Skocz do zawartości

Test chłodzeń na platformie AM3+


Recommended Posts

Osobiście mam żal do SP ze względu na ich zasilacze i  oferowane obudowy. :/

 

Ale  do takiego Grandisa ,który kosztuje 140-150 zł nie ma nic przeciwko.Oferuje bardzo dobrą wydajność,za nie wielkie pieniądze.

 

Z czystym sumienie będę polecać to chłodzenie, jeśli cena jeszcze spadnie.

 

Taki Macho 120 Rev A. kosztuje 20 zł drożej,jednak Grandis nie pozostawia suchej nitki na Macho.O czym dowidzieliśmy na tym  teście. ;)

 

 

Nie bronię SP,choć w tym temacie nie mówimy o zasilaczach ,ale o stricte chłodzeniach,które oferuje firma Silentium PC. ;)

 

Pozdrawiam. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

A jesli firma podpisala kontrakt na zakup danego sprzetu wraz z prawami autorskimi itp i moze raklamowac te produkty jako swoje to ja mam racje bo tak naprawde nie znasz szczegolow transakcji ale wiesz swoje najlepiej bo jestes modem i tyle.

 

861102.gif

 

W dobie internetu sprawdzenie każdej informacji zajmuje góra minutę, dlaczego więc po raz kolejny pierdzielisz bzdury ?

 

Na stronie firmy SAMA można sobie dokładnie obejrzeć podzespoły sprzedawane w Polsce pod marką SPC. Nikt ich nigdzie nie zastrzegł i każdy może sobie zamówić kontener Brutus'ów czy innych Deus'ów.

 

 

 

nie powinienes robic im czarnego PR i z gory wyglaszac swojego zdanie jako pewnik do dzialalnosci firmy.

 

 

!@#$$^%^ 

 

Czarny PR to robili przedstawiciele Cooling'a. Na tym i na innych dużych polskich forach. Zasilacze marki SPC to kupa, obudowy i chłodzenia, jak na towary budżetowe, są całkiem znośne. Jedyne co mnie irytuje to pozycjonowanie ich jako wytworów polskiej myśli inżynieryjnej, bo dla każdego, kto ma więcej niż 2 szare komórki w głowie, jest to ewidentna ściema.

Link to post
Share on other sites

o tym zasilaczu czytalem jestem ciekaw co z tym faktem zrobili recenzenci ?? czy np zglosili fakt wadliwej konstrukcji czy tez modyfikacji i posilkowali sie opinia zawnetrzego serwisu by udokumentowac to jak rzeczywiscie niebezpieczny przedmiot ktory nalezy wycofac z rynku? Bo jesli tylko napisali a nie zwrocili sie do derwisu z opisem problemu i zygnalami ze cos jest nie tak to firma o tym nic zapewne nie wie. Np Max przyczepil sie do konstrukcji chlodzen i montazu na podstawce AM3

Link to post
Share on other sites
Na stronie firmy SAMA można sobie dokładnie obejrzeć podzespoły sprzedawane w Polsce pod marką SPC.

Na dodatek chinole oferują kilka kolorów np. Deusów  :P

 

 

 

Nikt ich nigdzie nie zastrzegł i każdy może sobie zamówić kontener Brutus'ów czy innych Deus'ów.

Może nadszedł czas by otworzyć własny biznes? :rotfl:%-)

Link to post
Share on other sites

Generalnie ciekawe założenia testu, sporo się napracowałeś, ale chłopie, wnioski i podsumowanie pierwszej części to jakaś masakra.

Cyna Ci się na mózg rzuciła? Od kiedy rurki cieplne są powlekane CYNĄ? Taki z Ciebie tester, a podstawowych pojęć nie kumasz? :/ Chyba chodziło Ci o Nikiel :D

 

http://images68.fotosik.pl/5/dc9534922849599c.png

 

 

Najbardziej to mnie rozbawiła kolejna część wypowiedzi:

 

"Montaż w obudowie nie należy do najprzyjemniejszych tą kwestię SilentiumPC powinno poprawić w kolejnych wersjach. Mają za dużo części do montażu uchwytu chłodzenia. Powinni też zmienić izolator krzyżaka na bardziej wytrzymał by się nie odklejał przy demontażu. Chłodznie nie ma poważnych błędów montażowych ale zawsze można coś naprawić."

