Skocz do zawartości

Deus M1 vs Thermaltake SE sagi ciąg dalszy


Recommended Posts

zaczynając od kompa który będę kupował: i5 3570k, Gigabyte GTX 770, Asrock Z77 Extreme4. Nie mogę się zdecydować na któryś z tych zasilaczy: SPC Deus M1 czy Thermaltake Smart SE 530W, codziennie zmienia mi się faworyt. Na ich temat są już setki tematów na różnych forach, pomijając wszystkie dotychczasowo poruszone kwestie, wszystkie za i przeciw, nigdzie nie poruszono kwestii zabezpieczeń. W Thermaltake w porównaniu z SPC brakuje zabezpieczeń UVP i OTP cokolwiek one znaczą (wygooglałem właśnie że to under voltage protection i over temperature protection). Tt z tego co wyczytałem jest znacznie częściej polecany i znacznie wyżej oceniany ale czy brak tych zabezpieczeń nie jest istotną sprawą? Wydaje mi się że o ile UVP jest mniej ważny o tyle zabezpieczenie przed przegrzaniem jest raczej ważne?

Druga sprawa - nie kupuję haswella więc ta zgodność ze stanami uśpienia w tej chwili mnie nie interesuje, ale np jak za kilka lat będę chciał zmienić platformę i zostawić zasilacz to kto wie czy w kolejnych generacjach proców to nie będzie potrzebne? Chociaż i tak zazwyczaj przy nowym kompie zasilacz też się nowy kupuje mimo że stary jest sprawny.

Edytowane przez tommakrwro
Link to post
Share on other sites

OTP jest wymagane przez normę ATX. Jego implementacja w zasilaczu jest tak logiczna, że się o tym nie pisze. SilentiumPC po prostu wypisuje wszystko, co wlezie - żeby produkt był niby atrakcyjniejszy.

 

Bierz Thermaltake - dłuższa gwarancja (3lata vs 2), cichszy, ma ciekawsze płaskie okablowanie i to już produkt sprawdzony przez czas.

 

O M1 ostatnio słyszy się wiele złego, firma ESC poprosiła o niepolecanie zasilaczy tego typu w ich sklepie z tytułu wysokiej awaryjności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Bierz Thermaltake - dłuższa gwarancja (3lata vs 2), cichszy, ma ciekawsze płaskie okablowanie i to już produkt sprawdzony przez czas.

 

Gwarancja racja. Cichszy nie jest jak porównamy M1 550W i SE 530W, w przypadku innych deusów już jest inaczej. Płaskie okablowanie to kwestia osobista, mam to w Newtonie i nie przepadam za tym. I ta końcówka, jak to sprawdzony przez czas?? Masz tam naprawdę tanie Chińskie kondensatory, za które mocno jechałeś inne produkty (mam naprawdę szukać i Cię cytować), a teraz Ci to nie przeszkadza? Do tego pół roku na rynku uznajesz za sprawdzenie ? Ponad to oceniasz to na bazie tego co piszą na forach, czy może masz jakieś dane ze sklepu? Jak tak to proszę pochwal się tymi danymi ;)

 

O M1 ostatnio słyszy się wiele złego, firma ESC poprosiła o niepolecanie zasilaczy tego typu w ich sklepie z tytułu wysokiej awaryjności.

 

Proszę fizycznie o jakieś oficjalnie stwierdzeni od ESC, że nie polecają M1 ze względu na awaryjność. Oczywiście jutro spytam się ESC czy to rzeczywiście prawda. Oczywiście jak się okaże to nie prawdą to nie omieszkam się mocno Ci tego wytykać, tak jak było z Komputronikiem gdzie podałeś nieprawdziwie dane.

 

tommakrwro

Oczywiście oba zasilacze mają swoje wady i zalety. Jeśli naprawdę chcesz coś lepszego musisz już dołożyć do czegoś lepszego za min. 300-350 zł z Gold i DC-DC - wtedy dopiero zaczynają się te zasilacze wyższej jakości;)

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

Gwarancja racja. Cichszy nie jest jak porównamy M1 550W i SE 530W, w przypadku innych deusów już jest inaczej

Tu czytamy, że TT Smart Se 630W jest cichszy od Deusa M1 650

 

http://www.ithardware.pl/artykuly/item/522-bezpo%C5%9Brednie-starcie-thermaltake-smart-se-630w-vs-silentiumpc-deus-m1-650w

POZIOM HAŁASU

Podczas recenzji przeprowadziłem testy w dokładnie takich samych warunkach (to samo obciążenie, ta sama metodologia pomiaru, ta sama temperatura otoczenia, taki sam poziom głośności tła) - przy głośności tła 15 dB (dla "normalnego człowieka") w idle Thermaltake generował 25 dB, a SilentiumPC 26 dB, w stresie produkt Tt także był cichszy od SPC, analogicznie 40 dB do 44 dB. Oba zasilacze nie są przeznaczone dla wybitnych cichofili, ale pomimo to Thermaltake okazał się cichszą jedenastką.

 

Chyba, że wersje 550W od SPC i 530W od TT różnią się znacznie od swoich mocniejszych kolegów.

