Skocz do zawartości

Test chłodzeń na platformie AM3+


Recommended Posts

Mam Grandisa i na tą chwile działa z jednym wentylatorem. Na moim 4670k @4,2 GHz 1,25 V Grandis utrzymuje na nim temp. ponizej 70st, przy temp otoczenia 25-28 a niekiedy sięgającej 30 st :/ Co prawda mój CPU ma wymienionego gluta pod IHS, więc temp są jakieś 10-15st nisze niż na normalnej sklepówce. Nie zmienia to jednak faktu ze cooler jest dość cichy, dobrze wykonany i wydajny. Polecam zapoznać sie z jego unboxingiem na moim kanale YT.

Co do jego wydajności nie mam zastrzeżeń, bardzo mozliwe ze wyniki Maxa są prawidłowe, tez będę to sprawdzać w najblizszych dniach.

 

Problem w tym temacie leży w tym, iż wszyscy mieli tutaj dość czarnego marketingu SPC i niestety czuć tą niechęć w wypowiedziach poszczegolnych osób.

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

dość cichy, dobrze wykonany i wydajny


Jak wydajny, jak wróżysz przeciętnej sklepówce 80-85 stopni na 1,25v. To bardzo 'średni' wynik, jak na moje gusta.
Co do ciszy - masz na myśli jeden wentylator, czy pełny zestaw? Mi się jakoś 2x120mm 1500rpm nie widzi jako ciche.
Niemniej jestem ciekaw testów. 
Link to post
Share on other sites

Mam Grandisa i na tą chwile działa z jednym wentylatorem. Na moim 4670k @4,2 GHz 1,25 V Grandis utrzymuje na nim temp. ponizej 70st, przy temp otoczenia 25-28 a niekiedy sięgającej 30 st :/ Co prawda mój CPU ma wymienionego gluta pod IHS, więc temp są jakieś 10-15st nisze niż na normalnej sklepówce. Nie zmienia to jednak faktu ze cooler jest dość cichy, dobrze wykonany i wydajny. Polecam zapoznać sie z jego unboxingiem na moim kanale YT. Co do jego wydajności nie mam zastrzeżeń, bardzo mozliwe ze wyniki Maxa są prawidłowe, tez będę to sprawdzać w najblizszych dniach. Problem w tym temacie leży w tym, iż wszyscy mieli tutaj dość czarnego marketingu SPC i niestety czuć tą niechęć w wypowiedziach poszczegolnych osób.

To rzeczywiście demonek wydajności tym bardziej, że o ile pamiętam Tobie grzeje się dosłownie wszystko ;)

Link to post
Share on other sites

o tym zasilaczu czytalem jestem ciekaw co z tym faktem zrobili recenzenci ?? czy np zglosili fakt wadliwej konstrukcji czy tez modyfikacji i posilkowali sie opinia zawnetrzego serwisu by udokumentowac to jak rzeczywiscie niebezpieczny przedmiot ktory nalezy wycofac z rynku? Bo jesli tylko napisali a nie zwrocili sie do derwisu z opisem problemu i zygnalami ze cos jest nie tak to firma o tym nic zapewne nie wie. Np Max przyczepil sie do konstrukcji chlodzen i montazu na podstawce AM3

 

Facet, tego zasilacza dwie sztuki poszły z dymem i to z zupełnie różnych partii. Co więcej, to SPC nas się pytało co jest nie tak, bo oni sami NIE MAJĄ możliwości tego sprawdzić. Miał iść na ekspertyzę, ale ostatecznie stwierdziliśmy, że nie będziemy na to kasy tracić.

