Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Na wstępie powiem, że wiem ile tematów identycznych jest na tym forum, ALE piszę ten temat, ponieważ na kilka z moich pytań nadal nie otrzymałem odpowiedzi po przewertowaniu sporej ilości starszych tematów.

Otóż jestem raczej typem, który o dźwięku i słuchawkach wie tyle co nic i po prostu poszukuje zamiennika z powodu popsucia się moich aktualnych. Wymagam tylko w miarę dobrej ceny i trwałości.

 

W moim zasięgu jest chociażby SS Kraken, ALE poczytałem tutaj o nim wiele złego, LECZ NIKT nie napisał w żadnym z tematów skąd dokładnie bierze się ta "złość" na te krakeny? (albo przeoczyłem te tematy, jeśli tak - wybaczcie, jestem "świeży"). 

 

Myślałem też na Siberiami 150, ale w sumie nie wiem co o nich myśleć.

Pomóżcie jeśli możecie, dajcie jakieś propozycje. 

Z góry dzięki :).

Link to post
Share on other sites

Razer... Krakeny..Hehe. A tak na serio. Miałeś krakeny na uszach? Dźwięk wydobywany z tego czegoś jest TRA-GI-CZNY. Wszystko w temacie. Niestety ale producenci strasznie wyciągają od ludzi pieniądze za te badziewia.

Nie kupuj słuchawek na USB. Strata pieniędzy.

Za 250 próbowałbym wyrwać hyperx cloud 1 lub superlux hmc 631 :) Możesz też ewentualnie wybrać sobie coś z superluxów za mniejszą kwotę i do tego dokupić mikrofon, np. zalman mic-1. W ten sposób dobierzesz sobie barwę dźwięku pod siebie.

Jak nie chcesz kombinować to jedna z tych dwóch par co wyżej podałem :) Będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Przeciez sam mabwiec musza byc dobre nie mugl kupic dziadostwa :)

 

 

Do autora bylo to pisabe miliony razy

W sluchawkach usb montowane karty dzwiekowe to dramat i samo brzmienie sluchwek to tez dramat slabo szukles malo czytales

 

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumcie mnie źle, ale widzę, że tu każdy temat kończy się tak samo.

Ciśniecie po tym usb, mówicie jakie to gó**o, jednakże jest ich na rynku SPORO, a ja takich właśnie POTRZEBUJE i takie CHCE.

Każdy taki temat kończy się tym, że bezsensownie opisujecie "USB gó**o, SŁABE TRALALALA" bez większych argumentów.

Co jeśli jednak ja chce to USB, nie jestem audiofilem i zależy mi na wygodzie słuchawek, w miarę ok dźwięku i mikrofonie?

Czy może ktoś doradzić TAKIE słuchawki a nie minijack?

Powiem może na czym rzecz polega, bo trochę się uniosłem, a tak jak pisałem - jestem w tym zielony.

Kupiłem te SS siberia 100, one miały tylko jednego jacka 3.5mm (tyle wiem) i nie mogłem wychwycić w nich mikrofonu do użytku na TS/Skype. 

Nie chce kupować karty dzwiękowej, bo jestem za głupi, żeby to montować w komputerze (może to mam, a nie wiem jak to sprawdzić). Jeśli są słuchawki z minijackiem, które zadziałają bez kupowania "czegoś" do nich, to proszę o ich nazwę dokładną z modelem, a chętnie je kupie. 

Reasumując, jeśli jesteście w stanie pomóc, to proszę was o:

-słuchawki na usb z mikrofonem do 250 złoty (jeśli jest taka możliwość, to proszę moderatorów o usuwanie postów, które opisują, że USB to słabiak itp itd, ponieważ nie chce, aby mój temat zatopił się w fali hejtu na USB jak każdy poprzedni)

-słuchawki z jackiem, które nie będą ode mnie wymagały kupna czegoś, EWENTUALNIE, moi kochani audiofile(może za szybko was oceniam, ale cóż...) karty do 100 złoty i szybkiego instruktażu/linku jak się takową montuje.

Link to post
Share on other sites

Tutaj masz recenzję polecanych powyżej Superlux hmc 631

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hmc631/

 

Jak widać na tym zdjeciu:

http://audiofanatyk.pl/wp-content/uploads/2013/hmc631/superlux_hmc631_08.jpg

Ze słuchawek wystają dwa kable z wtyczką oznaczoną na zielono (słuchawki) i różowo (mikrofon). Z tyłu na obudowie komputera masz gniazda karty muzycznej będzie to wyglądać mniej więcej tak:

http://support.hp.com/doc-images/929/c00027839.jpg

Podpinasz te dwa kable odpowiednio do zielonego(06)  i różowego(07) gniazdka. Pojoł? 

Link to post
Share on other sites
Pozwolisz Tytanjanie, że na Twoje pytanie odpowiem w wątku.

 

Jesteś świeżym użytkownikiem i widać, że zarejestrowałeś się tylko po to, aby założyć temat dotyczący kupna słuchawek. 

