Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

Potrzebuję pilnie laptopa do prac programistycznych, minimum 16", 1920x1200 matowy, 8 GB RAM. Mile widziany długi czas pracy na baterii, dlatego preferowany Haswell (chyba), oraz bardzo ważne podświetlenie klawiatury. Karta graficzna wystarczy zintegrowana, do gier mam PC. Budżet to 5000, chyba że będzie warto, to 6000.

Przyglądałem się ofercie MSI z serii do gier, parametry są ok ale niepotrzebne mi mocne GPU. Najciekawiej wygląda ten:

http://www.komputronik.pl/product/199921/Komputery/Laptopy_i_netbooki/MSI_GP70_2OD_049XPL.html

ale inne strony nie potwierdzają, że ma podświetlaną klawiaturę. W ogóle czy ktoś potrafi rozszyfrować te oznaczenia modeli MSI?

Link to post
Share on other sites

Mogłbyś przybliżyć charakter pracy? Potrzebna Ci w ogóle moc procka i7?

 

Używam Visual Studio, jakieś maszyny wirtualne z MSSQL w tle, moc się przyda. Obecnie mam Latitude E6500 i zamula nawet w przeglądarce. Ale faktycznie, aż 8 wątków nie potrzebuję, jakiś nowy i5 da radę.

Link to post
Share on other sites

Właśnie problem, że nie mogę czekać.

Waham się między tym

http://www.x-kom.pl/p/157450-notebook-laptop-17-3-msi-ge70-2oc-i5-4200m-8gb-750-gt750-fhd.html#

a tym

http://www.elektronicznyswiat.pl/produkt/78691-notebook-msi-gaming-gp70-2od-049xpl.html

Za 3 stówy więcej drugi ma mocniejszy procesor, hybrydowy HDD, lepszą kamerkę i chyba jest lżejszy, ale z tymi podawanymi wagami to też wszędzie inaczej.

Link to post
Share on other sites

Przyjrzyj się Dellowi 5721 z i7 ulv i fhd Obudowe ma imo lepszej jakości niż przeciętniaki MSI. Procek i7 niskonapięciowy a więc energooszczędny. Ma 2 rdzeni i 4 wątki czyli ma wyajnośći5 normalnej. ( pisałeś, że tak wydajność Ci wystarczy) Gwarancja w trybie DND więc serwisant przyjeżdża do ciebei w ciągu 24h od zgłoszenia i naprawia. JEśli to narzędzie pracy dla ciebei to całkiem przydatna sprawa, MAtryca FHD. Bardzo mocna bateria co w połączeniu z prockiem daje bardzo dobre przebiegi na baterii. Do tego jak na 17" wcale nei jest ciężki. Wręcz przeciwnie.

 

Możesz mu wstawićdodatkowo dysk SSD 120gb to ok 400-500zł za dobry model. 240gb to jakieś 800-900zł.

Da to dodatkowego kopa w komforcie pracy w odniesieniu do wolnych laptopowych dysków.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Ciekawa opcja, ale do Della mam jakiś uraz za przegrzewające się dwa modele, które miałem. Poza tym te malutkie klawisze strzałek... na klawiaturze z PC mam je wytarte z wyżłobieniem, a na Dellu urwałem :) Lubię walnąć w klawiaturę, a te MSI mają jak rozumiem jakąś lepszą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...