Skocz do zawartości

Po pewnym czasie gra zaczyna się klatkować, przycinać (LoL)


Recommended Posts

Witam Serdecznie.

 

Na starcie chciałbym zaznaczyć, że nie znam się na komputerach, więc proszę nie ganić mnie za złe nazewnictwo bądź pojmowanie pewnych spraw.

 

Mam problem z moim komputerem, mianowicie jestem no life'm forsującym LoL'a po 4-8h dziennie. 

Kiedyś (2 lata temu) mogłem grać w grę bez żadnych problemów z włączonym skypem na stałych 40-50 fps. Jakiś czas temu, komputerek przestał wyrabiać, format i dokupienie 2 kości 1GB Ram nie rozwiązało problemu.

 

Grając w LoLa z wyłączonymi wszystkimi procesami tle, z wyłączonym skype/team speakiem mam 40 fps przez pierwsze 15 minut, potem klatki spadają na 10-20 fps i dostaje lekkich ścinek na 0.5 sekundy co jakiś czas, które masakrycznie utrudniają grę w LoLu. Granie na Team speaku sprawia, że mam 10 fps od początku gry, przycięcia też występują odrazu.

 

Moim marzeniem jest móc grać z TS w LoLa jak za dawnych czasów, na wysokich klatkach, gdyż osiągnełem wysoką pozycje w rankingu (top 2000 EU/NE, diax 3) w takich warunkach i chciałbym móc korzystać z pełnego potencjału moich umiejętności.

 

Częściowa specyfikacja mojego sprzętu:

Procesor: AMD Athlon 64x2 dual core 4000+ 2.11 Ghz (chyba dwurdzieniowy)

RAM: 3GB ddr2

karta graficzna: Radeon x1300/x1550 series

+ mam "kwadratowy" monitor, jest płatki lecz w kształcie kwadratu, nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

 

Prosił bym o rady, jak wspomóc pracę mojego komputera. O ile jest jeszcze nadzieja.

Wiem, że jest masakryczny, jednak nie mam narazie pieniędzy na nowy.

 

Nie wiem jak sprawdzić jaką mam płytę główną, wiem jednak, że dość starą.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Pobierz HW monitor, zrób sobie Customa postój te 15 minut albo się pobaw i potem jak zacznie przycinać to zminimalizuj do programu i zrób screena to zobaczymy czy się coś nie przegrzewa :D

Edytowane przez Głowa
Link to post
Share on other sites

Można też spróbować odpalić lola przez game-boostera.

Nigdy nie dawaj takich rad - na prawdę. To NIC nie daje chyba że ma się włączone 30 programów w tle.

 

 

Spec ze mnie żaden ale ja bym zaczął od odkurzenia sprzętu, może się za mocno grzeje.

Tak jak tutaj, po prostu sprawdź temperatury i jak są wysokie to zacznij od wyczyszczenia kompa.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...