 

Zdania podkreślone na czerwono wykluczają się na wzajem. Czytaj tekst zanim go opublikujesz :P

 

Wzmianka na zasadzie "Dobre bo Polskie" też jest komiczna, biorąc pod uwagę fakt, że SPC tylko rebranduje Chińskie produkty. W sumie nie ma w tym nic złego do momentu gdy cena jest adekwatna do jakości :) co w przypadku tej firmy nie zawsze idzie w parze :(

 

Jak tak czytam ten tekst to coraz bardziej nabieram pewności, że jest on sponsorowany :D

 

Pozdro

Edytowane przez Bakak
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Może daruj sobie tego tupu własne-infantylne przemyślenia.

Czemu to ma służyć ? Dostałeś 2-3 krówki mordoklejki http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/d2-5.jpg

wraz z coolerem od SPC i nie jesteś w stanie rozsądnie myśleć ? Dobrze wiesz w czym jest problem i użytkownicy BMK już dawno przejrzeli na oczy odnośnie tej wspaniałej marki zaklinającej rzeczywistość. Przedstawiciel SPC wylecieli z hukiem z tego forum za czarny marketing jaki uprawiają praktycznie na wszystkich forach. Z forum PcForamt także wylecieli z hukiem. Marketing nie polega na krytyce wszystkiego co stanowi dla firmy konkurencje. Tak właśnie to wygląda w ich wydaniu.

 

Jesteś na PcLabie więc wiesz doskonale o czym piszę.

A chłodzenie oczywiście, że nie jest polskie i żadne wysłane ci krówki tego nie zmienią :P. To są gotowe produkty kupowane w Chinach za 1/10 ceny, do których dokładana jest tylko naklejka. Inne marki fractal/corsair/zalman przynajmniej mają własne zastrzeżone projekty, których produkcję zlecają bądź kupują gotowy zastrzeżony projekt. Oczywiście potem to wszystko finalnie i tak jest produkowane w Chinach.

 

Poczytaj sobie od deski do deski ten temat

http://forum.benchmark.pl/topic/99658-marketing-typowe-dzia%C5%82anie-reklamowe-czy-%C5%9Bwiadome-wprowadzanie-klienta-w-b%C5%82%C4%85d/

 

Potem zastanów się czy widziałeś gdzieś takie nachalne działania przedstawicieli Anteca, Zalmana, BeQuiet, Fractala itp na inncyh krajowych i zachodnich forach.

 

Twoja recenzja jest bardzo udana i prawie profesjonalna, wizerunek psują w mojej ocenie odczucia o jedynej, słusznej polskiej marce. W życiu takich tekstów wcześniej po Tobie bym się nie spodziewał.

Powodzenia w dalszych testach.

A teraz zastanów i odpowiedz mi .

Silverstone to producent jaki, bo część zamówień składa w chinach.

Tu nie chodzi tylko o SPC a ogólnie, to samo ABB i wiele innych firm.

PR na forach mnie nie obchodzi i doskonale widze co się dzieje po jednej jedna strona po drugiej druga strona.

A refleksja jest bardzo życiowa. Ja właśnie pracuje dla firmy własnie z takim profilem działania i kolego nikt nie powie że xxx czy yyy to wykonał, jest to produkt naszej firmy. Dlatego macie problem, wiem coś o tym stażystę mam z waszego kraju. Z takim rozumowanie wcale się nie dziwe dlaczego macie takie duże bezrobocie.

Generalnie ciekawe założenia testu, sporo się napracowałeś, ale chłopie, wnioski i podsumowanie pierwszej części to jakaś masakra.

