Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich, zwracam się do Was z prośbą o pomoc w sprawie zestawu komputerowego.
Najpierw parametry:

Zestaw komputerowy NTT Home L900G / ZKH-L900G-D04

 

Procesor: Intel Pentium G2020
Karta Graficzna: nVidia Geforce GT 610
Płyta główna: Intel H61

I teraz moje pytanie czy jest możliwość i sens, aby ten zestaw modyfikować pod kątem bezproblemowego działania gier, gdzie nie mówię tutaj o najnowszych i najbardziej wymagajacych, czy w zasadzie nie ma tutaj ratunku i bardziej opłaca się zakup nowego komputera. Jeżeli wymiana samej karty graficznej wchodziłaby w grę i dałaby wymierny efekt to uprzejmie proszę o poradę na jaki model ją wymienić.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc.

 

Edytowane przez Flo00
Link to post
Share on other sites

Podaj też ilość pamięci RAM. Procek nie jest zły, na pewno ma jeszcze zapaz w tandemie z aktualną kartą. Sam GeForce 610 to tragedia. bardziej widziałbym tutaj coś pokroju coś 650 od nVidii, lub Radeona 7770/7790.Obydwie karty znajdziesz na pewnym alle-serwisie za 350-400zł. Wtedy dopiero wykorzystałbyś w pełni sprzęt. Minimalna ilość pamięci RAM do takiej konfiguracji to wg mnie 4GB.

Edytowane przez wujekdobryzbojek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o ilość RAM faktycznie jest to 4GB, co do zasilacza to nie mam pojęcia, postaram się sprawdzić po powrocie do domu (około 17)

Budżet - chciałbym wydać do 500zł, jednak jeżeli miałoby to zrobić znaczną różnicę to znalazłbym więcej.
 

Link to post
Share on other sites

Budżet - chciałbym wydać do 500zł, jednak jeżeli miałoby to zrobić znaczną różnicę to znalazłbym więcej.

 

Nie ma sensu więcej. Do tego procesora wystarczą karty jakie podałem - zapłacisz za nie nie więcej jak 400zł. Wystarczy do najnowszych gier na średnich ustawieniach. Chcesz większą wydajność - wtedy trzeba by wydać dużo więcej, bo z szybsza kartą przydałby się także lepszy procesor. Wtedy ewentualna rozbudowa mogłaby Cię kosztować więcej jak 800zł.

Wąskim gardłem Twojego kompa jest tragiczny GeForce 610. Miałem go, wiem co czujesz :D. Po przesiadce na Geforce 650 / Radeona 77xx odczujesz znaczną poprawę. I to będzie na tyle, jeśli nie chcesz wydawać więcej jak 500zł. Ewentualną resztę możesz też wydać na dodatkowe 2/4GB RAM. RAM'u nigdy za dużo ;).

Edytowane przez wujekdobryzbojek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...