Skocz do zawartości

Duże zużycie procesora


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Witam was mam kolejny problem a mianowicie duże zużycie mojego procesora podczas gry oraz o wiele głośniejsze wiatraki co wkurza a taki komputer raczej nie powinien mieć problemów z taką grą i nie powinien zużywać tyle tego procesora.

Specyfikacja:

Obudowa- CM Storm Trooper 8 wiatraków w obudowie + panel NZXT Sentry 3 na którym podczas gry mam 33 stopnie wiatraki wtedy które są pod niego ustawione chodzą na 60% mocy.
Płyta główna- MSI Z97 Gaming 9 ACK
Procesor-Intel Core i7 4790K
Chłodzenie- Cooler Master V8 GTS
Karta Graficzna- Asus GTX 660 Ti DCU II
Ramy- G Skill Tridentx 2666Mhz CL11 2x 8GB
Zasilacz- Be Quiet Dark Rock Power 10 750w 80gold +
 

Temperatura procesora podczas gry w np. Assassins Creed Unity dochodzi do 62 Stopni. W World of tanks lub World of warships do 58.

Martwi mnie zużycie procesora przechodzę teraz Dragon Age Inkwizycje i podczas gry zużycie proca wynosi nawet 65% co przy 8 rdzeniowym procesorze na takiej grze raczej nie powinno mieć miejsca żadnych programów więcej nie mam odpalonych poza przeglądarką. 

Na starym komputerze z I3 zużywał mi około 60 % max w tej grze na tych samych ustawieniach więc skąd taki pobór tutaj.

Poniżej screen z użycia procesora podczas gry w dragon age jeżeli ktoś ma jakieś pomysły o co może chodzić to piszcie bo martwię się bo komputer nowy i takie problemy jeszcze jak się cieplej zrobi temperaturki pewnie bardziej skoczą więc wolę teraz wiedzieć czy coś jest nie tak.

http://images67.fotosik.pl/843/0c72778be567b76e.png


zapomniałem dodać komputer jest podkręcony za pomocą płyty głównej guzik w biosie OC GENIE procesor z 4.0 Ghz jest podkręcony na 4.4 i takowanie ram się zwiększyło co do grafiki nie mam pojęcia ale pewnie wszystko o trochę podkręciło nie znam się za bardzo na tym : )

Link to post
Share on other sites

Bez gry mam najczęściej 0/1% zużycia czasami na chwile skacze max do 13 nie wiem czemu może jakiś program po prostu coś robi albo windows ale więcej nie było takto cały czas trzyma do 1%.

Jerry jak zmienić to napięcie jeśli możesz mi to jakoś wytłumaczyć na pewno w biosie tylko co trzeba przestawić :D

Edytowane przez MonoVass
Link to post
Share on other sites
Temperatura procesora podczas gry w np. Assassins Creed Unity dochodzi do 62 Stopni. W World of tanks lub World of warships do 58.

 

Obudowa- CM Storm Trooper 8 wiatraków w obudowie + panel NZXT Sentry 3 na którym podczas gry mam 33 stopnie wiatraki wtedy które są pod niego ustawione chodzą na 60% mocy

 

A po co Ci tyle wentylatorów ? Nawrzucałeś masę śmigieł, podpiąłeś to pod automatyczny regulator obrotów i dziwisz się, że masz głośno ? Podepnij na stałe wszystkie wentyle pod 7V i problem z głowy.   

 

może masz za wysokie napięcie na procku przy automatycznym oc to norma

 

Patrząc na tak niskie temperatury CPU nie wiem czego się tutaj spodziewać.  

 

Jerry jak zmienić to napięcie jeśli możesz mi to jakoś wytłumaczyć na pewno w biosie tylko co trzeba przestawić

 

Właź do biosu, zakładka OC, i zobacz ile masz przy CPU Core Voltage 

 

Ja nie widzę tutaj nic niepokojącego. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tutaj zdjęcie z biosa nic za bardzo nie mogę nawet przestawić bo jest ustawione na auto a jak bym to pewnie przestawił na ręczne to bym musiał całego proca sam podkręcić a tego nie potrafię :)

http://images70.fotosik.pl/842/c46f4f98e8b2d998.jpg
Czy te napięcia i reszta jest wszystko ok ? widać tu też napięcia pamięci ram.

Kajtek. A to zużycie CPU jest normalne ? ponieważ miałem mniej więcej takie samo na o wiele słabszym procesorze i3 nie pamiętam dokładnie jaki model i nwm. czy się po prostu martwić.

Co do temperatur na pulpicie jak siedzę i przeglądam tylko neta to mam maxymalnie 45  zobaczymy jak się  zrobi cieplej co będzie w grach nie przekraczało w żadnej chyba 62 max 65 i tu tylko mnie martwi to też że skoro przy tej karcie graficznej procesor się nudzi to skąd te temperatury i takie duże zużycie, chcę po prostu wiedzieć czy według was jest wszystko okej :) 

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie i pomoc


ktoś pomoże ? :)

Edytowane przez MonoVass
Link to post
Share on other sites

Okej, więc wielkie dzięki za poświęcony czas :D ja się na tym za bardzo nie znam więc wolałem zapytać co do zużycia procesora nadal nie wiem czemu jest ono tak duże podczas grania może tak po prostu ma być  :)

Edytowane przez MonoVass
Link to post
Share on other sites

Taki trójkąt który po kliknięciu pokazuje np głośność połączenie internetowe itp. Tak myślę, że o to chodzi.

Akurat u ciebie to co wymieniłem jest na wierzchu -_-

BTW 4790k 8 rdzeni? : d

Edytowane przez yaramy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...