Skocz do zawartości

MP3Tag - Okładki nie są wyświetlane w telefonie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez OneManShow_w0w,

Recommended Posts

Witam,

 

przyjaciel polecił mi znakomity program do tagowania plików muzycznych, mianowicie MP3Tag. Użyłem go, by odtwarzacz multimedialny w moim telefonie (Nokia 6303 classic) wyświetlał ładne, porządne info o utworze, a nie coś w stylu "Unknown Artist - 01; Unknown Album" itp. To wszystko pięknie działa, mam wykonawcę, nazwę utworu i album. Postanowiłem zaszaleć i dodać obrazki okładek albumów. Znalazłem wszystkie okładki w Internecie, wszystkie 500x500. Dodałem je w mp3tag do 9 albumów, zapisałem, ale przy odtwarzaniu muzyki, utwory z 8 na 9 albumów nie miały okładki. Jedynie jedna z nich się zapisała i wygląda świetnie. Otworzyłem albumy bez okładek w programie raz jeszcze, i zrobiłem coś w stylu "restartu" - po prostu usunąłem okładki i dodałem ponownie. Tym razem już tylko 7 na 9 albumów nie miało okładki. Robiłem to po raz trzeci i czwarty, ale tym razem nie dodaje żadnej okładki. Skoro w 2 albumach już działa, to czemu w pozostałych nie? Zaznaczam, że w znajomości programu jestem zielony całkowicie, nic poza uzupełnianiem pól i wstawianiem obrazka nie potrafię xD

 

Proszę forumowiczów o pomoc! :)

Link to post
Share on other sites

Po prostu jak masz jakiś album, to zrób z nim folder. (Nie wiem czy to zadziała, ale powinno) Mam album Jay-Z Magna Carta Holy Grail. W takim razie Tworzę sobie folder na karcie w muzyce o tytule "Magna Carta Holy Grail - Jay Z" (czy tam jak wolisz na odwrót) i do tego folderu wrzucasz sobie po prostu okładkę. Nie wiem czy to zadziała, ale powinno, bo ja pojedyncze pioseneczki jak pioseneczki, ale albumy kupuję. Trzeba doceniać pracę artystów :) 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Może nie zapisałeś dodanych okładek na wszystkich albumach? Sprawdź na kompie czy utwory z tych pozostałych 7 albumów mają przypisane okładki. Inna sprawa, że na moim telefonie niektóre utwory też nie wyświetlają prawidłowo okładki (tzn. w obrębie jednego albumu niektóre utwory mają okładkę a inne nie) i nie mam pojęcia czym to jest spowodowane (też dodawałem okładki mp3tagiem).

Edit: może taguj albumu pojedynczo?

Edytowane przez Player1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszytskie okładki mam 500x500, format PNG. Ale sądzę, że OneManShow znalazł rozwiązanie. Okładki działające mają nie więcej jak 120 KB, podczas gdy rozmiary niedziałających zaczynają się od 300 KB aż do 511, więc tu raczej chodzi o ich rozmiar. Najpierw sprawdzę, czy jeśli wrzucę okładki do folderów na karcie, to okładki pojawią się w odtwarzaczu. Jeżeli nie, zmienię je na jpg czy coś w ten deser.

 

EDIT: To jest to! Wystarczyło w GIMPie zmienić format na .jpg (jakość ustawiłem tak, by rozmiar nie przekraczał zakresu 100-120 KB; nie chciałem robić więcej, bo tyle właśnie miały okładki działające. Być może działałoby również przy wyższym rozmiarze, ale dodanie tych okładek do 7 albumów zajmuje tyle czasu, że już nie chciałem się bawić :D). Jakość za kazdym razem ok. 95, ale to nieważne, bo i tak na odtwarzaczu wygląda świetnie. Wszystkie albumy mają teraz okładki!

 

Wielkie dzięki, szczególnie OneManShow. Wszyscy po plusie :D

Edytowane przez Reventon134
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Mam taki sam problem jak w temacie. Niestety jestem dosyć zielona w tego typu zadaniach. Do tej pory pojawiło mi się tylko 5 okładek. A obrazki wybierałam jak leci, nie patrząc na rozmiar. No po prostu nie umie. Możesz mi to dosyć jasno i dokładnie wytłumaczyć, co mam zrobić alby sie te okładki na telefonie pojawiły?  :/

Link to post
Share on other sites

Mam taki sam problem jak w temacie. Niestety jestem dosyć zielona w tego typu zadaniach. Do tej pory pojawiło mi się tylko 5 okładek. A obrazki wybierałam jak leci, nie patrząc na rozmiar. No po prostu nie umie. Możesz mi to dosyć jasno i dokładnie wytłumaczyć, co mam zrobić alby sie te okładki na telefonie pojawiły?  :/

 

W moim przypadku okładki za dużo ważyły - jak miały więcej niż 120 KB to się nie wyświetlały w odtwarzaczu. Tu mi koledzy podpowiedzieli, no to je zmniejszyłem - zmieniłem z png na jpg w GIMPie i dla bezpieczeństwa troszkę zmniejszyłem jakość (jak będziesz zapisywać te pliki do formatu .jpg to pojawi się okno "Zapis jako JPEG"; w tym oknie zaznacz opcję "Podgląd w oknie obrazu", żeby ci się wyświetlił rozmiar pliku. I teraz ustaw paskiem jakość. Nie wiem, jaki masz telefon, być może obsługiwałby większe rozmiary okładek niż 120 KB, ale na razie ustaw tak. Potem możesz oczywiście poprawić, jednak na wyświetlaczu to i tak nie ma różnicy wielkiej i wszystko jest ok).

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...