Skocz do zawartości

Słuchawki z tyłu a z przodu komputera, rozkmina...:)


Recommended Posts

Witajcie

 

Kupiłem sobie słuchawki AUDIO-TECHNICA ATH-30X i naszła mnie takie pytanie.

Podłączyłem je z tyłu komputera do płyty głownej ASRock Fatal1ty H87 Performance

czyli Realtek ALC-1150 jakość jest super, tak samo jak podłączał z przodu komputera,

przynajmniej nie słyszę różnicy.

 

Za jakiś czas planuje zakupić jakąś dodatkową kartę dzwiękową w cenie od 100 do 200 zł.

Tymczasem jak to jest z podłączaniem takie sprzetu z przodu a z tyłu komputera w przypadku

dodatkowej karty dzwiękowej. Panel przedni jest obsługiwany chyba przez płytę główną...?

Więc jesli z tyłu mam podłączone głosniki, a z przodu będę w ramach potrzeby podłączać

te sluchawki to który sterownik będzie obsługiwał te słuchawki, ten z płyty czy ten z karty...??

Jak rozwiązać taką sprawę...?? By uzyskać najlepszą możliwa jakość dzwięku, bez przełączania

w kółko głosników a słuchawek.

 

PS. Sorry za nieład tych pytań, ale nie wiem jak lepiej to opisać.

 

Pozdrawiam

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli panel przedni podłączysz do płyty głównej to normalnym jest, że działa wtedy integra z płyty. Jeśli natomiast podłączysz panel do dedykowanej karty dźwiękowej wtedy... no wiadomo, co będzie :P Jeśli nie będziesz mógł podłączyć panelu do nowej karty, to zastosuj rozdzielacz zaproponowany przez SKOME, aby podłączyć głośniki + słuchawki, albo tylko przedłużacz, żeby mieć wyjście na biurku. Tylko wybierz jakiś lepszy, bo ja przy jakimś tanim miałem pozmieniane kanały :)

Edytowane przez fexxer
Link to post
Share on other sites

Na przykładzie Xonara DX:

 

http://s11.postimg.org/xgx60fqnn/image.jpg

Dźwięk z przedniego panelu będzie generowany z urządzenia, do którego go podłączysz. Jeśli nie masz karty dźwiękowej, to jest podpięty pod płytę główną. Jeśli sobie ją zakupisz, to podłączasz w miejsce, które zaznaczyłem na zdjęciu (na przykładzie karty asusa).

Nie wiem, jak to jest w przypadku podłączenia słuchawek pod przedni panel, bo nie mam akurat karty wewnętrznej, ale możliwe że automatycznie wyciszy się tylni panel (pewnie zależy od sterowników/ustawień).

 

Edit: fexxer mnie uprzedził;)

Edytowane przez Regenerate
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki za odpowiedzi. Karty jeszcze nie wybrałem, ale myślałem głównie o Xonarze lub coś od Creativa. Coś w budżecie ok. 150 zł.

Przejściówka zaproponowana przez SKOME to raczej ostateczność, ponieważ za każdym podłączeniem słuchawek musiałbym zaglądać do tyłu obudowy. Oraz przy takim rozwiązaniu przychodzi mi na myśl kolejne pytanie. Jeśli podłączył bym tak słuchawki to czy aby nie będą grały i głosniki i sluchawki...?? Podłączająć do przodu sluchawki, głośniki automatycznie się wyłączają. To by było nieglupie rozwiązanie gdyby jedno z wyjść z przejściówki było np długość 1-1,5 metra, wtedy można by wyciągnąć jedno wyjście na biurko i tak podłączać sprzęt.

 

Ale dużo ciekawszym i bardziej wygodnym rozwiązaniem jest zastosowanie podlączenia przedniego panelu pod nową kartę, coś mi się przypomina że ten kabelek który idzie od przedniego panelu do karty, nazywa się semafor czy jakoś tak, ale mogę się mylić, coś z tym miałem z X lat temu.

 

Wiec może jednak zaproponujcie jakąś kartę do 150-200 zł w której mogę to w ten sposób wykonać Xonar DX super karta, ale za 300 zł, to moje początki w rozwoju dzwięku w komputerze, nigdy na to większej uwagi nie zwracałem, no ale taka sytuacja wynikła że czas poinwestować w takie rozwiązania.

 

Dzieki w każdym razie za pomoc w rozumieniu funkcjonowania takiego zestawu. Teraz tylko jakie rozwiązanie wybrać najlepiej by mieć i wygodę i najwyższą możliwą jakość...??

Link to post
Share on other sites

Xonar dgx. O ile się nie mylę to można do niego podłączyć przedni panel.

 

Nic lepszego nie dostane w cenie do 150 zł...?? Duża będzie różnica...?? Może być nawet używana, byle najlepsza możliwa do 150 zł...

Edytowane przez tarakum
Link to post
Share on other sites

Czego Ty oczekujesz od sprzętu za 150zł? Nie będzie audiofilskich przeżyć, ani jakości rodem ze studia nagrać. Będzie poprawnie, a różnice między sprzętami w takim budżecie są nieduże.

Link to post
Share on other sites

Czego Ty oczekujesz od sprzętu za 150zł? Nie będzie audiofilskich przeżyć, ani jakości rodem ze studia nagrać. Będzie poprawnie, a różnice między sprzętami w takim budżecie są nieduże.

 

Czego oczekuje, lepszej jakości, jeśli w ogóle warto inwestować w nową kartę za takie pieniądze. Mnie interesuje głownie to w przypadku nowej karty czy za takie pieniądze dostane znacznie/sporo/minimalnie większą różnice niż ta karta która jest wbudowana w tą płytę. Ludzie chwalą ją sobie, więc nie wiem czy jest sens...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...