Skocz do zawartości

Netia częste zrywanie połączenia.


Recommended Posts

Witam.

 

Wcześniej przez kilka lat miałem Neostradę w opcji do 10Mb/s (w teorii i w praktyce taka prędkość została osiągana), a łącze było stabilne i przez dwa lata była tylko jedna usterka, którą Orange szybko usunęło bez żadnych problemów. Można było też zdjąć blokadę na porty 25 etc., która jest domyślnie nakładana na użytkowników od kilku lat. Jednak to połączenie było bardzo drogie jak na taką prędkość.

 

Obecnie od lipca nie mam już Neostrady, a mam taką samą opcję (ale z zablokowanymi portami 25 i pozostałymi, bez opcji zdjęcia) w Netii na okablowaniu Orange (Netia nie ma tutaj swojego okablowania). Połączenie działa mniej więcej z tą samą prędkością. Jednak na początku zrywało połączenie co dwie minuty, kilkadziesiąt razy na dobę. Po pierwszym miesiącu miałem 3 miesiące bez opłat i wtedy działało stabilnie. Teraz już przychodzą normalnie rachunki i znów rozłącza połączenie czy to rano czy wieczorem i też często że w zasadzie nie da się używać.

 

Duża jest różnica od strony technicznej miedzy jak daną usługę świadczy Orange, a jak świadczy Netia skoro jest to jedno i to samo okablowanie, to chyba powinno działać tak samo.

Można gdzieś to zgłosić, gdzieś indziej niż Netia by te awarie nie zdarzały się tak często? Bo jednak biorą pieniądze za usługę Internetową, a nie za to bym co chwilę do nich dzwonił i zgłaszał awarie.

 

Umowa jest na czas nieokreślony, mogę ją zerwać w dowolnej chwili. Ale poza drogim orange nie ma specjalnych alternatyw.

Link to post
Share on other sites

Związek ma to taki,że jeśli paląca osoba ograniczy palenie o dwie paczki miesięcznie,to można "zainwestować" w droższy ale stabilniejszy internet. Jeśli chodzi o twoje zdanie na temat operatora,to masz oczywiście rację,tylko pomyśl co wolisz? Zainwestować pieniądze (cena ok. 2 paczek papierosów) i mieć w miarę spokój,czy zaoszczędzić i borykać się z ciągłymi kłopotami?

Link to post
Share on other sites

Nie ma związku, bo ja nie palę, a osoby które palą nie korzystają z neta:). Gdyby Orange było w stanie zaoferować 80Mb/s to bym brał z automatu. W tej lokalizacji 10Mb/s to max, czy to jest Netia czy Orange. Zgłoszę to jakoś reklamację,  przy następnym razie pomyślę nad tym Orange.

 

Orange de fakto może wykręcić podobnym numer, bo i tak jest umowa na minimum rok więc i tak im nie ucieknę..

Link to post
Share on other sites

Hammond,ja cię doskonale rozumiem. Mnie całe szczęście takie kłopoty ominęły (Orange) ale jest to związane z moim miejscem zamieszkania i "usprzętowieniem" okolicy. Uciec im faktycznie nie uciekniesz (w trakcie umowy) ale przynajmniej możesz odzyskać trochę pieniędzy w przypadku częstych kłopotów.Na dostawców trzeba patrzyć i oceniać bardzo indywidualnie,bo to naprawdę zależy przede wszystkim od miejsca zamieszkania.U mnie po modernizacji stacji przekaźnikowej,prędkość ze stałych 2-3 wzrosła do stałych 8-9 i nie mam żadnych kłopotów (poza usterkami związanymi z burzą i innymi awariami,ale bardzo rzadkimi).

Link to post
Share on other sites

U mnie było stałe stabilne 10Mb/s w Orange. Jest to jednocześnie maksymalna możliwa prędkość na tym okablowaniu. Jestem jakiś 1km od centrali Orange. W przypadku Netii prędkość jest taka sama, bywają cyrki ze stabilnością. Na początku umowy był cyrk i teraz jest cyrk (czyli było 3 miesiące spokoju). W budynku obok jest UPC z prędkością do 250Mb/s z normalniejszymi cenami.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...