Skocz do zawartości

Win XP "Oryginalny" na innym komputerze niż był kupiony z XP


Recommended Posts

Witam.

 

Proszę o pomoc, ok. rok temu padł mi PC którego kupiłem wraz z oryginalnym Win Xp Home Edition. Tego zepsutego PC już nie posiadam bo płyta i procek się uszkodziły, posiadam nowy PC ale bez Windowsa. Czy istnieje możliwość zainstalowania tego oryginalnego Xpeka na moim nowym kompie ? Dodam że posiadam płytę i serial number do niej, oryginalną nalepkę z obudowy i książeczka nawet jest. Jak myślicie czy aktywacja tego XP przebiegnie pomyślnie czy raczej nie ma szans na to bo ten egzemplarz był już kiedyś zarejestrowany ???

 

Z góry dziękuję za (szybką) pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Multijumper widać, że Ci się zdaje, MS nie zmienił swojej polityki licencjonowania i raczej nie zmieni. Załączam tu moją korespondencje z pracownikiem MS pomoże w rozwiązaniu problemu.

 

Oprogramowanie w wersji OEM jest licencjonowane jako integralna część komputera, z którym zostało nabyte lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja, co ma swoje odzwierciedlenie w postanowieniach umowy licencyjnej użytkownika końcowego. Cyt:

 

"OPROGRAMOWANIE jest licencjonowane z KOMPUTEREM jako pojedynczy zintegrowany produkt i może być używane jedynie z KOMPUTEREM"

oraz

"Licencjobiorca może instalować, używać, uzyskiwać dostęp, wyświetlać i uruchamiać jedynie jedną (1) kopię OPROGRAMOWANIA na KOMPUTERZE [z którym oprogramowanie zostało nabyte]".

 

Postanowienie to określa zakaz przenoszenia oprogramowania na inne jednostki, jak również obowiązek wykorzystywania takiego oprogramowania wyłącznie na tym samym komputerze, z którym zostało ono nabyte, lub na którym nastąpiła pierwsza instalacja.

Firma Microsoft przyjęła tu dosyć liberalną interpretację omawianego zagadnienia (chodzi o pytanie, kiedy oprogramowanie jest nadal wykorzystywane na tym samym komputerze; czy jeśli zmienimy stopniowo wszystkie elementy komputera, to jest to ciągle ten sam komputer?). W świetle liberalnej i prokonsumenckiej interpretacji przyjętej przez Microsoft, wymiana większości jego części nie jest rozumiana jako wymiana komputera (sprzętu) i nie powoduje utraty licencji.

Granicą modernizacji komputera jest jedynie wymiana płyty głównej, (która jest podstawowym elementem systemu) , co oznacza, że tylko wymiana tej części powoduje niemożność wykorzystywania oprogramowania na zmienionym komputerze.

 

Link to post
Share on other sites

Multijumper widać, że Ci się zdaje, MS nie zmienił swojej polityki licencjonowania

O kurde, żeczywiście :shock:

Gdzieś czytałem że już z tym skończyli ale jak widać to były jakieś pobożne życzenia.

Moje odczucia są takie że microsoft nas bardzo kocha dopuki nie kupimy ich produktu, potem zaczynają traktować człowieka jak złodzieja i wroga.

 

Mam kilka licencji i co po wymianie mobo mam to wywalić do fajansu i kupić nowe :D a co z OEM-mi kupowanymi bez niczego ?!...te chyba są traktowane na innych zasadach.

 

Link to post
Share on other sites

Ja mam właśnie OEM-a kupowanego na nowych zasadach (znak szczególny nowy wzór C.O.A.l)jedyna zmiana to ta, że można kupić go samego bez podzespołu, pod warunkiem, że potraktuje się siebie jako producenta kompa. I to jest cała zmiana w licencji. Niestety coś za coś albo tańszy system w wersji OEM przypisany do jednej konfiguracji (płyta główna), albo droższy BOX, nie przypisany do konkretnej jednostki.

Link to post
Share on other sites

Ej, ale to da radę obejść, legalnie :D Próbujemy uruchomić/zainstalować Windowsa. Jeśli stwierdzi, że nie aktywuje nam, bo mamy inny sprzęt, to dzwonimy pod podany numer, klikamy jakieś cyferki i koniec końców Windows zostaje aktywowany. Kiedyś tak zrobiłem i zadziałało.