Link to post
Share on other sites

ja nie bylem do konca pewny tego czy ta cyna sie zlala tak po spaleniu zasilacze bo luty puscily czy ktos po podstawowce wzial lutownice i chcial polaczyc wszystkie kropki za pomoca cyny :D Za w zawodowce na praktyyce majac pierwszy raz lutownice w reku lepiej lutowalem :) Moze uderze do SPC jako glowny elektronik z zapytaniem o prace :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co tam jak SPC bedziemy sprowadzac chinszczyzne na polski rynek dokonamy jakichs bardziej specjalistycznych modyfikacji i sprzedamy pod szyldem "Teraz Polska" :D Przekupimy Sida i Nowaja za krowki to nam swietny marketing zrobia :D A jak krowki to za malo to sie ich wysle w delegancje do chin zeby na miejscu przylepiali juz naklejki z logo ;) Tak serio to moze zajela by sie ta firma jakas rzadowa organizacja do walki z chinszczyzna wszechobecna ktora bardziej szkodzi niz dziala ( mowa o zasilaczach) Bo jak w zestawach w marketach zaczna pojawiac sie te obudowy z tymi zasilaczami to dopiero bedzie koszmar. 

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jedna i druga strona, ma według mnie swoje (oczywiście, zaraz Nowaj będzie chciał mnie sprowadzić do "pionu", ale niestety - do fxa 8320 lepiej gtx 770, a nie r9 290 [mimo różnic wydajności, ale słowo klucz - sterowniki], ale mam nadzieję, że sprawa wyjaśniona, a nie...)

W każdym razie słusznie zauważył max, że jest tu czasem jakieś kółko modów, zaufanych ludzi, co sobie poklepują po plecach. Oczywiście nie popieram SPC i powiem prosto - człowieka wykorzystującego swoje przywileje pozycje w złej wierze jakim był t.luk, poszywający się pod "eksperta", znał sie na fachu, ale ściemniał fakty o SPC i produktach jako ich pracownik, po prostu bylo to głupie uskuteczniając taki marketing.

Dziwne, że z pclaba nadal nie wyleciał, zresztą tamto forum też się często swoimi zasadami kieruję co skwintuję - :lol:.

Więc obie strony mają rację - SPC prowadzi głupi marketing, ale przynajmniej Fortisem 2 i Grandisem pokazali, że nie importują/modyfikują produkty tylko po to, aby wcisnąć shit tylko chcą też mieć coś wydajnego, mimo, że jest to OEM z chin (i max tu ma rację - mogą oni trochę modyfikować produkty, zresztą tak samo jak to robi m.in goclever z telefonami - nie tylko się rebrenduję, ale można np. wymienić ekran na lepszy/gorszy, zmienić band na 3g 900mhz itp. tak samo jest z chłodzeniami i innymi produktami - chińczycy wprowadzą zmiany).

Miałem raz brutusa 410 i była to kiepska buda, ale przez marketing na forach nie dziwię, że była "polecana".

Edytowane przez muf18
Link to post
Share on other sites

oczywiście, zaraz Nowaj będzie chciał mnie sprowadzić do "pionu", ale niestety - do fxa 8320 lepiej gtx 770, a nie r9 290 [mimo różnic wydajności, ale słowo klucz - sterowniki], ale mam nadzieję, że sprawa wyjaśniona, a nie...

 

Potwierdzam, FX + Radeon to najgorsze możliwe połączenie, które należy omijać szerokim łukiem. W wielu nowych grach wydajność jest fatalna, w GRID: Autosport poniżej wszelkiej krytyki i szczerze wątpię, że to kiedyś naprawią. Trudno inaczej nazwać sytuację, gdy na AMD jest 35 FPS, a NV bez problemów wyciąga 60 FPS (w obu przypadkach i tak procesor ogranicza).

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Tyle tekstu, a zero przekazu.
Z tego co zrozumiałem, twierdzisz że SPC to gó**o, ale miewa dobre produkty.
Twierdzisz, że robią produkty, żeby potem dodać, że to import z chin.
Twierdzisz, że t.luk ogarniał, jednak był ścierwem nie ekspertem.
(...)

