Skocz do zawartości

ZOTAC GTX 680 AMP vs ASUS 7970 MATRIX [u effendiego] TEST OTWARTY


Gość effendi360

Recommended Posts

Mam nadzieje że więcej gier nie będziesz testował wbudowanymi benchmarkami tylko rzeczywisty gameplay z gry bo najczęściej wbudowany benchmark nie ma nic wspólnego z rzeczywistą rozgrywką i źle oddaje różnice między kartami - przykład benchmark Hitman.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Ten benchmark z coha 2, obciąża akurat katy o wiele bardziej niż rzeczywisty gameplay gdzie mamy rzut izometryczny. ;) Podczas normalnej rozgrywki raczej obie karty trzymają te 60klatek, po obniżeniu AA a różnice w zadymie, są takie jak na benchmarku. ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, może i w tym benchmarku tak jest. Ale mimo wszystko z punktu widzenia gracza i rozgrywki liczy się tylko wydajność w rzeczywistej grze bo gra się w grę a nie w benchmarka. Dlatego Ja całkowicie zrezygnowałem z wbudowanych benchmarków z gier w swoich testach i Tobie też to polecam  ;)

 

BTW: mam teraz u siebie Lightning 780 na testach, w najbliższym czasie wrzucę reckę na bloga, może też pokuszę się o MR. Po do-voltowaniu karciocha nieźle się kręci.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

No ale co byś chciał tym udowodnić, strata czasu. W grze też można wybrać różne miejsca testowe i wyniki będą inne a czasami nawet zależności między kartami mogą się odwrócić tzn. w jednym miejscu testowym 7970 może być lepsza niż 680 a w innym miejscu testowym w tej samej grze może być odwrotnie. Ale co jest ważne to to że gracz będzie musiał ten fragment rozgrywki przejść grając w grę i dlatego takie wyniki mają znaczenie a jakie znaczenie ma wynik w benchmarku, żadne, tak samo jak wyniki w 3DMark-ach. Do tego niektóre wbudowane benchmarki są całkowicie oderwane od rzeczywistej rozgrywki.

Edytowane przez Wooojciech1983
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Z każdą testowaną grą, odnoszę wrażenie, że stery do radzia, nad którymi AMD pracowało w pocie czoła, faktycznie coś dały. Pomijam wklejanie tabelek z takich tytułów jak Rayman, Mortal Kombat, PAYDAY 2 ponieważ one po prostu działają idealnie w stałych 60 klatkach na obu kartach co by się nie działo.


Do góry - update.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź "The Bureau:XCOM Declassified" - niestety nie mogłem sobie pozwolić na ULTRA granie, bo podczas większych rozrób cięło niemiłosiernie, trzeba było trochę przyciąć wodotryski.

Link to post
Share on other sites

 

 

Co to jest za giera w ogóle ???

 

Gameplay to dość chamska zrzynka z Mass Efect'ów. Sama gra jest zaś spin-off'em starych X-Com'ów, więc jeśli nie jesteś ich fanem to możesz nie docenić zawartych w niej smaczków i nawiązań do klasyków serii. Optymalizacja kuleje i to dość srogo. Jeśli mówiąc o początku masz na myśli pierwszą misję, jeszcze przed dotarciem do bazy, to później spadki będą duuuużo większe, szczególnie jak na ekranie pojawią się więksi niemilce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość effendi360

Dałoby. Generalnie jestem zassany teraz przez GTA V :P ale darmacz oddał mi już zasiłkę. Mam wszystko w komplecie i jakoś o koło następnego weekendu złożę kompa z wszystkimi nowymi częściami

http://www.imageshack.com/scaled/large/542/16157265.jpg

i będziemy jechać dalej.


 

 

i Valley w ustawieniach wybranych przez Cb byle bez aa?

 

Dodane.

Link to post
Share on other sites

Zarówno Nvidia jak i AMD wypuściło nowe stery pod tą betę BF4 - 13.10 beta 2 oraz 331.40 Beta. Ten test jest na starszych sterach więc przydałoby się sprawdzić czy coś te nowe stery zmieniają.

Edytowane przez Wooojciech1983
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...