Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[MULTI] Kingdom Come: Deliverance

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
131 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: [MULTI] Kingdom Come: Deliverance (2 użytkowników oddało głos)

Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

1. trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku (0 głosów [0.00%])

Procent z głosów: 0.00%

2. solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy (0 głosów [0.00%])

3. ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału (2 głosów [100.00%] - Zobacz)

Procent z głosów: 100.00%

4. można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu (0 głosów [0.00%])

5. zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść (0 głosów [0.00%])

Goście nie mogą oddawać głosów

#121 jacekgothic

jacekgothic
  • Ω

• 14280 postów

Napisano 14 luty 2018 - 23:33

Nie ogarniam jeszcze kompletnie wytrychów, zniszczyłem 4 pod rząd ale myślę że prędzej czy później ogarnę ;)

Ja też zniszczyłem wszystkie cztery, ale za każdym razem byłem coraz bliżej otworzenia skrzyni, na padzie jest to dość dobrze rozwiązane, ale...

Musiałbym pogrzebać w ustawieniach pada i zmniejszyć czułość analogów.

Po drugie jak się zdobędzie odpowiedni perk, to wytrychy wytrzymują x 2, myślę, że do ogarnięcia.

Trochę gorzej z walką, ale jak była naparzanka w grupie, to dwóm obiłem mordy (z pomocą kumpli ale przynajmniej coś wchodziło :wariat: )

Klimat gry jest świetny, muzyka trochę mniej a graficznie, no cóż, może była OK jak zaczynali zbierać na produkcję tej gry.

Chyba jeden z lepszych "prologów" jakie widziałem w grach. 

Ja już wsiąkłem.

Ogólnie zaraz przed premierą myślałem, że będzie takie samo drewno jak laski poniżej :wariat:

Na szczęście okazało się, że jest prawie tak :lol:

BTW,

Nie wiem jakim cudem ludzie potrzebują po 100 prób, żeby otworzyć najprostszy zamek wytrychem, kufer ze zbroją otworzyłem za drugim podejściem :P

edit 2//

Pierwsza prawdziwa walka z bandytą na miecze i zabiłem dziada za pierwszym razem :D

Oj, coraz bardziej mi się to wszystko podoba :menda:

E//

Drugi zamek otworzony jednym wytrychem i kolejny koleś zabity bez wczytywania gry.

Użytkownik jacekgothic edytował ten post 14 luty 2018 - 23:51

• 4

Xbox One X + pad xbox elite

PS4 Pro

TOSHIBA Satellite

#122 kbrbabzbtb

kbrbabzbtb
  • Gaduła

• 495 postów

Napisano 15 luty 2018 - 09:58

Drugi zamek otworzony jednym wytrychem

Albo masz naturalny talent do tego i doświadczenie w realu albo nie wiem. Może coś źle robię albo obsługa pada w wersji pc jest słaba. Mnie też gra wciągnęła ale odkładam rozgrywkę aż dadzą tego dużego patcha w ciągu 2 tygodni.

Użytkownik kbrbabzbtb edytował ten post 15 luty 2018 - 09:58

• 0

#123 jacekgothic

jacekgothic
  • Ω

• 14280 postów

Napisano 15 luty 2018 - 14:29

Albo masz naturalny talent do tego i doświadczenie w realu albo nie wiem

Jednoczesna koordynacja dwóch kciuków na analogach + koordynacja wzrokowo ruchowa :P

Pierwsze cztery wytrychy zniszczyłem, bo nie kumałem do końca o co biega. Jak się zorientowałem, że trzeba oboma analogami kręcić + "utrzymać" złote pole, to już poszło.

• 1

PS4 Pro

TOSHIBA Satellite

#124 mabrothrax

mabrothrax
  • Papa Nurgle

• 1815 postów
  • Miejscowość:Warszawa

Napisano 15 luty 2018 - 14:59

Trochę mi przywróciliście nadzieję co do tej gry, więc na pewno niedługo kupię. Ale poczekam jeszcze na kilka patchy :)

• 0

Pain is an illusion of the senses, fear an illusion of the mind, beyond these only death waits as silent judge of all.

| Macbook Pro 13" Mid 2017 | Xbox One X | LG 32UD99 |

#125 Nowaj

Nowaj
  • Nie wstydzę się konsoli.

