Skocz do zawartości

Laptop na studia (informatyka) do 3300 zł


Recommended Posts

Witam, poszukuje laptopa głównie do programowania (netbeans, visualstudio), oraz multimediów typu filmy/muzyka.

Budżet: 3300zł

 

Wymarzyłem sobie matrycę 15` FullHD - matową

Procesor - i5/i7

Pamięć - 8GB DDR3 1600MHz

Dysk - tutaj też problem, bo chciałbym SSD (128GB wystarczy) ale nie jest to koniecznością.

Grafika - ma ogarniać filmy FullHD i Windowsową grafikę ale może(nie musi) nadawać się do pogrania w coś od święta

Bateria - im większa, tym lepsza

Podświetlana klawiatura z blokiem numerycznym (bardzo ważne ponieważ laptop będzie służył głównie do pisania a nie potrafię korzystać inaczej)

 

Myślałem o ASUSIE N56 lecz nigdzie nie mogę znaleźć w tej cenie z matrycą FullHD... Pasuje mi wyglądem, budową i spasowaniem elementów (oglądałem, dotykałem). Znalazłem również Vaio PRO SVP132 w tej cenie, ale jest chyba ciutek za mały (matryca) i brak mu wymaganych przeze mnie klawiszy.

Jeśli chodzi o design to właśnie dopuszczam coś w stylu VAIO / Asusa. Bardzo podoba mi się stylistyką również HP Envy DV7 ale ponoć dość mocno się grzeje i występuje bodajże tylko w wersji 17`.

 

Jeśli nie uda się wykombinować nic z 15` będę musiał przeanalizować sprawę 17, ewentualnie proszę o opinie osób które aktywnie programują - jak wygląda sprawa wygody przy rozdziałce np. 1366x768.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc. Pozdrawiam

Edytowane przez Posio
Link to post
Share on other sites

Dell 7520 z i7 i fhd spełnia wszystkie kryteria prócz 1. Nie ma klawiatury numerycznej :>

 

Jak chcesz SSD w tej cenie to by trzeba zrezygnować z i7 na rzecz i5.

Dell 5521 z FHD i i7 ulv czyli niskonapięciowym a więc 2 cores/4threads( wydajność jak i5 normalne) Jest klawiatura numeryczna. Starczy nawet kasy na SSD. Brak podświetlenia klawy.

Na + potężna bateria i energo oszczędny procek = bardzo duże przebiegi.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Wiem, że wymagań sporo. Jestem przyzwyczajony do wysokiej klasy PC. Nie chce wydawać więcej na laptopa ponieważ nie wiem czy mi go powiedzmy w pierwszym tygodniu w akademiku nie buchną...

Te DELLe też przeglądałem, wszystko fajnie, ale podświetlana klawiatura to dość ważny aspekt. 

1600x900 też mogę wziąć pod uwagę. Chcę jeszcze podkreślić że "wydajna" karta graficzna to nie jest priorytet.

 

FullHD jest dla mnie takie ważne ze względu na pracę wielookienkową, oraz pracę z różnymi IDE. Nie potrafię ciągle minimalizować i maxymalizować. (Przyzwyczajony do 2x24`)

 

Ok, powiedzmy dorzucam 2 stówy i budżet wynosi MAX 3500 - dobrze żeby w 3400 się zamknęło :)

 

Znalazłem coś takiego: http://www.x-kom.pl/p/124538-notebook-laptop-15-6-samsung-550p5c-i5-3210m-8gb-1201000-win8-gt650m-zestaw.html#

Brakuje mu tylko podświetlenia klawiatury , no i rozdzielczości ale myślę że 1600x900 będzie już znośna.

Edytowane przez Posio
Link to post
Share on other sites

wez pod uwage to, ze na informatyce zazwyczaj gdzies po drodze pojawia się tworzenie modeli w 3D albo gier w 3D na jakims przedmiocie. U mnie na Politechnice Łódzkiej było na nieszczescie tworzenie gry na UDK - Unreal Development Kit - i uwierz, ze tutaj potrzebny był mocny sprzet...dobry proc i dobra grafika :) - fakt moze sa to tylko dwa przedmioty, ale problematyczne było siedzenie po kilka godzin co 2 dzien na uczelni, zeby zrobić gierke na zaliczenie. 

Link to post
Share on other sites

Ok, troszkę znów się zorientowałem i w tym momencie podświetlenie klawiatury i numeryczna to nie jest priorytet, troszkę to utrudni życie ale cóż. Trzeba się z tym liczyć. 

