Skocz do zawartości

Problem po odblokowaniu 4 rdzeni w phenomie II x2


Recommended Posts

odblokowalem 2 dodatkowe rdzenie w phenomie II x2 550 BE i pojawil sie problem z uruchomieniem visty na kompie , na szczescie mialem na drugiej partycji xpeka i bylem zmuszony zeby go teraz uzywac , co moze byc tego przyczyna ze na xpeku wszystko dziala z 4 rdzeniami a juz vista sie uruchomic nie chce ?? prosze o pomoc .Pozdro

Link to post
Share on other sites

tak sprawdzalem w tych programach i widza błąd ale wydaje mi sie ze bedzie to blad z wyniku braku temperatury po odblokowaniu rdzeni ... a tak po za tym to win xp pro chodzi stabilnie nie zwiesza sie i wszystkie rdzenie pracuja , sprawdzalem to w takich programach jak gimp , core temp , everest ultimate edition , winrar - test wydajnosci sprzetu , 3d mark 06 . vista uruchamiala sie do momentu wyswietlania logo windows przed wejsciem na pulpit ( takie okragle logo na srodku ekranu jak by ktos nie kojarzyl o co mi chodzi ;) ) pozniej zwiecha i komp sie resetowal ... cos z tym bym chcial zrobic bo przeciez zamiast isc do przodu z rozwojem techniki to cofam sie do xp :menda:

Link to post
Share on other sites

jest powod dla ktorego wyskakuja te bledy w tych programach... to znaczy ze nie jest stabilnie, ze wystepuja bledy w operacjach procesora spowodowane uszkodzeniem ukladu lub zbyt duza czestotliwoscia przy zbyt malym napieciu.

Jesli dalej bedziesz mial tak podkreconego proca, to jego zywotnosc moze spasc bardzo drastycznie. Poza tym 1.5V to juz troche za duzo do codziennego uzytkowania.

 

Napisz jeszcze jakie masz temperatury na procesorze w stresie (uzywajac OCCT lub Prime95 po na przyklad 10 minutach... pamietaj rowniez ze w tych programach aby byly wiarygodne trzeba ustawiac prioryten na maxa... wiecej info na: http://www.benchmark.pl/phpBB3/viewtopic.php?f=43&t=1258 )

Link to post
Share on other sites

dzieki Panowie , sprawdze co sie da z tym zrobic :wariat: jezeli chodzi o temperatury to sprawdzic ich raczej sie nie da bo kazdy program wyswietla "0" poprostu temperatury nie odczytuje ... gdzies wyczytalem ze niektore z tych 4 rdzeniowych phenomow mialy niesprawne czujniki temperatur ( nie wszystkie , ale niektore) i w tych niektorych phenomach blokowali rdzenie wlasnie ze wzgledu na brak temperatury co nie znaczy ze rdzenie pracuja wadliwie ... moze dlatego te programy od poczatku testu wyswietlaja blad choc do konca nie wiem czy mam racje ;) komp juz chodzi na xp pro okolo miesiaca i zadnego problemu z nim nie mam , gram , uzywam roznych aplikacji , slucham muzy , ogladam filmy i zadnej zwiechy jeszcze nie bylo a jest wlaczony codziennie okolo 4 - 5 godzin ... sprobuje sprawdzic jak bedzie sie sprawowal na nizszym napieciu no i czy sie w ogole uruchomi jako 4 rdzeniowiec ... :) pozdro

Link to post
Share on other sites

Poza tym 1.5V to juz troche za duzo do codziennego uzytkowania.

Też bym nie czuł się swobodnie użytkując na co dzień PhenomaII na 1.5v. Choć podobno niektórzy się tym nie przejmują i wszystko gra.

Dla mnie 1.5 to taka psychologiczna bariera.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...