• 17609 postów
  • Miejscowość:Bydgoszcz
  • 3DMark 06:Fire Strike - 23536

Napisano 15 luty 2018 - 16:43

Same here.
  • 0

i7 6900K / GTX 1080Ti / 32GB DDR4 3200MHz / Samsung 950PRO 512GB / Phanteks Enthoo Primo Philips BDM4350UC/00 / Corsair K95 RGB / Logitech G900

Playstation 4 Pro / Xbox One S / LG OLED65B7V / Denon AVR-X1300W / Jamo S626

Worklog STAR WARS FireStrike
Moderator globalny / Ekspert działów: Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki pamięci, Karty graficzne i Zestawy komputerowe / Pełne zestawienie Ekspertów

#126 Sir R

Sir R
  • Meow

• 115 postów
  • Miejscowość:Zielona Góra

Napisano 15 luty 2018 - 22:53

Ja chyba opchnę swoją wersję na PS4 i kupię na steamie. Wersja na PS4 odstrasza wyglądem, a do tego tnie się niemiłosiernie, zwłaszcza jak ktoś mocniej przyłoży mieczem mojemu bohaterowi.
Powiedzcie mi tylko jak wygląda sprawa loadingów w wersji na PC na HDD? Bo na konsoli wczytywanie tra wieczność...

Ps. W sprawie zamków na padzie, to jak kursor zamka jest bliżej środka, to otwiera się za 1 razem, a jak gdziekolwiek indziej, to jest to dla mnie po prostu niemożliwe.

Użytkownik Sir R edytował ten post 15 luty 2018 - 22:55

• 0
CPU:Intel Core i5-3470 /4.0 GHz GPU:Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB MOBO:Gigabyte GA-Z68AP-D3 RAM:Crucial 4x4GB CL9 Ballistix HDD:WD Caviar Blue 1TB CASE:SilentiumPC Gladius M40 PSU:XFX Core 550W Cooler:SilentiumPC Fortis HE1225

#127 kbrbabzbtb

kbrbabzbtb
  • Gaduła

• 495 postów

Napisano 15 luty 2018 - 23:09

Mychą i klawiaturą otwieram, na padzie nie daję rady. Ciekawe skąd tyle odmiennych zdań w tej kwestii.

Nie wiem jakie są czasy ładowania na HDD ale na SSD jakieś 10s na wczytanie zapisu.

• 0

#128 jacekgothic

jacekgothic
  • Ω

• 14280 postów

Napisano dziś, 18:13

Nawet nie wiem kiedy stuknęło ponad 20h rozgrywki :o

Do tej pory napotkałem na dwa problemy, jeden mało istoty, wystarczy nie włazić w bardzo wysokie zarośla, można się już z nich nie wydostać (blokuje postać) = trzeba restartować grę. 

Drug jest poważny, nie można ukończyć jednego z zadań pobocznych. Można wykonać zlecenie (odnaleźć słowiki), ale podczas ich oddawania myśliwemu gra się zawiesza i koniec = trzeba restartować grę. Próbowałem kilka razy, zawsze z tym samym skutkiem :/

Polowanie na zwierzęta z łukiem jest fajne a jak już zdobędzie się konia, to udźwig znacznie wzrasta, więc można upolować dzika (raz mnie zabiły :rotfl:), sarnę lub kilka królików,  mięso włożyć w juki i jechać opylić :D

Opłaca się okradanie skrzyń, jest dużo fantów a młynarze przytulą wszystko (gorący towar) ;)

Lepszą bronią od miecza wydaje się być łuk, przynajmniej na lekko zbrojnych. Cofając się, można takiego ustrzelić kilka razy i ginie, walka na miecze, to już dużo większe ryzyko porażki.

Z zapisami gry a właściwie ich częstotliwością nie ma większego problemu i tak trzeba chodzić spać a i zadania dostajemy dość często, więc gra się zapisuje sama. Jeśli wybieram się na jakiś wypad np. do lasu polować, to wcześniej idę spać, regeneruję siły i jest git. A jak w lesie znajdzie się jakieś legowisko, to jeszcze lepiej.

Nauczyłem się już czytać, więc do poprawy statystyk postaci można używać książek (czytając je), są też mapy ze skarbami z DLC.

Grając czas ucieka niemiłosiernie szybko, jest cała masa aktywności do wykonania. Jedynie kłuje w oczy oprawa graficzna, oraz strasznie mała ilość NPCów w miastach, wsiach... Jeśli chodzi o zwierzynę, to jest tak jak byłoby w tamtym okresie, czyli w lasach sporo sarniny, mnóstwo królików, trochę dzików (nie widziałem nic więcej). Zwierząt gospodarczych jest dużo, jakieś stada owiec, które zachowuję się dość fajnie jak się do nich podejdzie, całe stadko zawsze ucieka razem. Są krowy, świnie, konie, psy... (nie widziałem kotów :co:

Rozgrywka wymaga od gracza dużego skupienia się na samym bohaterze, trzeba sobie dopilnować wielu rzeczy.

Gdyby gra pozwalała zaliczać wszystkie zadania bez problemów...