 

Ale dalej myśl przewodnia:

Matryca FullHD

Po przemyśleniu najlepiej wypada DELL z pierwszej odpowiedzi - brakuje mu tylko klawiatury numerycznej:

http://www.x-kom.pl/p/155505-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-7520-i7-3632qm-8gb-1000-fhd.html?partnerid=100421822&sm12=NDI=&ts=1379366917&token=a41c95699c3ea5853adea9067c98576e

 

No i dysku SSD zamiast tradycyjnego, czyli praktycznie problemem jest tylko dysk SSD.

Edytowane przez Posio
Link to post
Share on other sites

dysk możesz wymienić wraz z przypływem gotówki. Pogłodzisz się z 3 tygodnie i będzie kasa na dysk :wariat:

 

@Góra

Po co mu system skoro jest studentem i może takowy wziąć z uczelni w ramach programu Dream Spark...

Najczęściej korzystam z dystrybucji pingwinka, ale mam swoją 8mkę. Więc system to nie problem. i tak jak wyżej. Przywileje studentów :)

Myślicie, że jakbym zadzwonił do X-Kom czy zamiast zwykłego twardziela nie chca mi wstawić SSD to mogli by takie coś zrobic.

Swoją drogą, co myślicie o tej firmie ? Jak wyglądają gwarancje ? Bo słyszałem że często bywają problemy z gwarancją producenta ze względu na to, że X-Kom tworzy "własne konfiguracje" - tak mi powiedzieli w SFERIS (rozumiem że konkurencja) ale warto to też chyba wziąć pod uwagę.

 

Jeśli macie inne propozycje na laptopa to HDD też ujdzie :) - życie studenckie to dość często synonim głodówki hehe.

Edytowane przez Posio
Link to post
Share on other sites

X-Kom może wstawić dysk, choć pewnie to potrwa. Na pewno robią to w centrali w Częstochowie, a czy w salonach firmowych w innych miastach, to nie wiem.

 

Własne konfigi były kiedyś w przypadku Della, ale na gwarancję nie powinno mieć to większego wpływu. Zresztą zawsze możesz reklamować w inny sposób i raczej wywalczysz swoje.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że taka akcja odpada. Zamówili od della egzemplarze z hdd i z takim hdd będą go sprzedawać. Mogą co najwyżej zamienićdyski ale ten fabryczny i tak Ci dadzą. Cena powiększy sięo SSD. Imo nawet nie masz po co dzwonić... Jakby opferowali tylko z SSD to by mieli w ofercie takie konfiguracje. Zaczynasz kombinować nie potrzebnie. SSD to rzecz którą można zawsze dokupić.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Ok, czyli będę kitrał hajs na SSD w późniejszym czasie. Myślicie że ten DELL się zda czy szukać jeszcze dalej ?

Znalazłem za 3k równe:

http://allegro.pl/dell-inspiron-15r-i7-fullhd-mat-8gb-1tb-hd7730-i3548000677.html

i konfiguracje z 16GB Ramu za 3300:

http://allegro.pl/dell-inspiron-15r-i7-fullhd-mat-16gb-1tb-hd7730-i3548013390.html

Edit: dzwoniłem i jest to 16GB GoodRam a fabryczne 8GB jest w tym modelu od Samsunga

 

Która bardziej opłacalna ? Czy lepiej brać 8 i dołożyć 100 z miejsca na dysk 128 GB ? Raczej w żadnych CADach pracować nie będę. 

 

Edit #2. Znalazłem jeszcze coś takiego:

http://allegro.pl/hp-envy-dv7-fullhd-i7-8gb-750-gt650-2gb-win8-nis-i3418576266.html

Posiada praktycznie wszystko czego potrzebuje. Myślicie że 17` to za dużo ? Bo właśnie tego się obawiam.

Edytowane przez Posio
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Swoją drogą, co myślicie o tej firmie ? Jak wyglądają gwarancje ? Bo słyszałem że często bywają problemy z gwarancją producenta ze względu na to, że X-Kom tworzy "własne konfiguracje" - tak mi powiedzieli w SFERIS (rozumiem że konkurencja) ale warto to też chyba wziąć pod uwagę.

 

Ja kupiłem w xkomie asusa, który miał powiększoną pamięć ram przez sklep i jak wysłałem go do serwisu to odesłali z informacją, że walnięta jest pamięć, która nie jest fabryczna. Nawet mi ją wyciągnęli z laptopa. Poszedłem do sklepu i wymienili ją od ręki, więc żadnych problemów nie było.

Jakiego wybrałeś laptopa?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...