Cyna Ci się na mózg rzuciła? Od kiedy rurki cieplne są powlekane CYNĄ? Taki z Ciebie tester, a podstawowych pojęć nie kumasz? :/ Chyba chodziło Ci o Nikiel :D

 

http://images68.fotosik.pl/5/dc9534922849599c.png

 

 

Najbardziej to mnie rozbawiła kolejna część wypowiedzi:

 

"Montaż w obudowie nie należy do najprzyjemniejszych tą kwestię SilentiumPC powinno poprawić w kolejnych wersjach. Mają za dużo części do montażu uchwytu chłodzenia. Powinni też zmienić izolator krzyżaka na bardziej wytrzymał by się nie odklejał przy demontażu. Chłodznie nie ma poważnych błędów montażowych ale zawsze można coś naprawić."

 

Zdania podkreślone na czerwono wykluczają się na wzajem. Czytaj tekst zanim go opublikujesz :P

 

Wzmianka na zasadzie "Dobre bo Polskie" też jest komiczna, biorąc pod uwagę fakt, że SPC tylko rebranduje Chińskie produkty. W sumie nie ma w tym nic złego do momentu gdy cena jest adekwatna do jakości :) co w przypadku tej firmy nie zawsze idzie w parze :(

 

Jak tak czytam ten tekst to coraz bardziej nabieram pewności, że jest on sponsorowany :D

 

Pozdro

A niby czemu, to że nie jest dość łatwy w obudowie nie oznacza że większe błędy montażowe Wystarczy pare rzeczy dopracować a nie całość przerabiać.

 

O wzmiance wytłumaczyłem wyżej i nie w tym toku rozumowania jak to określiłeś.

 

A teraz chłopie zrozum że język polski to mój drugi nauczony i czasem się myli tak jak z tą cyną.

Nie ma czegoś takiego jak produkty SPC ;) Są jedynie chińskie produkty sprowadzane do Polski przez firmę Cooling i sprzedawane pod marką SPC. 

I to jest durne rozumowanie

http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=418&area=en

kogo to produkt?

Mogę ci podpowiedzieć.

Cooltek tak samo itd.. itd...

 

A terz jak by ABB czy SPC wkraczało na mój rynek nikt by nie gadał że to produkt chiński tylko PL.

 

Tu panowie musicie zmienić swój światopogląd.

 

Za przykład dam ostatnio robiące szał na waszym rynku chłodzenie DeepCool, czego tam nie płaczecie że te chłodzenie jest produkowane w tej samej fabryce co ABB czy SPC czy Rosewill.

 

rosewill też nie roibi sam, szukja testuje wprowadza zmianki.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

 

 

I to jest durne rozumowanie

 

Fakty bywają dla wielu ludzi niewygodne, ale to nie znaczy, że nie są prawdziwe. Jeśli lubisz naginać rzeczywistość to nie jest to moja sprawa, ale teksty o polskości produktów sprzedawanych pod marką SPC nie przejdą, bo to jawne oszustwo.

 

 

 

mój rynek

 

Jesteś bliskowschodnim dyktatorem, że masz własny rynek ? 

Link to post
Share on other sites

Licz się ze słowami.

 

 

 

 

Prawda w oczy kole.

 

 

 

 

Widzę, że nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Powtórzę to po raz kolejny.

 

Ogromna większość firm zleca produkcję w Chinach. Jest to na świecie norma. Firmy te zatrudniają własnych projektantów i inżynierów, wydają miliony na opracowanie produktów, a w Chinach nad ich wytwarzaniem czuwają ich przedstawiciele.

 

Cooling wybiera z katalogów dość badziewnych chińskich firm OEM'owych gotowe projekty, nie ma żadnego wpływu na ich opracowanie, sprowadza je masowo do Polski i przykleja etykietkę SPC.

 

Jeśli ktoś nie rozróżnia tych dwóch rzeczy i stawia pomiędzy nimi znak równości to jest najzwyczajniej w świecie głupi. 

Nie będę tu bronił SPC ale jesteś w błędzie. Nie do końca różowo jest jak to opisujesz. Nawet jak masz produkt gotowy, testujesz wprowadzasz zmiany, ABB i SPC zrobiły to w fortis 2.

http://www.rosewill.com/LandingPage/rise/

powiedz czy coś ci to przypomina.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nawet jak masz produkt gotowy, testujesz wprowadzasz zmiany, ABB i SPC zrobiły to w fortis 2.

