Skocz do zawartości

Obudowa pod chłodzenie wodne


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Pewnie to pytanie słyszeliście nie raz tutaj, ale nie znalem innego posta z tą samą problematyką z ostatniego roku a rynek ciągle się zmienia. 

 

Tak wiec, jakie obudowy polecacie pod WC?

 

Dodam tylko, że nie szukam jakieś malutkiej skrzynki która można zabrać pod pachę na spacer.

Do tego moja płyta główna jest formatu E-ATX co sprawia że 90% skrzynek jest za mała albo wycięcia na kable znajda się pod/za płytą główną. Chciałbym do środka wsadzić 480mm albo 2 razy 360mm, oraz dobrze by było mieć miejsce na 4 dyski 3,5". Prawie zapomniałem, zatoka 5.25" nie jest mi potrzebna.

 

Z tego co znalem w sklepach ciekawa wydaje się skrzynka od Phanteks: ENTHOO EVOLV ATX, zwłaszcza wersja z bokami z hartowanego szkła. link -> http://www.phanteks.com/Enthoo-Evolv-ATX-TemperedGlass.html

 

Ale z przyjemnością poznałbym waszych ulubieńców.

 

Z góry dziękuje za pomoc  :)

 

 

Link to post
Share on other sites

evolv bardzo fajna obudowa ale jak buda ma byc pod Lc to im wieksza tym lepiej :P

moje propozycje to Thermaltake w100 (pozniej obowiazkowy upgrade do WP100)

corsair 900D

Parvum L 1.0

eweantualnie phantex primo

nie wiem jakie tam Lc planujesz bez wiekszych szczegolow trudno cos doradzic zeby to ladnie sie prezentowalo :P

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

Thermaltake W100 (+P100) widziałem już dawno temu ale to jest potwór na 2-3 układy z 6 radiatorami 480mm i QuadSLi. Parvum L jest bardzo ciężko dostępna a 900D pozostaje zawsze jako ostatnia deska ratunku.

 

Zacząć chce od czegoś małego ponieważ to będzie moje drugie WC od lat (pierwsze zaliczyło dość spektakularną awarie). Planuje kupić zestaw P360 od EK a potem dodać (jeśli moja matma jest jeszcze dobra) 2 radiator 240mm + blok na GPU ponieważ tyle ta pompa powinna wytrzymać (nie kreci mnie MultiGPU, za dużo z tym problemów). Dlatego takie wielkie skrzynki jak 900D czy W100 będą ledwo w połowie zapełnione. Szkoda że nie ma skrzynki po miedzy 750D a 900D.

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że ktoś wyskoczy z 800D...

 

Aż tak źle? Podasz link do tematu?

A 800D? :D

 

Evolva na pewno sobie odpuść. Na pclabie poruszany był temat tej budki i LC. Ze względu na mały przepływ na topie, chłodnica dusilaby się tam.

 

 

Jeszcze tak patrze na Corsair Carbide Air 540 ale ta 2 komora wydaje się całkiem nie wykorzystana. Tylko mnie się wydaje ze mamy zastój na rynku skrzynek? Kiedyś co miesiąc była jakaś nowa, lepsza itd a teraz wszędzie to samo.

Link to post
Share on other sites

Coś nie tak

Core X71 uważam za ok pod względem rozmiaru przy takiej kaście jak W100 czy 900D. Nie trzeba do tego dwóch chłopa żeby to do domu przynieść. I pisząc o czymś małym chodziło mi o WC, będzie tylko jedna pompa i jeden obieg.

 

a core x9?

Mam teraz CM HAF XB, i powiem szczerze że ten typ konstrukcji ma swoje plusy, ale wole wrócić do standardowej konstrukcji albo 2 komorowej (stojącej) jak Carbide Air 540 albo lian li pc-08.

Edytowane przez Dudi4Fr
Link to post
Share on other sites

@@Dudi4Fr, niestety tematu nie mam, bo był to jeden z luźnych wątków gdzie aktualnie jest 2500 stron. Mógłbyś napisać do Heat, ale chyba koledzy już pomogli wybić ten pomysł z głowy ;) 

 

 

Dzięki mimo wszystko za info, bylem dość skłonny na wybranie tego Phanteka.

 

PS.

Core X71 niby wspiera E-ATX ale przy takiej płycie tracimy wszystkie wycięcia z boku na przełożenie kabli

-> http://www.cowcotland.com/images/test/thermaltake/x71/x71-023.jpg

 

Przysięgam nigdy w życiu nie miałem takiego problemu z obudową, chyba robię się zrzędliwy na stare lata...

Link to post
Share on other sites

Wiedziałem że ktoś wyskoczy z 800D...