 

Niestety Twój temat jest kolejnym, który można zaklasyfikować do spamu. Jest wiele tematów o słuchawkach w podobnym budżecie, wystarczy poczytać, bo jest tam wymienionych sporo niezłych opcji. Wiele słuchawek jest obecnych na rynku przez 7-8 lat i więcej jeśli są dobre, więc wiele tematów sprzed roku czy nawet dwóch będzie całkiem aktualnych.

 

Twój problem polega na tym, że znasz tylko słuchawki typowo gejmerskie i na nich bazujesz. Nie dziw się, że użytkownicy od razu będą starali postawić Cię na nogi, bo niestety upatrzyłeś sobie słabe i nieopłacalne egzemplarze. Nie Ty pierwszy i nie ostatni męczysz temat i chcesz dostać gotową odpowiedź, co kupić, kiedy na forum jest już o tym wystarczająco wiele napisane. Nikt nie lubi się powtarzać po raz setny. Zapytasz teraz to dostaniesz odpowiedź, będziesz chciał zmienić słuchawki, zapytasz po raz kolejny. Lepiej poczytaj, dowiedz się czegoś, a będzie to lepszym wyjściem dla Ciebie (wiedza) oraz dla forum (mniej spamu).

 


 

W mojej sygnaturze znajdziesz dwie recenzje. Jedna HyperX Cloud (bdb słuchawki) oraz SteelSeries RAW Prism (dowód na to, jak słabe są tego typu słuchawki). Niech Cię nie zwiodą HyperX Cloud, że to gejmingowe słuchawki, bo one obok nich nawet nie stały od początku były projektowane, jako porządne i dobrze brzmiące stereofoniczne słuchawki, stąd ich ogromna przewaga nad Razerami, Steelseriesami i innym badziewiem tego typu. Tak wygląda rzeczywistość kolego, ale gimnazjaliści i inne dzieciaki łykają marketing tych firm, zdjęcia z pro graczami, podczas turniejów, zapewnienia, że słuchawki przeniosą nas do innego wymiaru jakościowego.

 

Posiadałem ponad 30-35 par słuchawek, kiedyś również te gejmingowe, mam znakomitą bazę do porównań, tak jak wielu użytkowników, którzy starają się doradzić. Bazuję na własnym doświadczeniu oraz samej jakości dźwięku podczas moich odsłuchów, nie skupiam się na żadnych zapewnieniach producenta, czy tez na wyssanych z palca specyfikacjach, ba nawet przestałem brać na poważnie zdanie innych doświadczonych, póki czegoś nie posłucham, bo wiem jak to wszystko wygląda. Jeśli uważasz, że koledzy się mylą i to Ty masz rację, to kup co tylko chcesz, ale nie oczekuj, że ktoś tutaj poleci chłam.

 

Wracając do tematu słuchawek USB. Jeśli miałbym kupić słuchawki na USB to wolałbym już ich w ogóle nie kupować, wiąże się to nie tylko z marną jakością dźwięku przetworników w muszlach, ale także przetworników C/A wbudowanych w słuchawki, nierzadko gorszych od integry. Ja nie mam pojęcia czemu takie słuchawki mają służyć, bo ich jakość jest najczęściej słaba. Przez fakt, że wykorzystują one jedynie wbudowane w słuchawki układy audio nie jesteśmy w stanie w żaden sposób poprawić ich jakości dźwięku, co jest możliwe przy słuchawkach na jack poprzez kupno karty, DAC/AMP, czy innego źródła dźwięku lepszej jakości.

 

Wybacz, ale chcesz toczyć jednostronną bitwę z góry skazaną na porażkę :) Jeśli chcesz kupić coś czego nikt tutaj nie poleca, to nie pytaj o pomoc tylko kup to co zamierzałeś.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

Takiej odpowiedzi oczekiwałem :).

To prawda i nie kryje tego, że jestem leniwy i zapewne was to mocno zdenerwowało, ale to nie lenistwo w głównej mierze to spowodowało, a brak czasu w tygodniu na chociażby poczytanie na ten temat. (praca, z której dzięki bogu akurat dzisiaj mogę chwile pośledzić jednak temat i się wczytać).

Jeśli kogoś zdenerwowałem tym tematem, to przepraszam, ale chciałem uzyskać informacje na temat właśnie tych "marketingowych" firm, bo jak to opisałeś - byłem w tym temacie właśnie typowo jak gimnazjalista, który zobaczył, że coś ma ładne opakowanie i ma znaczek "nike", to musi być super.

Co do tematu o chłamie - wiem jaki spam był IDENTYCZNYMI tematami, ale w żadnym z nich, prócz zwykłego "pocisku" na tego typu słuchawki nie spotkałem, a Twoja odpowiedź myślę będzie idealną "prezentacją" dla osób, takich jak ja, bo jest rzetelna. 

Co do HypeX Cloud, dzięki twojej wypowiedzi je "łyknę", myślę, że zadam Ci jeszcze tylko parę pytań na PW, lub w twoim temacie.

