Skocz do zawartości

Win XP "Oryginalny" na innym komputerze niż był kupiony z XP


Recommended Posts

Wtedy to już trzeba uważać na wszystko i wszystkich :D Jeśli komputer jest w firmie to warto się 'pofatygować' i nie niszcząc, odkleić nalepkę ze starej obudowy i przykleić na nową :D Tylko, że w firmach wydaje mi się, że zazwyczaj są wersje BOX.

Link to post
Share on other sites

A z ciekawości zapytam - dlaczego zmieniasz obudowę w komputerze firmowym? :D

 

edit: jeśli masz żyletkę, ale musi być bardzo bardzo ostra i cienka to możesz delikatnie 'odcinać' naklejkę od obudowy. Tak bardzo musisz cisnąć do obudowy, że aż lakier lekko schodzi :D U mnie działa, jak odkleję to dam fotkę jak wyszło :mrgreen:

 

edit2: udało się !

http://img207.imageshack.us/img207/2428/obraz2168.jpg

Link to post
Share on other sites

będzie spoko, zaklej to teraz taśmą szeroką przeźroczystą, w razie kontroli powiesz że użytkownicy potrafią wylać kawę, herbatę czy tam wodę na komputer i w celu ochrony naklejki przykleiłeś taśmę i będzie dobrze, tzn ja tak robię w firmie po tym jak pani na izbie przyjęć wylała spirytus na obudowę a później przejechała szmatką po naklejce żeby ją wytrzeć, efekt to zniszczona naklejka niestety teraz nie mogę zrobić zdjęcia ale za chwile izba będzie wolna to pokaże jak to wygląda :D w każdym bądź razie nic z niej nie zostało i niekoniecznie będę miał co powiedzieć w przypadku kontroli, liczę (żebym się nie przeliczył) na wyrozumiałość ze względu na specyfikę zakładu ale różnie to bywa więc może wyjść nie do końca śmiesznie.

Link to post
Share on other sites

ludzie ale wy macie problemy ja ze swojego 5letniego kompa mam xpka w aktualnie skladanym przez siebie kompie a sam windows nie chcial sie aktywowac przez neta to zadzwonilem do nich pierwsze pytanie bylo takie na ilu komputerach instalowal pan system :shock: moja odpowiedz na jednym :twisted: a potem aktywacja przebiegla normalnie i moge sie cieszyc legalna wersja systemu z przed 5ciu lat hehe :mrgreen: niewiem dlaczego boicie sie o jakas kontrole gdyby bill wysylal kontrole do kazdej podejrzanej akcji z windowsem to na pensje dla tej kontroli by mu nie starczylo :)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Powiem to tak, jeśli odernizujesz to wersja OEM możesz bez problemu zainstalować na innym sprzęcie w na 90% aktywacja przejdzie. Raz miałem sam przypadek że Win się pluł o aktywację po wymianie sprzętu, ale bez problemu szło aktywować online.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...