 

 

Mam 800D i powiem, że sporo się do niej zmieści, mam zwodowany GPU, CPU oraz MB, chłodnica 360 oraz sporej wielkości zbiornik na ciecz. Zostało jeszcze sporo miejsca, więc moim zdaniem na początek to będzie w sam raz :) Oczywiście jeśli masz nieograniczony budżet to możesz pchać się w większe budki :D

Edytowane przez Tomashec
Link to post
Share on other sites

Mam 800D i powiem, że sporo się do niej zmieści, mam zwodowany GPU, CPU oraz MB, chłodnica 360 oraz sporej wielkości zbiornik na ciecz. Zostało jeszcze sporo miejsca, więc moim zdaniem na początek to będzie w sam raz :) Oczywiście jeśli masz nieograniczony budżet to możesz pchać się w większe budki :D

 

Patrzałem na 800D ale patrząc na to że chciałbym mieć 2 radiatory 360mm pozostaje mi tylko 900D u Corsair'a i zamiana jednego 360 na 480 żeby jakoś to wyglądało.

Link to post
Share on other sites

nowy corsarz 900d kosztuje +/_ tyle co parvum jaki to sens kupowania 900D nowej

do parvyma wiecej bebechow nawkladac mozna

 

ps i nie wymaga wkladania kolejnych zlociszy w modding jak w przypadku corsarza midplate covery na zatoki itd...

ale to juz sam sobie musisz przekalkulowac co dla ciebie bedzie bardziej oplacalne

Edytowane przez adriankiller
Link to post
Share on other sites

nowy corsarz 900d kosztuje +/_ tyle co parvum jaki to sens kupowania 900D nowej

do parvyma wiecej bebechow nawkladac mozna

 

ps i nie wymaga wkladania kolejnych zlociszy w modding jak w przypadku corsarza midplate covery na zatoki itd...

ale to juz sam sobie musisz przekalkulowac co dla ciebie bedzie bardziej oplacalne

 

Gdzie Ty masz L1.0 w cenie 900D? Corsair mam za 340 euro z darmową dostawą do domu  a L1.0 na ich stronie + podatki + dostarczenie wychodzi mi 400£; na stronie overclockers.co.uk 330£  + podatki. Chyba że jest inny sklep który je sprzedaje.  

 

I tak własnie się zastanawiam, co dostajemy do L1.0 ponieważ nie mogę znaleźć żadnego info. Jakieś śruby i mocowania, koszyczki na HDD i SDD?

Link to post
Share on other sites

249 - http://www.parvumsystems.com/product/l1-0-atx

( do Belgii z podatkiem i przesylka wychodzi 315...15 przesylka 50 tax)

 

co do reszty...tak to jest jak ktos forum nie przeglada doglebniej @huckinCharlie w niej robi swoj projekt jak do niego napiszesz to powinien tobie odpowie na twoje pytania


ed

 

399€ (bez podatku przesyla darmowa promocja jest) powyzej 250€ shipping free

http://www.highflow.nl/modding/behuizingen/parvum-systems-l1.0-atx-watercooling-case-nl.html

Edytowane przez adriankiller
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

249 - http://www.parvumsystems.com/product/l1-0-atx

( do Belgii z podatkiem i przesylka wychodzi 315...15 przesylka 50 tax)

 

co do reszty...tak to jest jak ktos forum nie przeglada doglebniej @huckinCharlie w niej robi swoj projekt jak do niego napiszesz to powinien tobie odpowie na twoje pytania

ed

 

399€ (bez podatku przesyla darmowa promocja jest) powyzej 250€ shipping free

http://www.highflow.nl/modding/behuizingen/parvum-systems-l1.0-atx-watercooling-case-nl.html

 

Dzięki za info, nie zauwazylem tego tematu ale szczerze mówiąc nie interesowałem się za bardzo tą skrzynką.

 

 Teraz pytanie lepiej od nich od razu zamawiać czy z highflow (dzięki za pokazanie sklepu)?

 

P.S.

W lewo czy prawo i tak jest o około 60 euro droższa od 900D, ale już mi to większej różnicy nie robi. Chce ruszyć projekt do przodu a od 5 dni siedzę nad wyborem skrzynki... 

Link to post
Share on other sites

Ja bym zamawial z HG fajny sklep (choc teraz ta nowa ich strona jest 'kiczowata' ale sam sklep dobry jak czegos nie maja w ofertach to zaraz dodaja i sprowadzaja co trzeba wystarczy zagadac)...

ja u nich poza gratami do LC kupilem glosniki i karte muzyczna choc takich kategorii nie mieli w ofercie w ogole

 

ps do tego tam punkt za zamowineia zbierasz i sobie za nie taniej graty kupujesz nie wiele ale np dla mnie to przewaznie wychodzi darmowa przesylka za to

Link to post
Share on other sites

Ja bym zamawial z HG fajny sklep (choc teraz ta nowa ich strona jest 'kiczowata' ale sam sklep dobry jak czegos nie maja w ofertach to zaraz dodaja i sprowadzaja co trzeba wystarczy zagadac)...

ja u nich poza gratami do LC kupilem glosniki i karte muzyczna choc takich kategorii nie mieli w ofercie w ogole

 

ps do tego tam punkt za zamowineia zbierasz i sobie za nie taniej graty kupujesz nie wiele ale np dla mnie to przewaznie wychodzi darmowa przesylka za to

Ok ja jak to wygląda z wysyłka na EU? Do Ciebie ile czasu trzeba na dostarczenie paczki?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...