Co do konta, to myślę (po tym temacie), że jest tu na tyle ciekawie, że raczej zostanę tu przynajmniej na dłuższy moment. 

Link to post
Share on other sites

W tym momencie możesz szukać pomocy od kogoś innego, bo lenistwo to jest ostatnia rzecz jaką na forum akceptuję. Teraz wiem, że poświęciłem kolejne kilkanaście minut jednej osobie przez własną naiwność.

 

Powodzenia.

Edytowane przez FeX
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jak fex napisał oczekujesz pomocy wykaż chociaż minimum zainteresowania i poświecenia możę jeszcze mamai ci isć kupić te sluchawki i przynieść do domu bo jesteś leniwy 

okaż troche szacunku do tego żę ktoś poświeca ci swój czasz 

Link to post
Share on other sites

Problem jest tego typu, że każdy kto szanuje swój czas nie będzie zajmował się pojedynczymi przypadkami, szczególnie, gdy chodzi o pytanie zadawane już wcześniej przez Xx ludzi. Dodatkowo gdybym odpowiedział na PW to ten cały tekst nie przydałby się nikomu więcej.

 

@UP

W czym są takie syfiaste te Cloudy II? Piszesz jakby też słuchawki same w sobie były do bani, a problem ten dotyka tylko dodatkowej i gunwianej karty dźwiękowej za którą producent sobie nieźle policzył.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

My mu nie bronimy, tylko ja i pewnie wiele osób nie ma zamiaru polecać szmelcu, bo potem przyjdzie taki jeden z drugim żale wylewać, że słabe słuchawki mu polecili  ;)


Ja się nie bawię w takie rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Autorze. Komp nie łykał mikrofonu z racji, iż w słuchawkach był jack 4 polowy.

Podłączając je do WYJŚCIA nie miało prawa Ci wychwycić mikrofonu. Gniazdo także musi być 4 polowe czyli odbierać i wysyłać.

Żeby słuchawki zadziałały wystarczy było wpisać w google frazę nie działa mikrofon i model słuchawek... Jedyne czego potrzebowałeś to przejście z jacka 4 polowego na 2 zwykłe, Ot co cała magia :)

Co do razerów napisałem Ci, że dźwięk jest straszny. To co tam pierdzi jest nie do wytrzymania, naprawdę. + Jest podczepiony temat na samej górze, w którym wszystko jest pięknie napisane.

Co do hyper x'ów.. Są to takstary pro 80 z dołączonym mikrofonem + oplot na kablu. Takstary były stworzone do słuchania muzyki i wypadają całkiem dobrze jak na swoją cenę. Hyper X możesz dorwać za cenę niższą, a masz w tym dodatkowo mikrofon, oplot na kablu i inne akcesoria. Słuchawki w pełni zasługują na swoją cenę.

Słuchawki te występują też pod firmą qpad qh-90, także za nimi też się możesz rozejrzeć, może dorwiesz je taniej. 

 

I z tym lenistwem to udusić. Na pierwszych stronach jest mnóstwo takich tematów (dosłownie identycznych). + Masz polecane słuchawki podpięte.

Ja też nie mam czasu, bo studia, bo praca, bo dom, ale skoro coś zamierzasz kupić i chcesz dobrze zagospodarować pieniądze, poświęć na to chociaż te pół godziny, bo tyle by Ci wystarczyło na przeczytanie z 3 takich samych tematów.

 

@seeqin - proponując mu takie słuchawki zasadzasz nam potężnego kopniaka w tyłek. My się staramy coś komuś wybić z głowy, żeby nie wydawał zarobionych pieniędzy czy też kieszonkowych na sprzęt niskiej jakości. Bo po co ma to robić skoro może mieć coś dużo lepszego, mniej awaryjnego + z łatwą możliwością naprawy gdyby się coś stało. Sam używałem fatalitek na usb, byłem z nich zadowolony póki nie kupiłem normalnych słuchawek, które imo kosztowały mnie 50 zł więcej od creativów. mowa o superluxach evo. Jeszcze wtedy trzeba było sobie je ściągać z Chin, ale było warto, bo przetkały mi uszy i zacząłem zwracać uwagę na barwę dźwięku, zniekształcenia, jaki ma na nie wpływ źródło, aż po budowę słuchawek. Potem przeleciało n par słuchawek w poszukiwaniu barwy, która mi najbardziej odpowiada, aż znalazłem. Życzę tego także Tobie.

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites

@neckol wlasnie tez przewinalem sie przez wiele par sluchawek od fatalitkow na jacki, po krakeny(tfu), biedronkowe phillipsy i właśnie te gamecomy graja jak dotad najlepiej, mikrofon tez niczego sobie. Jak juz polecacie te superluxy czy kij wie co to powiedzcie mu zeby dokupil karte dzwiekowa bo bez niej to bedzie lipa i niestety dzwiek spadnie do poziomu słuchawek na usb Huehuehue

 

nie wprowadzaj w błąd

Edytowane przez adivxv
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...