 

Nie żadne zmiany i na pewno nie zrobione przez Polaków, tylko Chińczycy wypuścili nowy model, który w Polsce Cooling sprzedaje jako SPC Fortis 2. Nawet przedstawiciele firmy, którzy jeszcze jakiś czas temu dość głośno zaznaczali swoją obecność na tym forum, przyznawali, że SPC nie ma nic wspólnego z projektowaniem sprzedawanych pod tą marką wyrobów. Nie rozumiem więc, dlaczego próbujesz być bardziej święty od papieża :/ 

Link to post
Share on other sites

Fakty bywają dla wielu ludzi niewygodne, ale to nie znaczy, że nie są prawdziwe. Jeśli lubisz naginać rzeczywistość to nie jest to moja sprawa, ale teksty o polskości produktów sprzedawanych pod marką SPC nie przejdą, bo to jawne oszustwo.

 

 

 

 

Jesteś bliskowschodnim dyktatorem, że masz własny rynek ? 

Pomijając tu SPC.

Firma X jedzie wyszuka zrobi poprawki, zleca produkcję, sprowadza i masz Made in China i nikt nie płacze u mnie że jest to produkt US

Tu musicie zmienić swój świato pogląd..

Nie żadne zmiany i na pewno nie zrobione przez Polaków, tylko Chińczycy wypuścili nowy model, który w Polsce Cooling sprzedaje jako SPC Fortis 2. Nawet przedstawiciele firmy, którzy jeszcze jakiś czas temu dość głośno zaznaczali swoją obecność na tym forum, przyznawali, że SPC nie ma nic wspólnego z projektowaniem sprzedawanych pod tą marką wyrobów. Nie rozumiem więc, dlaczego próbujesz być bardziej święty od papieża :/

Popatrz na oba chłodzenia, same z siebie różnice się nie wzięły. Z tluk na ten temat rozmawiałem.

 

Masz z prywatnej rozmowy żeby cię z błędu wyprowadzić. Myślę że złego nie zrobię w tym wypadku jak prywatną korespondęcję upublicznie.

 

Spx, tak samo sobie większość ludzi nie zdaje sprawy, że jako główny tester Cooling.pl / SilentiumPC to ode mnie zależy czy wchodzimy w jakiś projekt coolera / obudowy czy też nie http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/wink.gif Krew mi się często gotuje jak widzę te hejterowskie wypowiedzi o tym jak to SilentiumPC rzekomo nic nie projektuje podczas gdy zanim coś się zamówi do produkcji to trzeba zgłosić wszelakie poprawki do Chińczyków, potem ocenić sample po poprawkach i dopiero wtedy się zamawia (a potem oczywiście jeszcze sprawdza losowe produkty z dostawy). Wszystko to wymaga czasu i sporej kasy bo sample jednak swoje kosztują (a od kiedy się tym zajmuję to odrzuciłem już naprawdę mnóstwo dziwnych projektów http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/bigsmile.gif).

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale świadomość konsumencka jest w Europie na pierdylion razy wyższym poziomie, a równać należy w górę, a nie w dół.


 

 

same z siebie różnice się nie wzięły.

 

Wejdź na stronę chińskiej firmy SAMA, producenta większości tych gratów. Masz mnóstwo wariacji na temat jednego produktu. 


 

 

Z tluk na ten temat rozmawiałem.

 

Jeśli to ma być jakikolwiek argument to ja sobie idę, bo ten pan za swoją działalność zaliczył bana na prawie każdym liczącym się w tym kraju forum. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wybacz, ale świadomość konsumencka jest w Europie na pierdylion razy wyższym poziomie, a równać należy w górę, a nie w dół.

 

 

 

Wejdź na stronę chińskiej firmy SAMA, producenta większości tych gratów. Masz mnóstwo wariacji na temat jednego produktu. 

 

 

 

Jeśli to ma być jakikolwiek argument to ja sobie idę, bo ten pan za swoją działalność zaliczył bana na prawie każdym liczącym się w tym kraju forum. 

A terz odpowiedzx mi szczerze czy te różne wariacje są identyczne.