Edytowane przez omar2033
Link to post
Share on other sites

@Mareczq 

Z mózgiem wypranym przez chińszczyznę i chęć zysku... polecam kontakt z to on przyniósł do nas informacje z ESC


PS: Jeśli autor tematu ma wątpliwości, co do mojego obiektywizmu. Niech spojrzy na sygnaturę Pana Mareczq. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a ja wam powiem tak. Testów zasilaczy nie robiłem i robić nigdy nie będę bo się na tym nie znam, ale z oboma tymi zasilaczami miałem styczność. SPC mam osobiście a Tt siedzi u kumpla w kompie, zasila podkręconego Do 4,5 GHz FX 8320, 16 GB Ram i Hd 5770.
Wg mnie oba zasilacze sa tak samo głośne, czyli w stresie najczesciej zagluszaja je inne wentyle w budzie. Zas w spoczynku nic nie slychsc, no chyba ze jest absolutna cisza, zas te 15 db tla podane wczesniej to chyba uzyskano w jakims wyciszonym pomieszczeniu, gdyz jego pospolity poziom to zwykle okolo 30-32 db. Wiec prosze nie podawajcie takich danych bo przecietny posiadac tych zasilacz nigdy nie bedzie w stanie odniesc tego do warunkow panujacych w jego pokoju :P

 

JA się odnoszę tylko do głóśności, która wg mnie jest podobna :) ale za to Tt ma za******e okablowanie, choć przy aranżacji/układaniu można mieć momentami zgryz i trza się wysilić na sposoba :P

Link to post
Share on other sites

@

Chyba, że wersje 550W od SPC i 530W od TT różnią się znacznie od swoich mocniejszych kolegów

. Tak pracują inaczej.

 

@gtxxor

widzę, że poziom coraz wyższy. Nie będę się klocil z "moderatorem", więc z toba dyskusje na tym poziomie kończę.

Link to post
Share on other sites

No i zaraz załatwię oficjalne info od ESC aby nie było , że coś wymyślam. Na dany moment fizycznie są dwa zgłoszenia dla serii M1 od ESC. Jeden dla modelu 550W i jedna dla 650W . Do tego obie reklamacje były bezpodstawne, więc nawet realnie nie były ani jeden usterki M1 od ESC. Gdzie tutaj ta wysoka awaryjność M1??

Link to post
Share on other sites

no fajnie, że pisał to w prywatnym temacie, a nie oficjalnie, a ty to piszesz w każdym możliwym temacie o M1. Do tego wyglądało to bardzo dziwne;) Nie zmienia to faktu, załatwię oficjalnie stwierdzanie od ESC, i według danych które posiadam mają zerową awaryjność modelu M1 (przy 2 zgłoszeniach tego modelu) - więc ktoś tutaj jednak coś naciąga.

Link to post
Share on other sites

Taką informację udostępnił publicznie 2 dni temu kajitsu. z prośbą o przekazywanie dalej, jako ekspertowi nie mam prawa mu nie wierzyć. Po szczegóły odsyłam do niego. 

Jako "obiektywny" członek forum masz obowiązek opierać się na faktach a nie na "domysłach znajomego" bo tak to takie opinie są nic niewarte...

Link to post
Share on other sites

Wadliwymi zasilaczami są zasilacze serii G1, M1 zaczynają się pokazywać i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o esc.pl ale i również o inne sklepy.

 

Zresztą, czas weryfikuje produkt G1, oby nie było tak z M1

 

 

 

zaczynając od kompa który będę kupował: i5 3570k, Gigabyte GTX 770

 

Gadaj z Liptonem, jego M1 650 głośno piszczał w połączeniu z GTX 770, przy GTX 780 co prawda problemu nie było ale co jest na rzeczy  

Link to post
Share on other sites

No to jakieś konkrety gdzie CI się pojawiają, oficjalne stwierdzania, cokolwiek co to potwierdza? Ja jakoś mam dane z serwisu SPC o M1 i awaryjność jest poniżej 1% - dlatego mnie takie rewelacje dziwią - zakładając nawet, że jakiś sklep ma wyższą niż średnia awaryjność to nadal nie powinna ona być nigdzie wysoka. ESC mi napisało, że z M1 nie ma problemów, i potwierdza to zerowy stan uznanych reklamacji od nich dla tego modelu.

 

A to, że zaczynają się pojawiać - no jak weszło tego na rynek ponad naprawdę dużo. - to nawet przy 1% awaryjności, masz ponad 20-30 szt., które mogą być uszkodzone, więc gdzieś na pewno się pojawią ;)

 

G1 ma awaryjność fakt wyższą (ale nadal średnia poniżej 3%) , ale to dotyczy głównie pierwszych serii, teraz nie powinno już być z nimi problemów.
 

 

Gadaj z Liptonem, jego M1 650 głośno piszczał w połączeniu z GTX 770, przy GTX 780 co prawda problemu nie było ale co jest na rzeczy

 

1. Serwis.

2. Dziwna sprawa jak nie piszczy z mocniejszą grafą.

Edytowane przez Mareczq
Link to post
Share on other sites

No to piszczy z 770tką ale z mocniejszą 780 już nie?

I to jest dziwne skoro z mocniejszą grafiką nie piszczy. Widać zatem, że takie sytuacje wskazują raczej na różne rewizje kart i różną ich konstrukcję. Swoją drogą tzw. fochy Fermiego też były sporadyczną przypadłością kart graficznych ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I to jest dziwne skoro z mocniejszą grafiką nie piszczy

 

Z jeszcze słabszą też piszczy

 

 

 

Ale jest jedno ale , właczajac Rome 2  cos w budzie zaczyna piszczec ! I teraz nie wiem czy to karta graficzna , płyta głowna czy procesor ? Z tego co widac i słychac to zasilacz nie wytrzymuje dobranych podzespołow . Dzwiek ewidentnie wydobywa sie z zasilacza Jest na to jakas reklamacja ?

 

Zestaw z MSI GTX670 oraz 3350p  oraz M1 550W .... 

 

I co teraz .... też rewizja ?  

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...