Skocz do zawartości

Windows 7 na laptopie Lenovo Y700 z dyskiem samsung sm951


Recommended Posts

Witam,

 

 

​Mam problem z moim laptopem Y700-15 z procesorem i5. Mam zamontowane dwa dyski fabryczny 1000GB i 128GB dysk SSD Samsung SM951 128GB PCIe.    Problem polega na instalacji systemów. Kupiłem laptopa bo mam systemy za darmo z uczelni i chciałem zainstalować Windows 7 jednak napotkałem wiele problemu m. in. brak sterowników na 7 pod usb 3.0 więc najpierw byłem zmuszony do zainstalowania windows 10,(które swoją drogą słabo działa bo np. bez podłączonego zasilania łapie zawiasa i wywala blue screena). Wracając do 7 nie mogę nigdzie znaleźć sterownika pod ten dysk bo już odpalam instalacje i na momencie wczytania sterownika instalacja się wywala i nie chce iść dalej.

 

 

​Czy ktoś spotkał już się z takim problemem i ma jakieś rady? Wolałbym mieć windows 7  dziesiątka nie jest dla mnie rozwiązaniem na dłużej tylko chwilowo na niej siedzę z powodu braku możliwości instalacji 7. ​

Link to post
Share on other sites

Ja miałem jakiś czas temu podobny problem. Posiadałem wtedy laptopa marki ASUS. Próbowałem zainstalować na nim Windows 7, ale nie było sterowników do USB w systemie, więc w czasie instalacji nie działały mi porty USB, czyli myszka, ale także touchpad. Z tego powodu instalację musiałem przeprowadzać za pomocą płyty, bo pendrive nie był rozpoznawany. Po instalacji dodatkowo okazało się, że nie działa karta sieciowa bezprzewodowa. Na stronie producenta były tylko sterowniki do nowszych systemów. Instalator nie chciał ich zainstalować stwierdzając, że sterowniki nie są do tego systemu. Zainstalowałem poprzez Menedżer urządzeń wybierając plik sterownika. Niestety, sterownik musiał źle działać, bo co kilka minut zrywało połączenie.

 

Ja sobie odpuściłem. Zainstalowałem na tym sprzęcie inne systemy i nie było problemów. Jak znajdziesz rozwiązanie, to daj znać. W przyszłości może się przydać.

 

Swoją drogą też posiadam teraz Lenovo Y700 i Windows 10 spisuje się na nim znakomicie, a też posiadam go z uczelnianego Microsoft DreamSpark.

Link to post
Share on other sites

Ja już jestem w trakcie instalacji windows 7, wczytuje mi pliki ale po 20% łądowania około wywala mi błąd, że podany sterownik nie jest dobry. Tutaj głównym problemem jest zbyt nowoczesny jak na 7 dysk i sterownika nigdzie odpowiedniego nie znalazłem.

 

 

Windows 10 instalowałem dwa razy, dysk ssd odpowiednio spartycjonowałem ale gdy zamykam klape lapka to mi wyskakuje czarny ekran zamiast przejść w stan hibernacji i wtedy muszę mu odciąć zasilanie bo nie chce nic działać. Kolejnym absurdem jest to że gdy ściągam sterowniki do biosu to gdy system się uruchamia ponownie po instalacji też się przycina i nie instaluje ich do końca. Zastanawiam się czy to z powodu dysku czy po prostu coś źle zainstalowałem?

Link to post
Share on other sites

Co do Windows 7, to może pomogłoby wyciągnięcie folderu ze sterownikami z Windows 10 i wgranie sterownika podczas instalacji Windows 7.

 

Co do Windows 10, to wczesna wersja po premierze posiadała problem, który powodował zaciemnianie ekranu i potrzebny był restart. Wystarczyło zainstalować aktualizacje. Teraz niech się mądrzą osoby, które twierdzą, że aktualizacje im nie są potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Win 7 nie potrzebuje specjalnego sterownika do określonej marki i modelu dysku twardego.

 

@nowpawel96

Jesli faktycznie brakuje sterownika do usb 3.0 to sam port powinien dzialac jako 2.0 bez problemu.

Próbowałes skorzystać z innego portu, ktory jest natywnie 2.0?

Link to post
Share on other sites

@jarkko

tak żaden port nie działa i ten problem już przeszedłem bo instaluję z windows 10 siódemkę. Problem jest właśnie ze sterownikiem bo ten dyski nie jest podłączony do normalnego wejścia sata tylko jest podłączony do płyty przez wejście PCI czyli M.2 a co dalej jest to w standardzie NVMe który oferuje odczyt rzędu 2000MB/s a jako że 7 kilka lat ma sama w sobie tego nie obsługuje a sterowniki które znajduje nie działają i przy instalacji systemu na okłoło 20% wywala błąd że sterownik nieodpowiedni

Link to post
Share on other sites

Nie widze innego rozwiązania jak zainstalować W7 na tym 1TB dysku.

 

Możesz jeszcze np. napisać do supportu Lenovo co można zrobic. Może będzie się dało dograc sterowniki PCIe podczas instalacji W7 tak jak kiedyś odgrywało się sterowniki SATA podczas instalacji XP.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...