Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna i procesor.


Recommended Posts

Witam,

 

Zastanawiam się nad kupnem nowej karty graficznej do mojego komputera, a tak szczerze powiedziawszy chciałbym trochę ulepszyć mój komputer nie tylko pod względem karty graficznej, lecz również pod względem procesora i ram.

 

Mój komputer:

 

System operacyjny: Windows XP Professional.

Karta graficzna (?): Geforce 9600 GT 512mb

Procesor: Intel® Pentium® Dual CPU E2180 @ 2.00Ghz (2 CPUs)

Szybko procesora (sam nie wiem): 2.00Ghz?

Ram: 2.00GB Ram (standardowo 1Gb ram, lecz mam dwa klocki po 512).

 

Więc tak, interesuje mnie nowa karta graficzna (jeżeli to możliwe), ważne żeby była TANIA (a przynajmniej w przystępnej cenie).

Czy dokupić trochę Ram? Jeżeli tak, to zdaje się na Wasz wybór.

I interesowałoby mnie wymienienie procesora, lub ew. podkręcenie.

 

PS. Jeżeli czegoś nie podałem, to przepraszam. Mój błąd.

 

Edit: Jeszcze malutkie pytanie, jak sądzicie? Czy mój sprzęt udźwignąłby Assassin's Creed 2? (Akurat zamówiłem, lecz powinienem w Poniedziałek dostać)

Link to post
Share on other sites

Tutaj przydałoby się kupić jakiegoś athlona II , plytę główną am3 a żeby poczuć różnice trzeba by kupić gts250. W s775 już powoli nie opłaca się inwestować lepiej kupić coś taniego od amd. Radziłbym ci sprzedać to co masz teraz i kupić powyższe , a jeszcze podaj jaki zasilacz posiadasz?

Link to post
Share on other sites

e2xxx szalu nie robia wiem bo sam mialem e2200 :menda:

proponuje tak kupic procesorek e5300 na niego jakies chlodzenie np cos takiego http://allegro.pl/item967824128_hardpc_ ... dajny.html

podkrecic go ladnie tak do 3,5 powiedzmy (z takim chlodzeniem powinien bez problemu sie do takiej wartosci podkrecic)

i do tego to juz do wyboru do koloru 9800gt/gts250

jezeli masz troche wiecej do wydania to mogl bys jeszcze rozwazyc radeona 5770

i najwazniejsze jaki masz zasilacz?bo jezeli jakis "krzak" to sobie nie podkrecisz procka...

Link to post
Share on other sites

A jak bardzo można by podkręcić mój procesor?

Mam ten sam procesor w rewizji M0 i na płycie MSI P35 neo2 z pamięciami 800MHz udało mi się go wykręcić do 3.6GHz na BOXIE, dalej nie próbowałem.

 

@down

Zasilacz sprawdzisz jedynie otwierając obudowę.

Link to post
Share on other sites

e2xxx szalu nie robia wiem bo sam mialem e2200 :menda:

proponuje tak kupic procesorek e5300 na niego jakies chlodzenie np cos takiego http://allegro.pl/item967824128_hardpc_ ... dajny.html

podkrecic go ladnie tak do 3,5 powiedzmy (z takim chlodzeniem powinien bez problemu sie do takiej wartosci podkrecic)

i do tego to juz do wyboru do koloru 9800gt/gts250

jezeli masz troche wiecej do wydania to mogl bys jeszcze rozwazyc radeona 5770

i najwazniejsze jaki masz zasilacz?bo jezeli jakis "krzak" to sobie nie podkrecisz procka...

Tylko gdzie to się patrzyło jaki ma się zasilacz, czy trzeba obudowę odkręcić? Dawno nie patrzyłem (SERIO). Hmm, to trochę będę musiał wydać pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

s775 jest już stary :menda: Audi A3 2005r też jest już stare, ale lepsze niż nowa corsa z 2010r, głupi przykład, ale liczy się wydajność. Przesiądzie się na AM3 i Athlona II X2 i komputer kopa dostanie ;)

 

niech lepiej kupi tego E5200 tak do 200zł a 500zł przeznaczy na HD5770 :)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem zmiana platformy na AM3 i sprzedaż procesora, płyty, pamięci oraz karty.

 

1.AMD Athlon II X2 250 225zl

2.Gigabyte MA770T-UD3P 330zł

3.GoodRam 2x2GB 1333MHz CL9 360zł

4.Palit GTS 250 Green 512MB DDR3 369zł

 

Razem 1284zł

 

Choć E5300 + OC i GTS250 też będzie git, tylko jaką masz płytę główną?

 

1.Intel E5300 215zł

2.Palit GTS 250 Green 512MB DDR3 369zł

3.SilentiumPC Spartan HE923 65zł

 

Razem: 649zł

 

Procka ile pójdzie minimum 3,6GHz.

Link to post
Share on other sites

Jaki jest sens przesiadać się z E2180 na E3300?

Zestaw podany przez DIXONa jest git, tylko grafikę nie brać Green, chyba, że cena nie pozwoli.

 

@up

Procesor podkręca się z poziomu BIOSU. Podczas startu komputera (czarne tło ) naciskasz Delete, następnie szukasz zakładki powiązanej z OC, zazwyczaj Prawy Górny róg;] Przestawiasz liczbę FSB lub mnożnik procesora.

Link to post
Share on other sites

gigantyczy sens -gdyz za starego proca dostajesz 100 (tyle smialo ludzie placa na allegro czasem ewentualnie 80) za nowego placisz 150 i podkrecasz go spokojnie i na luzie do 4ghz wiec za 50 zl masz super proca do gier

 

pokaz prosze mi athlona ktory pobije takie E3 i to za o wiele wiecej kasy plus kupno plyty

Link to post
Share on other sites

ale co da wymiana 9600gt na gtx250? jak pierwszą podkręci to jeszcze spokojnie posłuży, tylko procek i ramy trzeba uaktualnić i zestaw da radę (o ile zaśliniacza nie trzeba będzie wymienić)

grafikę będzie można zmienić później, np jesienią potencjalnie będą wówczas lepsze ku temu warunki

 

sugerowałbym np e7500 (~400) oraz 2x1 DDR2 800 (~200) a kiedyśtam R5770 albo GF260

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...