Czy w przypadku SPC czy w przypadku .rosewill.

 

A co ma ban do tego?

Link to post
Share on other sites

 

 

czy te różne wariacje są identyczne.

 

Że co ? Przecież sam napisałem, że są różne, to jak mogą być identyczne ?! Piłeś coś ?

 

 

 

A co ma ban do tego?

 

Dość dużo. Jako pracownik Cooling'a nie ma absolutnie żadnej wiarygodności w tematach związanych z SPC. Wielokrotnie naginał rzeczywistość, oczerniając konkurencję i gloryfikując swojego pracodawcę. Można jeszcze poszukać stwierdzeń, że nigdy nie trafił się im wadliwy egzemplarz zasilacza. Skargi użytkowników i niezależne testy pokazują coś innego... 

Link to post
Share on other sites

Nowaj a co mają przepychanki na forum z cywilizowaną rozmową na konkretny temat.

 

Napisałeś różne wariacje które sprzedają pod swoją marką, teraz mi pokaż identyczne jak te dwie wymienione firmy mają.

 

Jedni i drudzy wprowadzilo swoje zmiany, które nie wzieły się same z siebie.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Widzę, że rozmawiamy w różnych językach i tego zdania:

 

 

 

Wejdź na stronę chińskiej firmy SAMA, producenta większości tych gratów. Masz mnóstwo wariacji na temat jednego produktu. 

 

ewidentnie nie rozumiesz.

 

Napisałeś różne wariacje które sprzedają pod swoją marką,

 

Niczego takiego nie napisałem.

 

Firma SAMA oferuje sporo wersji poszczególnych produktów, które różnią się od siebie mniej więcej tak, jak to co oferują SPC i AAB. Każdy, kto zabierał głos w dyskusji na temat SPC przynajmniej raczył wejść na ich stronę, żeby przekonać się na własne oczy, ale Ty jak widać nie zrobiłeś tego nadal, więc cała dyskusja przypomina rozmowę ze ślepym od urodzenia o kolorach. Ja spadam. 

Link to post
Share on other sites

I znowu powiem co wyżej samo z siebie się nie wzieły, R czy S, czy A wprowadziły swoje poprawki i zleciły produkcję.

Czy to są filtry czy to są wentyle czy inne rzeczy.

http://i288.photobucket.com/albums/ll168/maxforces/rs.jpg

X90 firmy rosewill i nie powiem że to SPC bo nie jest, zmiany nie wzieły się z kosmosu i nie zostały wybrane z katalogu.

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj chociaż ze zrozumieniem posty użytkowników. 

Może odniesiesz się do tych super zmian odnośnie Deusa ?

Tutaj masz napisane jak z 450W zrobić 550W, zarobić i wmawiać na forach, że to wspaniały autorski produkt.

 

Tutaj pozwolę sobie trochę dopowiedzieć.

Cooling.pl / SPC pozwolił sobie raz na modyfikację - w celu ?

Oczywiście jak z gniota zrobić jeszcze większy gniot i sprzedać drożej.

 

Czyli z zasilacza 450W po tragicznych w skutkach modyfikacjach zrobili wersję M1 550W

Poczytaj sobie trybcio86

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,5,15,wnetrze

 

"Po do­głęb­nej ana­li­zie la­mi­na­tu moż­na od­nieść wra­że­nie, że pły­ta głów­na pier­wot­nie zo­sta­ła za­pro­jek­to­wa­na na niż­szą moc za­si­la­cza np. 450 W i na­stęp­nie do­sto­so­wa­na do wy­mo­gów SPC w na­stę­pu­ją­cy (nie­pro­fe­sjo­nal­ny) spo­sób:

  • Końcówki lutownicze tranzystorów i diod są mocno naciągnięte,
  • Dodatkowe, dalsze otwory lutownicze od strony cewek,
  • Grubszy radiator niż wskazuje na to budowa PCB,
  • I wiele innych."

 

A tutaj masz efekty ich modyfikacji

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,15,15,podsumowanie

 

Ilu ludzi nabili w butelkę ?