Nie wiem ile razy można sobie zaprzeczyć w jednej wypowiedzi, ale to chyba rekord ;)

PS. FX do gier ma się jak pięść do nosa, niezależnie od wybranej karty graficznej.
PS2. Mimo oczywistych numerów jakie odwinął nam t.luk, nie chciałbym aby przychodził tu byle mietek i wyzywał od ścierwa człowieka, który przed niefortunną zmianą nastawienia wniósł na forum o wiele więcej niż całe stado mietków które go teraz szkaluje. Został stąd wyrzucony, więc temat zamknięty.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ja mam brutusa m23 i przyczepic sie za bardzo nie mam do czego (Wchodzi nawet chlodnica 120 od kompaktowych LC co prawda na styk i tylko na tylnej sciance mozna ja montowac). Mialem CM dominatora i przeszedl solidne modyfikacje ( LC podwieszone u gory tez nie mialo mozliwosci bytu). Oczywiscie to nie ta sama jakosc i przedzial cenowy ale pod wzgledem konstrukcujnym jak dla mnie jest bardziej przyjazna niz moj poprzednik dominator. Oczywiscie nie wszystkim pasuje to samo i w tej cenie mozna miec wiecej lepiej i ladnie (kwestia gustu) ale sie nie rozczarowalem nawet temperatury sa bardzo fajne w tej obudowie. Co do wentyli mialem zakupionego zephyra 140mm chodzil pol roku i nie wydawal zadnych niepokojacych dzwiekow opisywanych jako "terkotanie" W obudowie z mini ITX mialem 2x 60mm zephyr i tez byly ok. Ja tam raczej nie spodziewalem sie cudow po recenzjach bakaka ktore obejrzalem i nawet sie zaskoczylem. Wiadome ze czesto zdarzaja sie poprostu buble a spirala marketnigowa napedza apetyty na niezly kawalek sprzetu w atrakcyjnej cenie ale rozsadny czlowiek po obejrzeniu np kilku recenzji zauwazy swoje zalety i minusy i na podstawie tego podejmie decyzje kupic czy sie wstrzymac a moze wybrac cos innego. Z chlodzeniami juz nie jest tak samo bo procedury testowe sa rozne konfiguracje tez a szczegoly takie jak nalozenie pasty. obieg powietrza, zastosowane wentylatory i ich predkosci czy Vcore moga dac naprawde rozne wyniki wydajnosci. Glupie filtry moga robic roznice w temperaturze i glosnosci.

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze nie jestem byle mietkiem, ale "sid wie lepiej", Chodzi mi o to, że t.luk jest/był zakłamany w poradach dot. zakupów chlodzen, zasiłek i obudów i był/jest czystą propagandą SPC. SPC miewa dobre produkty (vide chłodzenie), ale też kiepskie (obudowy) lub porażające :E (zasilacze). Rozumiesz? A samo to ze wie duzo to ok, i tu sie zgadzam tylko ze wykorzystywal pozycje do preferowania wiadomej firmy, ale to kazdy wie.

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze nie jestem byle mietkiem, ale "sid wie lepiej",

Może i nie mietkiem, ale nazywanie kogoś "ścierwem" to gruba przesada, mimo, iż sam nie przepadałem za t.lukiem. Ba, nikt nie zasłużył sobie, żeby określać tą, czy inną osobę w tak chamski sposób. T.luk to rozdział zamknięty, więc zostawmy to w spokoju.

Edytowane przez szambor5
Link to post
Share on other sites

 

 

nie jestem byle mietkiem

 

Widac nie zrozumiales definicji "Mietka", w tym temacie jest sporo krzykaczy, ktorzy na forum zrobili tyle ile ja ok 10 rano w WC a wypowiadaja sie na temat uzytkownika ktory

 

 

 

 

przed niefortunną zmianą nastawienia wniósł na forum o wiele więcej niż całe stado mietków które go teraz szkaluje.
 
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...