Link to post
Share on other sites

Jeśli stwierdzi, że nie aktywuje nam, bo mamy inny sprzęt, to dzwonimy pod podany numer, klikamy jakieś cyferki i koniec końców Windows zostaje aktywowany

torture wazystko sie zgadza (sam tak aktywuje) tyle ze winda ma jakąś tam liczbe aktywacji (sam nie wiem ile) po której musisz dostać jakiś tam kod i dokonujesz rejestracji starym kluczem.

Mam teraz taki numer z 32 bitami, gadałem z microsoftem i mówią że to tylko taka formalność.

 

Link to post
Share on other sites

Od poczatku:

Zainstalować można, aktywacja - z dużym prawdopodobieństwem - przejdzie i co z tego?

System, w rozumieniu zapisów licencji, będzie takim samym piratem jak po ściągnieci jakiegoś witaminizowanego z dowolnego sieciowego źródła i zainstalowaniu go.

 

To, że jest trendy nie czytać umów - licencja to też umowa - to "oczywista, oczywistość", ale niech niektórzy z Was mają chociaż tyle uczciwości w sobie, by nie pieprzyć farmazonów dzięki którym można kogoś, kto je przeczyta i za dobrą monetę weźmie, skrzywdzić.

Link to post
Share on other sites

Istnieje jeszcze jeden bardzo prosty sposób aktywacji Windowsa XP Pro bez konieczności posiadania systemu, dzwonimy do pomocy MS w celu down gradu z Visty Business, wymagania to instalacja systemu z dowolnej płyty instalacyjnej XP Pro, podaje się wygenerowany ID systemu i automat podaje ci kod aktywacyjny.

 

MS dał ciała ponieważ ponieważ licencja nie pozwala wracać po down gradzie do systemu nowszego jednak z braku podawania jakichkolwiek danych (klucza) jest nie możliwym dla MS sprawdzenie czy system został kiedykolwiek poddany down gradzie. MS liczy na uczciwość użytkowników lub zdają sobie sprawę z niedoskonałości Visty i wyższością XP nad Vista i umożliwiają to celowo (to zdanie proszę traktować jako sarkazm).

Link to post
Share on other sites

kobe18 twoja metoda aktywacji xp sprowadza się do zwykłego piractawa komputerowego równie dobrze można zainstalować sobie xp z crackiem skutek w razie jakiejkolwiek kontroli, która jest mało prawdopodobna będzie taki kara w wysokości 10 krotności oprogramowania.

Link to post
Share on other sites

W przypadku gdy posiadamy naklejkę i aktywacja nie przechodzi tylko i wyłącznie z powodu wymiany płyty głównej to absolutnie nic nam nie grozi, wytykam tutaj MS-owi kiepskie zabezpieczenia.

 

Dodatkowo wiem że MS przetrzymuje informacje aktywacyjne, mianowicie przypisanie klucza do płyty głównej przez około 6-7 miesięcy, po czym wpisy są usuwane, dlatego jeśli zostawimy obudowę z naklejką systemu możemy śmiało ponownie aktywować system.

 

Dodaję teraz informację do wszystkich nie polecam takich praktyk, podaje te informację w celu wytknięcia błędów MS, jeśli MS interesował by się zabezpieczeniami w większym stopniu, zrobili by coś z tym więc.

Link to post
Share on other sites

Naklejkę C.O.A. można beproblemu przekleić na obudowę w przypadku jej zmiany, oile uda Ci się ją odkleić i nie zniszczyć. Sam tak robiłem przy wymianie budy u siebie tylko miałem ułatwieni gdyż miałem nalepkę typu Podwójny Port-Hole łatwo odkleić z budy. Jak wygląda twoja C.O.A. pod tym adresem są wzory http://www.microsoft.com/resources/howt ... laylang=pl

Link to post
Share on other sites

Mogę podpowiedzieć sposób którego nie sprawdzałem ale ponoć działa, podgrzej zapalniczką lub czym możesz blaszkę obudowy od strony wewnętrznej do stopnia aż klej zacznie zmieniać konsystencję i naklejka powinna ześliznąć się dosyć łatwo, aczkolwiek nie mogę tego potwierdzić i nie wiem czy nie zniszczysz sobie w ten sposób jej no i do tego osmalisz obudowę :D.

Link to post
Share on other sites

Tylko, że kontrol jak zobaczy numer w systemie i na nalepce to chyba nie wlepi Ci mandatu i nie aresztuje :D

 

Ale kontrola w domu jest tak bardzo prawdopodobna, że normalnie trzeba spać z tą obudową :D

 

edit: Tylko, że w sumie warto 'dmuchać na zimne' i przełożyć naklejkę na nową obudowę :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...