Ten zasilacz zasługuje na czarną listę, a klienci powinni żądać zwrotu kasy za produkt niezgodny z umową (nie działające zabezpieczenia).

http://www.overclock.pl/articles/show/id/627,8,15,dystrybucja-napiec

 

"Ta­kie po­su­nie­cie jest czę­sto prak­ty­ko­wa­ne przez pro­du­cen­tów. Cie­ka­wi nas tyl­ko czy nie za­kłó­ci to za­dzia­ła­nia za­bez­pie­czeń, przede wszyst­kim OPP (przed prze­cią­że­niem jed­nost­ki). W ta­kim przy­pad­ki OCP mo­że nie za­dzia­łać, stąd za­pew­ne in­for­ma­cja o bra­ku te­go za­bez­pie­cze­nia.

Dla­cze­go tak jest? – Otóż za­łóż­my, że PSU po­sia­da dwie li­nie po 25 A.  Po zmost­ko­wa­niu obu li­nii da­je nam to łącz­nie 50 A na li­nii +12 V, czy­li 600 W, gdy mak­sy­mal­ne ob­cią­że­nie wy­no­si przy­kła­do­wo 540 W.  Aby nie prze­kro­czyć mo­cy zna­mio­no­wej jed­nost­ki za­bez­pie­cze­nie OPP mo­że być usta­wio­ne na min. 45  A. Dla­te­go, za­bez­pie­cze­nie OCP nie ma pra­wa za­dzia­łać, po­nie­waż ob­cią­że­nie obu li­nii roz­ło­ży się rów­no­mier­nie, więc nie prze­kro­czy 43 A."

 

Fajnie jest i kasa się zgadza.

Nowaj już Ci napisał wcześniej. Żadne zmiany nie są przez tych panów wprowadzane. Deusa możesz kupić w kilku kolorach. Obudowę M40 fajnie Ci panowie zmienili. Wywali jedną z klatek na dyski i panel z oknem. Oczywiści jak chcesz to mieć to możesz to dokupić za dodatkową kasę. Takie to oto autorskie zmiany robią Panowie tej firmy. Chcesz więcej - Fortis 2 vs AAB P6 - w AAB mamy poniklowane heatpipe'y i jeden fin więcej. Czy SPC dając 1 fin mniej i gołe heatpipe'y wprowadziło autorskie zmiany ???

Nie zwyczajnie przycięło koszty 2-2,35zł na sztuce ?  Takie oto autorskie zmiany robi ta marka. Mało Ci dowodów Deus M1, Gladisu M40, Fortis 2. Widzę, że niezłą wodę z mózgu zrobił ci t.luk. Miałem Cię za bardziej rozgarniętego gościa. Łykasz wszystko jak karp i potem bzdury po forach piszesz. Załamałeś mnie dalszymi wypowiedziami o autorskich zmianach.

Tak na koniec - Bakak słusznie zauważył - Heatpipe'y się nikluje a nie cynuje. "Pocynowane" w tym przypadku czytaj zaplute cyną to jest PCB Deusa.

http://www.pctechreview.com.pl/wp-content/uploads/2013/07/SilentiumPC-Deus-M1-550-W-wn%C4%99trze-17.jpg

I tak dla Twojej wiedzy - na tym foto także widzisz jedną z autorskich zmian SPC - upaprana/dodana w ostatniej chwili dioda zenera bo nie chciało się zapłacić z nowy projekt PCB. Takie to autorskie zmiany prezentuje nam w/w marka.

Zejdź na ziemię człowieku.

Edytowane przez omar2033
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Ty serio jesteś tak ograniczony, że nie potrafisz zrozumieć faktu, że to nie są polskie produkty? Wyprodukowane na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej?

Nawet SPC aka Cooling na opakowaniach nazywa się importerem, a nie producentem.

Dwa przykładowe zdjęcia opakowań produktów sprzedawanych z logiem SPC - słowo klucz "Import":

http://i.imgur.com/mXHBBxW.jpghttp://i.imgur.com/Qn9wG3g.jpgWłaśnie przez takie głupie myślenie jak teraz prezentujesz utraciliśmy niegdyś wiele rokujący dorobek w branży motoryzacyjnej.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...