...nie potrzeba żadnych cheatów do zapisywania rozgrywki, celownika do łuku, jakiegoś ułatwiacza  do otwierania zamków, wszystko wydaje się być dość sensownie przemyślane i celowo zrobione tak a nie inaczej. Małymi kroczkami można wytrenować wszystkie umiejętności w miarę postępów w grze.

E//

Można się chędożyć, ale niestety jest cenzura  :( czarny ekran i tylko jęki panienki słychać  :wariat:

Przecież jest pegi 18, więc... 

Co do kotów, to sprawdziłem.

Koty stały się powszechne w niemal całej Europie na przełomie IX i X wieku n.e. Ponieważ bardzo szybko się rozmnażały, przestały być zwierzęciem dla elit. Można je było spotkać zarówno na królewskim zamku, jak i w chacie u ubogich ludzi. I w jednym, i w drugim miejscu cenione były za umiejętność łowienia myszy. Mimo swojej tajemniczości uważane były za sprzymierzeńców człowieka. Najpóźniej koty trafiły do krajów północnej Europy. Tam zostały szybko skojarzone z boginią płodności Freją, którą zaczęto przedstawiać na wozie zaprzęgniętym w skrzydlate koty.

Niestety, wkrótce w Europie nadeszły dla kotów złe czasy. W średniowieczu, kiedy nasz kontynent przeżywał rozkwit chrześcijaństwa, zaczęto je uważać za zwierzęta diabelskie. Prawdopodobnie stał za tym fakt, że kot były tajemnicze, ciężko je było sobie podporządkować, a świecące w ciemności oczy budziły wśród ludzi grozę. Wierzono, że w kota może wstępować zły duch. Wiele zwierząt  zginęło spalonych na stosach lub zamęczonych w inny okrutny sposób.

I kto powiedział, że gry nie uczą :P

E//

:wariat:

3iC6nW7.png

Włamy, to pikuś beż żadnych modów :menda:

• 5

PS4 Pro

TOSHIBA Satellite

#129 Szarik

Szarik
  • Miłośnik kiełbasy podwawelskiej

• 1761 postów
  • Miejscowość:Fabryka Samochodów Osobowych Warszawa Żerań

Napisano dziś, 18:48

Na nexusie już są całkiem ciekawe rzeczy do tej gry, chyba wrzucę VolumetricFogEnabler i Sectorial Lockpicking na próbę. Z reshade-ów podoba mi się Perfection Reshade ;)

• 0

Spoiler

#130 jacekgothic

jacekgothic
  • Ω

• 14280 postów

Napisano dziś, 19:28

Niestety na xox nie ma modów, jakoś mi to nie przeszkadza w rozgrywce (fajnie, że nie ma pokusy stosowania "ułatwiaczy") a "niestety", ponieważ mogliby polepszyć jakość tekstur. Na łonie natury w lasach świat wygląda bardzo ładnie, to już w miastach czasem oczy krwawią...

No i niestety trafiłem dziś na kolejne zadanie poboczne, którego nie mogę dokończyć  :(  a jest świetne (trzy baby i środki halucynogenne) :wariat:

Nowaj, spodobałby Ci się jeden klecha z gry :D  Gość jest prze ...

• 1

PS4 Pro

TOSHIBA Satellite

#131 kbrbabzbtb

kbrbabzbtb
  • Gaduła

• 495 postów

Napisano dziś, 19:39

Zmuszam się żeby nie grać w oczekiwaniu na patch`a ale po trochu przechodzę. W miastach 30fps, trochę mało. Ale imersja w grze level master. Nieoszlifowany diament i pierwsza gra po Crysis, która zajeżdża wszystkie kompy. Dialogi i podłożone głosy są niezłe. Animacje w cutscenach są dość słabe ale mimo to postacie sprawiają wrażenie autentycznych, a nie jak manekiny np. z Fallout 4. Fabuła wciąga. To będzie moje drugie (po CDPR) ulubione studio.

Użytkownik kbrbabzbtb edytował ten post dziś, 19:45

• 0

#132 jacekgothic

jacekgothic
  • Ω

• 14280 postów

Napisano dziś, 21:06

Zmuszam się żeby nie grać w oczekiwaniu na patch`a

Też się zmuszam, ale mało z tego wychodzi, gra przyciąga jak magnes. Obawiam się, że zanim doczekam do łaty, to na liczniku stuknie ponad 100h a po grze zostanie bardzo dobre wspomnienie :D

ale mimo to postacie sprawiają wrażenie autentycznych

W tej grze to prawie wszystko wydaje się być bardzo autentyczne.

Zauważyliście, że niekiedy klną po polsku (angielski dubbing)  :roll: 

• 0

PS4 Pro

TOSHIBA Satellite

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Yahoo (1)