Skocz do zawartości

Randomowe zawieszanie się systemu


Recommended Posts

Hej, od około miesiąca mam pewien problem. Podczas korzystania z komputera (internet + muzyka) komputer potrafi się zawiesić na około 2s, następnie w systemie kursor jest "zlagowany" tzn ruszam normalnie, normalnie klikam, ale gdy najadę na tekst i wyskoczy ta kreska (każdy wie o co chodzi :D) potem cały czas ona jest. Wszystko byłoby ok, ALE...
po około minucie komputer zawiesza się "na amen" czyli trzeba hard resetować. Nie wiem czy to wina hardware'u (przez miesiąc był spokój), systemu, czy może dysku.

Specyfikacja w sygnaturce, a dysk to WD Caviar Blue 500GB kupiony około roku temu (a może dwa lata? :D)

Za chwilę wrzucę screeny z HD Tune, osobiście obstawiam dysk, ale właśnie ściągam ubuntu, może to jednak system?

Link to post
Share on other sites

Sypie czasem system BSOD po takiej zawieszce, prawda? A nawet jesli nie, to ja mam ten sam, a raczej wygląda na wybitnie bardzo podobny problem. Mogę Cie jedynie pocieszyć, że od 2 lat.. i z pewnością to nie wina dysku, bo w międzyczasie wymieniałem swój stary na inny. System tez był reinstalowany. A czy nie dzieje się tak przy określonych działaniach na komputerze? Bo u mnie ryzyko zajścia w/w sytuacji zwiększa odpalenie przeglądarki Maxton oraz wyświetlanie treści wymagających flash player'a. Ot uprzykrzający życie mankament. Nie znalazłem do tej pory rozwiązania... Stawiałbym/strzelałbym na płytę główną...

Link to post
Share on other sites

BSODu nie ma, raczej to nie dzieje się w określonych sytuacjach, ale nie dzieje się podczas gry (nigdy mi się nie zdarzyło).
Jeśli to płyta to jeszcze jakoś ujdzie bo gwarancja jest, ale wolałbym żeby to nie była płyta bo będę pozbawiony komputera przez dłuuuugo :G

Link to post
Share on other sites

Najbardziej bym się obawial wartością ultra dma crc error count

 

http://forum.benchmark.pl/topic/33596-dysk-samsung-hd502hj-blad-ultra-dma-crc-error-count/

 

Ale u siebie mam tą wartość= 0

 

w w/w temacie piszą, że to wina kabla sata lub chipsetu. najlepiej jakby się ktoś wypowiedział, co zna się na tych wartościach z HDtune, bo ja mogę jedynie bazować na tym co piszą. I porównywać z własnymi danymi.

 

Może ja mam coś skopane z chipsetem, a Ty kabelek :D W sumie wydaje mi się to nawet logiczne, ale to tylko przypuszczenia. Jak masz wolny kabelek SATA to zmień i zobaczymy metodą prób i błędów, a nóż pomoże.

(takie tam moje gdybanie) ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...