Skocz do zawartości

Zestaw WC na CPU GPU RAM HDD


Recommended Posts

Witam wszystkich poszukuje pomocy w przygotowaniu/skompletowaniu listy sprzetu potrzebnego na zwodowanie maszyny.

Zmieniam wlasnie sprzet na cos nowego i chcialem 1-szy raz w zyciu zrobic WC

I7 4770k

MSI Z87-GD65 Gaming (sadze ze nie trzeba plyty podlaczac pod block ... ale nie mi oceniac ;] )

RAM 32BG jeszcze nie wybralem kosci (nie mam wystarczajacej wiedzy o blokach wodnych + ram)

2x HDD Seagate Barracuda 3.5 inch 2TB 7200 64MB

Grafika jeszcze nie wybrana (gtx 680 ect max do 450E .. wole wiecej wydac na uklad chlodzenia ;]) ... w ukladzie chce zaplanowac SLI (jesli chodzi o wydajnosc WC)

Polpasywny zasilacz 600-750

Fractal Design Define R4

 

Jakosc>Cisza (okolo 30 dB)>Wyglad>Cena

 

Do dyspozycji mam jakies 800E +/-

 

Szukam kogos kto by chcial poswiec swoj czas aby mi pomoc w tym zadaniu. Najlepiej skype + forum badz kontakt tel.

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Do czego ten komputer ma być? Bo sądząc po i7 + 32GB RAM to jakaś zaawansowana stacja robocza... do grafiki, kryptografii, czy cholera wie czego. Jeśli do gier to 32GB RAM darować sobie można na rzecz 8... maks 16.

 

Generalnie wodowane RAM i dysku to sztuka dla sztuki. Nic nie daje, jest żeby było. Rozsądnie zwodować CPU + GPU i ewentualnie mosfety na płycie głównej, ale na tą konkretną bloków nie ma. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do czego ten komputer ma być? Bo sądząc po i7 + 32GB RAM to jakaś zaawansowana stacja robocza... do grafiki, kryptografii, czy cholera wie czego. Jeśli do gier to 32GB RAM darować sobie można na rzecz 8... maks 16.

 

Generalnie wodowane RAM i dysku to sztuka dla sztuki. Nic nie daje, jest żeby było. Rozsądnie zwodować CPU + GPU i ewentualnie mosfety na płycie głównej, ale na tą konkretną bloków nie ma. 

Kompa składam raz na 4-5 lat ze średniej "jakości" podzespołów tak aby poza karta graficzna starczyło na te parę lat. Z założenia miało być 16GB ram ale jak mi starczy kasy to wsadze jeszcze 2 moduły 8GB.

Mój poprzedni post był trochę chaotyczny wiec postaram się wyjaśnić (na ile potrafię) co chciałbym poskładać.

Komputer jest do zastosowań domowych gry, filmy (oglądanie/obróbka) itp. wiec ten zestaw co składam jest więcej niż wystarczający. Lecz tym razem chce poskładać naprawdę bezgłośne kompa (żona i ja śpimy 1m od kompa wiec nie mam szans zostawiać go na noc włączonego), Z braku miejsca na własna "jaskinie" chce wyciszyć sprzęt (półpasywny zasilacz, obudowa wyciszana (kosztem przewiewności), chłodzenie cieczą podzespołów na płycie itp.). Dyski chciałbym także podpiąć pod WC aby potem je wyciszyć coś podobnego do http://www.youtube.com/watch?v=objTeunERKg. niestety pozbawię je chłodzenia, wiec jak już planuje składać WC to dlaczego nie podpiąć HDD. Jeśli wyeliminuje wszystkie wiatraki w PC przez zamontowanie WC a oleje 2-gą najgłośniejszą rzecz w kompie to po co wydawać na ultra ciche graty skoro dyski będą słyszalne.

 

Ostatnie 2 tygodnie czytałem o WC i jakieś podstawowe informacje mam... ale.

Nie jestem w stanie sprawdzić i nie mam doswiadczenia w wodowania aby odpowiedzeć sobie na pytania np. czy:

 Fractal Design Define R4 jest dobra obudowa do tego co chce zrobić 

 Jaka pompę wybrać do takiego zestawu 

 Czy robić jeden obieg a może 2 oddzielne 

Edytowane przez mlloddy
Link to post
Share on other sites

Dyski chciałbym także podpiąć pod WC aby potem je wyciszyć coś podobnego do http://www.youtube.com/watch?v=objTeunERKg. . 

Przerabiałem coś takiego (home-made), lecz nie zdało to u mnie egzaminu. Dysk był wciąż najgłośniejszym elementem w budzie, więc kupiłem SSD i problem zniknął :).

 

Jeżeli miałbym obecnie stworzyć cichy komputer z chłodzeniem wodnym, to zrobiłbym to w obudowie bench table - dwie chłodnice 420mm z możliwością wyłączenia wentylatorów na jednej z nich (zapewne byłyby to BQ ;) ). Obie chłodnice chłodzone byłyby zimnym powietrzem (czyli nie z wnętrza budy), więc nawet pod dużym obciążeniem kompa, nie trzeba by było wysokich obrotów wentylatorów - stawiam, że 600 obr/min by wystarczyło, może nawet mniej. Ewentualnie można by się pokusić nad jednym wentylatorem, który chłodziłby, a w zasadzie robił przewiew nad mobo,  w szczególności nad sekcją zasilania - on też byłby z możliwością automatycznego wyłączenia.

Zasilacz oczywiście pół-pasywny oraz żadnych HDD.

Niestety sprzeciw mojej żony :D , stoi mi na przeszkodzie do zrealizowania projektu :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...