Skocz do zawartości

Fractal R3 Newton 600W Wybija bezpieczniki :/


Recommended Posts

Przetestowalem teraz zasilke na moim kompie z MSI GTX780 w BF4.

W ciagu 20 minut wentyl wlaczyl sie tylko raz, ale i pobor byl mniejszy bo z gniazdka max co widzialem to 430W.

Przy wiekszym poborze na bank wentyl zalaczy sie czesciej.Niestety potwierdzilo sie to samo co w testach na test benchu - wentyl na zasilaczu jest glosny, jak dla mnie nie do zaakceptowania jak na zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Możesz sobie taki hi-end w nos wsadzić:

W nos to sobie można wsadzić Twoje "obiektywne" porady. Ktoś miał jedną taką sztukę podczas gdy wszędzie zasilacze Fractal Design ceni się za ciszę (tak jak kiedyś Antec NeoPower) a Ty jak zawsze próbujesz wyolbrzymić problem. Daruj więc sobie tak "ambitne" teksty bo się tylko ośmieszasz swoją rzekomą erudycją...

Link to post
Share on other sites
Ambitne i "obiektywne" porady doprowadziły Ciebie tam gdzie doprowadziły (wszyscy wiemy i pamiętamy o co chodzi), także zanim zaczniesz mnie obrażać kolejny raz przemyśl co Ty wypisujesz.

 

Ale chłopie o co ci teraz chodzi ? Mieszasz coś innego z czymś innym

Link to post
Share on other sites

Ostatnio przesiadlem sie na tego Newton'a, nie robilem zadnych testow wiec moje zdanie jest czysto subiektywne na jego temat.

Co moge powiedziec:

-podczas idla/filmy/net/itp brak zastrzezen, zasilacz chodzi tylko pasywnie, komp chodzi 24/7 od tygodnia.

-podczas stresu occt / gaming wentyl chodzi w okolicach noise levelu 2fanow stockowych z define R4 (7V)

-fany podkrecone na 12V zagluszaja psu

 

Jesli komus obil sie o oczy test za pomoca sprzetu do obciazania psu, miernika naterzenia dzwieku, oscyloskopu, miernika napiec to moze sie podzieli :)

Link to post
Share on other sites

O nice, z praca tego gtx'a to o cisze zasilacza nie trzeba sie martwic, czysta suszara :)

Hm.. musze ktoregos razu sprawdzic swojego czy faktycznie kreci cie w stresie co 3min.

Prawde mowiac nie slysze go wiec musialbym bym go obserwowac, ale to jak bedzie chwilka ;)

Edytowane przez LessGrossmann
Link to post
Share on other sites

hm.. zastanawiam sie czy to nie jest kwestia dla mnie cicho to dla ciebie glosno :)

 

Define r4 z 2xstock fan nawet na 12V nie nazwalbym glosnymi, sa slyszalne, ale nie glosne.

Na 7V sa optymalne, na 5V slysze je tylko gdy przyloze ucho do obudowy.

Zanim go kupilem poszperalem o nim i nie spotkalem sie z info ze jest glosny.

 

Mozliwe jest to ze przy pewnym progu fan wariuje? Czy skalowanie pretkosci wentylatora dziala u ciebie czy odrazu wywala max?

Ciezko mi to ocenic gdyz u mnie noise level jest taki sam przy strees tescie czy przy grze, nie slysze go :|

 

Lub moze tyle z niego nie wyciagam by fan wszedl w takie obroty ktore sa slyszalne? (3570k@stock voltage,gtx770)

 

No idea :)

Link to post
Share on other sites

Dokladnie, to jesli chodzi o noise level, bez pomiaru db to wszystko kwestia indywidualna.

Jesli wdl Ciebie na 12V sa glosne, i slyszysz je na 5V  to moze ja po prostu jestem przygłuchy :D

 

Tak powaznie tez widzialem takie opinie przed kupnem R4, niektorzy wymieniali to co fabryka dala na noiseblocker'y bo fractale byly za glosne. Ja sie tylko milo zaskoczylem mialem w planach wymiane, lecz nie bylo takiej potrzeby.

 

Nadal mi tu cos nie pasuje, jesli zalozymy ze praca na 12V SS od fractala jest glosna to i tak nic to nie zmienia w sprawie poziomu halasu newton'a. On pracuje porównywalnie z 7V, na 12V jest zagluszony...wiec albo moj setup za slabo go obciaza albo masz trafna sztuke.

Link to post
Share on other sites

Dla Ciebie cicho dla mnie głośno.

Doskonale to ująłeś. Mam Define XL R2 i uważam, że wentylatory Fractala (140mm Silent Series R2) na 12V są bardzo słyszalne - głośnie.

Na 7 i 5V także je słyszę. 

Podkreśl tylko proszę, że słyszysz przede wszystkim ten na dole z racji położenia względem kratek. zamiast pisać jakieś bzdury, ok?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...