wraz z mikrofonem (pierw mikrofon, potem prawa słuchawka). Wysłałem je na gwarancje i przysłali mi nowe, w których prawa słuchawka nie działała od nowości. Odesłałem znowu, naprawili, ale po kilku dniach ten sam problem.

EDIT: jeszcze ten przycisk do zmiany głośności się rozleciał, bym zapomniał.

 

Ten mikrofon Zelmana jest przypinany na kablu wygląda to np tak:

hmm, nie wygląda źle - to jeśli zdecydowałbym się na same słuchawki, to czym powinienem się zainteresować?

Edytowane przez kacperq
Link to post
Share on other sites

Tak, jak słuchawki bez mikro, to najrozsądniejszym mikrofonem będzie ten zalmana. Podczepiasz tak jak jest na zdjęciu i jego kabelek owijasz wokół kabla od słuchawek i przy jackach owijasz choćby gumką recepturką i problem kabli rozwiązany ;)

Link to post
Share on other sites

Ja osobiście mogę polecić słuchawki Genius HS-G700V. Używam ich już ponad 2 lata, a wciąż działają i wyglądają jak nowe. 

  Jeszcze żaden sprzęt tak pozytywnie mnie nie zaskoczył. Nie byłem pewien firmy Genius- nie kojarzyła mi się z dobrą jakością. Dzięki wibracjom granie słuchanie muzyki i oglądanie filmów sprawia jeszcze więcej frajdy. Odpowiednie ustawienie equalizera zapewnia naprawdę fajne wrażenia. Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie a materiały są solidne. Są bardzo wygodne, nawet z okularami. Dobrze (jednak nie całkowicie) izolują od otoczenia. Jeśli chodzi o system 7.1 to jest dobrze ale bez rewelacji, ja jestem zadowolony. Nie jestem audiofilem więc do słuchania muzyki również zupełności mi wystarczą. Moje następne słuchawki to będzie najprawdopodobniej ten model, a na pewno będą miały funkcję wibracji.

  • Plusy:

    + Stosunek cena/jakość
    + Materiały 
    + Wygląd
    + Dobre spasowanie
    + WIBRACJE!!!(dobrze ustawione łażą po biurku, nawet przy średniej głośności :D )
    + Ergonomia i wygoda użytowania
    + Duże nauszniki
    + Solidny pałąk z metalową szyną (nie to co filigranowe Creativy i inne z tej półki cenowej)
    + Dołączone oprogramowanie
    + Chowany mikrofon (nie zgubi się)
    + Łatwo wyłączyć funkcję wstrząsów (odbiera to połowę frajdy z uch używania)+ Jakość dźwięku- b.dobra

  • + Świecą się :D (Na szczęście użytkownik tego nie widzi.)

  • Minusy:

    - Materiałowe wykończenie pałąku- nie wiem czemu nie zastosowali pseudo skóry jak na nausznikach, wg.mnie bardziej by pasowało
    - Wykończenie jest w połysku więc łatwo zbiera ślady po paluchach
    - Mikrofon regulowany tylko w jednej osi.

     

Edytowane przez kojot321
Link to post
Share on other sites

+ WIBRACJE!!!(dobrze ustawione łażą po biurku, nawet przy średniej głośności :D )

 

Kanapki też robi?

Mam obecnie słuchawki SOMiC V2 i grają rewelację, ciekawe jak to się ma do tych mutantów.

Link to post
Share on other sites

FeX te mutanty w poprzednim wcieleniu to były Somic G909


@kojot321 

Zastanawiałeś się kiedyś co się składa na twoje super grające słuchawki 7.1 USB z mikrofonem i wibracją? 

Obudowa

przetworniki 40mm

kabel

mikrofon

silniczek do wibracji

konwerter cyfrowo analogowy do słuchawek

konwerter analogowo cyfrowy do mikrofonu

procesor obsługujący oprogramowanie i to całe 7.1 (choć możliwe że jest liczone programowo na CPU komputera ale wtedy zjada wydajność kompa)

regulacja głośności

diody led  żeby słuchawki nie wiadomo po co świeciły

 

I wszystkie te części muszą się zmieścić poniżej 220 zł bo przecież sprzętu nikt za darmo nie rozdaje. A wiesz na co idą pieniądze w normalnych słuchawkach za te same 220 zł?

Obudowa

przetworniki

kabel

 

Pomijając chciwość co po niektórych firm (Beats) w większości przypadków przekłada się to na dużo wyższą jakość elementów składowych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...