Skocz do zawartości

Zmiana 7970GHz na coś GTX


Recommended Posts

Pierw komp:

 

Intel Core i7 4790 4GHz
Scythe Mugen II Rev.B
Crucial Ballistix 2x4GB 1600MHz 
MSI H97 Gaming 3
Cooler Master Real Power M520
Sapphire HD 7970 GHz Edition 3GB GDDR5 Vapor-X
Crucial MX100 256GB
Asus Xonar DS
Windows 8.1 Pro
 
Po zmianie procka z i5 750 karta zrobiła się głośniejsza choć już była głośna więc teraz myślę o zmianie na np GTX970 G1 Gaming co myślicie?
 
Link to post
Share on other sites

GTX ogólnie rzecz biorąc jest wydajniejszy, chłodniejszy i w większości przypadków cichszy. Nie wiem czy jest sens zmieniać i tak już całkiem mocną kartę - w FHD na obecnej pograsz. Jeśli brakuje Ci mocy i masz kasę to jak najbardziej bierz GTXa ;) .

Edytowane przez silentmichal
Link to post
Share on other sites

A zmiana pasty termo? Na pewno by pomogło. Potem może coś pomajstrować przy obrotach wentylatorów... czasami to wystarcza.

Pasta była zmieniona wczoraj. Obroty wentylatorów to jak załącza się 1 to jest ok ale jak 2 to już leci na maxa

Nie ma w tej karcie czegoś takiego że oba się kręcą na 50% tylko od razu leci 1 na maxa lub 2 na maxa

 

Ty już jestes zdecydowany na wyminę :)

teraz tylko kwestia jakie 970 wybierzesz 

Jestem zdecydowany na wymianę i nie musi być to 970 :P myślałem również nad 980 tylko szkoda mi tyle kasy. Za tego radeona dałem 2170 a teraz jest gów.o wart dlatego max które chce dać teraz to 1700 max 2000 :D 

 

Jeszcze można poprawić przebieg powietrza w całej obudowie

Wszystko jest ustawione :)

 

Jakie masz max temperatury na karcie?

Bez ingerencji w system wiatraczków max 85 jak ustawie wiatraczki to tak ok 80

Link to post
Share on other sites

 

 

Pasta była zmieniona wczoraj. Obroty wentylatorów to jak załącza się 1 to jest ok ale jak 2 to już leci na maxa Nie ma w tej karcie czegoś takiego że oba się kręcą na 50% tylko od razu leci 1 na maxa lub 2 na maxa

 

To moim zdaniem jest do wyregulowania albo przez wgranie nowego BIOSu, albo przez skorzystanie z jakiegoś programu, np. MSI Afterburner (można tam ustawić własną regulację wentylatorów). Ale skoro jesteś zdecydowany na wymianę no to nic tu po mnie :P .

Link to post
Share on other sites

To moim zdaniem jest do wyregulowania albo przez wgranie nowego BIOSu, albo przez skorzystanie z jakiegoś programu, np. MSI Afterburner (można tam ustawić własną regulację wentylatorów). Ale skoro jesteś zdecydowany na wymianę no to nic tu po mnie :P .

 

Używam sapphire TRIXX do wentylatorów a bios z innej karty/modelu musiał bym wgrać bo mój jest najnowszy.

 

Jak wiatraczki podłączone są do grafiki to odpalają na maxa może podłączyć je do płyty głównej i da się regulować ich obroty?

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Próbowałeś ustawiać profile obrotów wentylatora w MSI AfterBurner ??

 

Może to kwestia słabo wytłumionej obudowy??

 

Jednak jeżeli już uparłeś się na zmianę i z tego co widzę zależy ci na ciszy to bierz 970 od MSI. Najcichsza z nich wszystkich

 

Powinna być okolo 30-40% bardziej wydajna od 7970

 

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/images/perfrel_1920.gif

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

Bez ingerencji w system wiatraczków max 85 jak ustawie wiatraczki to tak ok 80

 

To stanowczo za dużo ! u mnie po OC 1165/1650mhz 60"C

Masz ten sam model?

U mnie zawsze było ok 85

 

 

Próbowałeś ustawiać profile obrotów wentylatora w MSI AfterBurner ??

 

Może to kwestia słabo wytłumionej obudowy??

 

Jednak jeżeli już uparłeś się na zmianę i z tego co widzę zależy ci na ciszy to bierz 970 od MSI. Najcichsza z nich wszystkich

 

Powinna być okolo 30-40% bardziej wydajna od 7970

 

http://tpucdn.com/reviews/ASUS/GTX_970_STRIX_OC/images/perfrel_1920.gif

 

 

Piszesz o takiej karcie:

http://allegro.pl/msi-geforce-gtx-970-gaming-4gb-wiedzmin3-i5205862894.html

akurat do płyty głównej by pasował :D

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Tak ze wszystkich GTX 970 jest najcichsza, tyle ze nie ma backplate. jeżeli chcesz koniecznie z backplate, mozesz wziąć 970 STRIX od asus, tez cicha chodz nie tak jak msi. MSI jak i ASUS dzialaja tez polpasywnie czyli wentyle zalaczaja sie dopiero przy temp ~60stopni C. Obie sie tez podobnie podkrecaja, czyli bardzo wysoko. generalnie 970 po OC ma mniej wiecej taka sama wydajnosc jak stock gtx980.

Edytowane przez phx1990
Link to post
Share on other sites

 

 

Po zmianie procka z i5 750 karta zrobiła się głośniejsza choć już była głośna więc teraz myślę o zmianie na np GTX970 G1 Gaming co myślicie?

Na morele masz EVGA FTW .karta najwyzej boostuje z gtx 970 i jest cicha + połpasyw .To lepszy wybór


http://gpuz.techpowerup.com/15/03/27/23c.png

 

 

http://gpuz.techpowerup.com/15/03/27/fdn.png

Link to post
Share on other sites

Martinoxxl

Ale nie ten model karty, żadne testy podczas gier nie miały takich temperatur, a gdzie jeszcze oc i furmark?

Ta karta miała tak od początku, nic Ci nie poradzę :P

 

 

Na morele masz EVGA FTW .karta najwyzej boostuje z gtx 970 i jest cicha + połpasyw .To lepszy wybór

Daj link dokładnie o którą kartę Ci chodzi bo jest kilka EVGA

Edytowane przez helganin
Link to post
Share on other sites

Na morele masz EVGA FTW .karta najwyzej boostuje z gtx 970 i jest cicha + połpasyw .To lepszy wybór

Boost w GTX zależy w 95% od ASIC.

Gigabyte GTX970 G1, który miałem przez chwilę na stocku boostował na 1445mhz. Bez grzebania w biosie!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...