Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie, może ktoś się zna aby odpowiedzieć. Mam do zakupienia licencję, po bardzo dobrej cenie, praktycznie połowa kwoty na:

ESET NOD32 Antivirus

ESET Smart Security

Licencja na dwa lata. Cena pierwszego niewiele mniejsza od drugiego pakietu. Jeśli już będę kupować, biorę Smart. Pytanie jednak, ile wart jest ESET? Wart jakiegokolwiek zachodu? Wiem, że nie zabezpieczy mi wszystkiego. Wiem, że samemu trzeba zwiedzać internet z głową. Jednakże czy jest to stosunkowo dobry program? I jak z obciążeniem komputera? Zauważalne? Tym bardziej, że wykorzystuje komputer dość mocno (programy CAD, MES). Nie chciałbym go do reszty zamulić. Ewentualnie co dorzucić do tego zestawu z innych programów, aby uzupełnić?

Link to post
Share on other sites

Cześć,

gdzie będziesz korzystać z tego antywirusa? Na serwerze/komputerze firmowym, w domu?

 

U mnie we firmie wykorzystują ESET`a. Nie jest zły. Całkiem całkiem.

Jeżeli chodzi o komputery w moim domu to mam zainstalowanego AVAST`a i to mi w zupełności wystarczy. Moim zdaniem nie warto kupować antywirusa do domowych komputerów bo... nie wykorzystasz go w całości, a pieniądze możesz zostawić na kupno nowych podzespołów/papierosów/alkoholu. :)

 

Hej, to jest tylko i wyłącznie moje zdanie. Możesz go wziąć pod uwagę ;). Jak zrobisz to już Twoja decyzja. Może poczekaj aż ktoś inny się jeszcze wypowie na ten temat :).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Komputer używam w domu i w pracy, więc raczej szerokie zastosowanie przez cały dzień, dlatego chcę mieć jakąś ochronę. Jakąkolwiek, zawsze to mniej przeleci złośliwych treści niż bez ochrony. Też mam Eseta w pracy, pewnie jak większość :D W pracy niby nic nie wykrywa i nic nie zgłasza, więc albo dobrze blokuje i usuwa, albo przelatują przez niego bez jego wiedzy :D Stąd pytanie czy to dobry program :D

 

 

Powiem Ci tak.

 

Instalusz sobie Bitdefeder Internet Security 2015 i kupujesz tu na aukcji klucz za  20  zł. I masz 3 lata na 1PC ochronę 

 

http://allegro.pl/bitdefender-internet-security-2-lata-2015-3pc-i5814893688.html

 

Niby ciekawa opcja, aczkolwiek skąd taka niska cena? Nie wiąże się to z dziurawą wersją, bądź średnim programem?

Link to post
Share on other sites

Obecnie Bitdefender to czołówka.

Ja ma zakupionego klucza.

dla siostry i działa. Pozostało około 800 dni do końca licencji. 

Też tak właśnie teraz patrzę, że faktycznie czołówka. Tylko tak się zastanawiam dlaczego taka cena? 20zł, a tu czołówka antywirusa? To jakaś skucha, czy lewizna jakaś? To mnie zastanawia.

 

 

 

Warto...

Warto Eseta cy Bitdefendera?

 

Obecnie używam 360 Total Security. I się zastanawiam nad nowym. 

Link to post
Share on other sites

 

 

To jakaś skucha, czy lewizna jakaś?

 

Kupując na aukcji kod z automatu dostajesz  klucz. Musisz wpisać ten klucz w programie i wsio. Zawsze możesz reklamować towar. Bezpieczniej na allegro,bo transakcja z Twoim kontem powiąże.Sprzedawca ma Tobie wysłać nieużywany kod.  Masz prawo kupić na oficjalnej stronie,ale jest drożej.

Link to post
Share on other sites

Kupując na aukcji kod z automatu dostajesz  klucz. Musisz wpisać ten klucz w programie i wsio. Zawsze możesz reklamować towar. Bezpieczniej na allegro,bo transakcja z Twoim kontem powiąże.Sprzedawca ma Tobie wysłać nieużywany kod.  Masz prawo kupić na oficjalnej stronie,ale jest drożej.

Rozumiem, tylko dalej zastanawiam się skąd taka różnica w cenie. Tutaj klucz za 20zł na 3 komputery, a na stronie Bitdefender licencja na rok na jedno stanowisko 120zł. Spora różnica. 

 

 

 

Odpowiedziałem najkrócej jak można,na zadane w tytule pytanie. Używam go czwarty rok i dlatego polecam...

Rozumiem. Nie wiedziałem tylko czy dotyczy dyskusji na temat Bitdefendera, czy Eseta. W pracy również mamy Eseta, na ile jest on dobry ciężko mi ocenić, bo się nie znam, stąd temat, czy Eset jest wart w ogóle uwagi. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

W temacie dużych różnić cenowych między oficjalnymi sklepami a cenami na allegro:

 

Duże różnice w cenach wynikają z różnych źródeł pochodzenia kluczy. Znacznie niższa cena wiąże się z tym, że np. licencja pochodzi z zagranicznej dystrybucji  (w której w zasadzie też możemy ustawić nasz język). Jeśli chodzi o funkcjonalność programów jest to dokładnie to samo z tym, że np. nie odnowimy licencji w Polskiej dystrybucji mając zagraniczny klucz ale równie dobrze można sobie zakupić jeszcze raz nowy klucz taj jak wcześniej.

 

Zgadzam się, że Bitdefender to czołówka i mimo, że pytanie już stare to zdecydowanie ich soft należy do najlepszych. Niektóre antywirusy mają nawet silnik skanujący z Bitdefendera.  Avasta stanowczo odradzam - dużo zgłoszeń od klientów biznesowych o niewykryciu zagrożeń i dużo false positive. Cena co prawda jedna z niższych ale to już lepiej zostać przy wbudowanym antywirusie Microsoftu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...