Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Szukam karty graficznej i przywykłem do kupowania używek (podatek od nowości dość mnie drażni)... Zastanawiam się czy warto kupować teraz 970/980 jak się będą wyprzedawać przez premierą nowych kart, czy poczekać na rozwój sytuacji.

 

Kiedy zakup: do wakacji (max początek lipca)

Kwota: do ~1400zł

Zastosowanie: Gry (Wiedźmin 1-3, Cyrsis 1-3, World of Warcraft, LoL, Dark souls 1-3, Assassin's Creed.

Rozdzielczość: 1920x1080

Specka kompa: w stopce

Dodatkowe wymagania: dobry stosunek ceny do jakości, raczej cicha. Może być używana.

 

Główne pytanie to jakiej ceny można się spodziewać po używkach, żeby nie kupić za drogo;)

Ew. czy lepiej poczekać z decyzją kupna na testy nowych kart (trochę sie obawiam, że jeśli karty rozczarują to używki też podrożeją...)

 

Czekam na opinie i pozdrawiam

 

 

Link to post
Share on other sites

poczekaj na nowe karty zobaczymy jak się ma to w praktyce 

 

Realnie 1070 pewnie nie będzie poniżej 1,5k, więc raczej niespodziewam się, żebym celował w nowe karty... I trochę się obawiam, że jeśli one nie wypalą (testy zweryfikują rzeczywistość) to ceny starszy mogę się odbić.

 

 

 

Szukaj GTX 980.

 

W kontekście premiery nowych kart - jaka cena za 980 będzie rozsądna i które 980 są warte uwagi?

 

P.S. Jeszcze się zastanawiam czy 970 nie będzie miała przypadkiem lepszego stosunku wydajności do ceny, jednocześnie będąc całkowicie wystarczającą do wymienionych tytułów (ew. paru innych nowych gier, które nadejdą).

Edytowane przez testuja
Link to post
Share on other sites

W kontekście premiery nowych kart - jaka cena za 980 będzie rozsądna i które 980 są warte uwagi?

 

P.S. Jeszcze się zastanawiam czy 970 nie będzie miała przypadkiem lepszego stosunku wydajności do ceny, jednocześnie będąc całkowicie wystarczającą do wymienionych tytułów (ew. paru innych nowych gier, które nadejdą).

 

Jeśli chcesz kupić 980 to teraz jest odpowiedni czas na to. Po premierze 1080 rynek kart wtórnych wróci do normalności.

Sam kupiłem od znajomego 980Ti classified evga, bo napalił się na 1080 pomimo, że gra tylko w CSGO ;)))

 

1070 prawdopodobnie będzie w połowie czerwca, sensowne wersje czyli niereferenty może pod koniec czerwca, początek lipca. Cena za niereferenta (u nas to loteria - cło itp), pewnie będzie oscylować w okolicy 1800zł

Link to post
Share on other sites

Mając budżet 1400zł  zdecydowanie bym czekał do pierwszych testów  nowych gtxów   mam wielkie obawy znając  politykę Nvidi  w stosunku do kart poprzedniej generacji  , poza tym  Pascale nie radzą sobie za dobrze w DX12 . Chyba że trafi ci się gtx 980 TI  teraz wszystko jest możliwe wyprzedaż trwa w najlepsze

Link to post
Share on other sites

 

 

Po premierze 1080 rynek kart wtórnych wróci do normalności.

Czyli mam ledwie 2 tyg na polowanie?

Dobrze wiedzieć, bo raczej się nastawiałem, że się zacznie po premierze (większa obniżka cen)...

 

 

 

Mając budżet 1400zł zdecydowanie bym czekał do pierwszych testów nowych gtxów

(Szacując) braknie mi jakiś 500zł do nowej serii, więc raczej te wyniki mnie nie zbawią.

 

 

 

mam wielkie obawy znając politykę Nvidi w stosunku do kart poprzedniej generacji

Tzn?

Link to post
Share on other sites

Czyli mam ledwie 2 tyg na polowanie?

Dobrze wiedzieć, bo raczej się nastawiałem, że się zacznie po premierze (większa obniżka cen)...

 

Tak jakby.

Ciężko to wytłumaczyć :P Jak wszyscy powyprzedają swoje 970 żeby kupić 1080 to cena używanych 970 wróci do 1200zł.

To cały czas bdb grafika pomimo 3.5GB Vram 

Link to post
Share on other sites

Lepiej zaczekaj na premierę polarisa AMD w przeciwieństwie do Nvidi wypuszcza w podobnym czasie High i Mid endowe a po premierze nowej generacji starsze modele będą tylko z czasem tracić osobiście nie widzę sensu kupowania używek jeśli nie jest to naprawdę okazyjna cena i z długą gwarancją. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepiej zaczekaj na premierę polarisa AMD

Polaris wychodzi za pół roku. Chciałbym w wakacje trochę pograć.

 

 

 

osobiście nie widzę sensu kupowania używek jeśli nie jest to naprawdę okazyjna cena i z długą gwarancją.

Dlatego zastanawiam się jaka jest rozsądna cena dla 970 i 980 w kontekście najbliższych 2 miesięcy.

 

 

 

Jak wszyscy powyprzedają swoje 970 żeby kupić 1080 to cena używanych 970 wróci do 1200zł.

Teoretycznie jeśli się wyprzedadzą to tak... Skoro nowe modele będą tylko z wyższej półki.

 

 

 

To cały czas bdb grafika pomimo 3.5GB Vram

Dlatego dość mocno się nad nią zastanawiam... W sumie w fullHd (więcej nie przewiduję) raczej nie powinienem odczuć wielkiego bólu przez najbliszy czas. (Mam nadzieję, że z 2 lata tą kartę potrzymam, a później się zobaczy).

 

Dość mocno mnie ciągnie do 970. W tej chwili osiągalna za 1050, może jeszcze z 100zł się urwie...

Link to post
Share on other sites

Premiera jest planowana najpóźniej na lipiec za pół roku ma wyjść Vega czyli odpowiedniki Fury, więc warto poczekać.

 

W takim razie mój błąd.

 

Pewnie sam polaris mnie nie porwie, z powodu wspomnianego już podatku od nowości, ale może on spowodować dalszy spadek cen starych kart...

Link to post
Share on other sites

 

 

W grach które potrzebują więcej pamięci typu GTA

W wielu grach się tak dzieje?

 

Mnie głównie interesują wyżej wymienione tytuły. W wielu grach pojawia się problem tego ograniczenia pamięci, fps spadają poniżej płynności?

 

Akceptuje schodzenie z bezsensownych wodotrysków, których moje oko nie widzi i 30fps jako minimum mi wystarcza (nie musi być stabilne 60), a do tej pory miałem 3gb w 280x...

Link to post
Share on other sites

 

 

1070 prawdopodobnie będzie w połowie czerwca

 

Nie ma żadnego prawdopodobnie, od 10 czerwca będą w sprzedaży.

 

 

 

Jak wszyscy powyprzedają swoje 970 żeby kupić 1080 to cena używanych 970 wróci do 1200zł.

 

1080 to będą kupować ci co kupowali 780/780Ti/980. Tych co kupowali 970 zazwyczaj nie stać na tak drogą kartę. Cena używek będzie zależeć od tego co wyda AMD.

 

 

 

Polaris wychodzi za pół roku. Chciałbym w wakacje trochę pograć.

 

Polaris premierę ma już w maju.

 

 

 

Dlatego zastanawiam się jaka jest rozsądna cena dla 970 i 980 w kontekście najbliższych 2 miesięcy.

 

Zależy od wydajności i ceny Polarisów.

 

 

 

Teoretycznie jeśli się wyprzedadzą to tak... Skoro nowe modele będą tylko z wyższej półki.

 

Nvidia będzie sukcesywnie wprowadzać nowe modele we wszystkich segmentach. Tak było zawsze i będzie teraz.

 

 

 

Premiera jest planowana najpóźniej na lipiec za pół roku ma wyjść Vega czyli odpowiedniki Fury, więc warto poczekać.

 

Premiera Polarisów jest planowana na koniec maja. W/g najnowszych plotek premiera Vegi ma zostać przyśpieszona i być może pojawi się już w październiku.

 

 

 

Pewnie sam polaris mnie nie porwie, z powodu wspomnianego już podatku od nowości, ale może on spowodować dalszy spadek cen starych kart...

 

Przez ostatnie kilka lat nie było żadnego podatku od nowości. Ceny od premiery trzymały się na podobnym poziomie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Nvidia będzie sukcesywnie wprowadzać nowe modele we wszystkich segmentach. Tak było zawsze i będzie teraz.

 

Sprostowanie - miałem na myśli chwilę obecną, czyli jeszcze przed wakacjami.

 

 

 

Przez ostatnie kilka lat nie było żadnego podatku od nowości. Ceny od premiery trzymały się na podobnym poziomie.

Zależy jak na to patrzeć - zawsze jest - mniejszy lub większy. Prawda jest taka, że póki nie chcę się mieć best sprzętu - tylko dobry - to zwykle bardziej opłaca się kupić starszy sprzęt używany z wyższej półki niż nowy z niższej (o podobnej mocy).

 

 

 

Polaris premierę ma już w maju.

 

 

Zależy od wydajności i ceny Polarisów.

Pytanie czy warto czekać do tego momentu, czy wyprzedaże 970/980 się skończą i będzie można tylko wśród nówek wybierać?

Link to post
Share on other sites

 

 

Zależy jak na to patrzeć - zawsze jest - mniejszy lub większy.

 

Maxwelle po premierze były w normalnych cenach, to samo było z serią 300 Radeonów. Rynek PC mocno skurczył się w ostatnich latach  pod względem sprzedaży nowych podzespołów więc producenci i sprzedawcy by zyskać klienta odpuścili praktyki podatku od nowości. Zazwyczaj stabilizacja cen trwa 1-2 tygodnie, nie jak kiedyś 1-2 miesiące.

 

 

 

Pytanie czy warto czekać do tego momentu, czy wyprzedaże 970/980 się skończą i będzie można tylko wśród nówek wybierać?

 

Wyprzedaże to się jeszcze nie zaczęły. Na razie tylko najbardziej niecierpliwi sprzedają bądź ci co zaplanowali z góry przesiadkę. Jutro udostępnią wyniki testów GTX 1080 i będzie wiadomo dla właścicieli 980/980Ti czy warto zmieniać. Pod koniec maja mają być zaprezentowane Polarisy i pewnie GTX 1070. Wtedy będzie wszystko wiadome. W zaplanowanym przez Ciebie budżecie już możesz kupić bez problemu nowe niereferenty 970 ale sądzę że 980 spadnie do poziomu 1300-1400. Dużo zależy co zaoferuje AMD w tym pułapie bo może się też okazać że Polaris załapie się w tej cenie i wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sugerujesz, że można liczyć na jeszcze większy spadek ceny?

W tej chwili jest300sztuk 970 i 200szt 980 na allegro... brzmi jak sporo.

 

Tak, może być jeszcze spadek cen. Na aledrogo jest 70 GTX 970 i 31 980. Odfiltruj dobrze wyniki.

Edytowane przez voodoo34
Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od cen nowych kart oraz oferowanych przez nie wydajności. Teraz ludzie się rzucili na sprzedaż, bo boją się później stracić, ale to spowodowało obecny wysyp.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...