Skocz do zawartości

5770 czy uwalona ??? co może być ???


Recommended Posts

Witam.

Tym razem to ja mam problem. Po wielu dyskusjach na temat wyższości 4870 kupiłem jednak Sapphire 5770. Mam jednak ogromny problem. W 2D jest wszystko ok. W grach po około 10 minutach wywala do pulpitu, robi się też coś takiego:

http://img185.imageshack.us/img185/5970/beztytuudgk.jpg

http://img387.imageshack.us/img387/8998/beztytuu3fo.jpg

http://img94.imageshack.us/img94/1632/beztytuu2kf.jpg

Karta się raczej nie przegrzewa - w stresie 70C. Testowałem ją OCCT przez godzinę to temp doszła do 82C, ale zero zawiech !!! Przetestowałem AtiTool - zero zawiech. Z faktu iż nie mam miernika to zasilacz sprawdziłem obciążając jednocześnie GPU przez OCCT, a proca przez everesta - i również zero błędów, a wystarczy chilę pograć i crash. Sterowniki próbowałem w wersji 10.2 i 10.3, reinstalacja systemu nie pomogła (win 7 64bit), na drugim dysku z xp wyskoczył blue screen: IRQL NOT LESS OR EQUAL. Wszystko oryginalne, aktualizowane na bierząco !!! Na Dirt 2 po 15min znikły tekstury i auto jakby spadało !!!

 

CO MOŻE BYĆ bo wcześniej na 3870 wszystko było cacy

Link to post
Share on other sites

Spróbuj odinstalować sterowniki, następnie wyczyścić driver cleanerem i zainstalować cat 10.3 ponownie.

Też już próbowałem i dalej to samo :o

 

a masz gdzie indziej sprawdzić teg o radka?? bo obstawiam że on jest feler

Niestety nie
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Wiesz co mi jeszcze przyszło do głowy, wejdź do biosu i load default. Może tam masz coś przestawione jak nie trzeba. Tak na wszelki wypadek.

 

 

Dodatkowo:

Ściągnij video memory stress test i pomęcz trochę tę kartę.

 

Do pomęczenia GPU zaś zassij furmark i testuj. Gierki nie są najlepsze do zdiagnozowania w/w problemu.

Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem furmarkiem = 0 błędów, video memory stress test = 0 błędów - bardzo dziwne. Zrobiłem reinstal windowsa i sprawdziłem na gołym bez aktualizacji i to samo.

Najdziwniejsze jest to, że programy do testowania nic nie wykazują !!!

Chyba nie pozostaje mi nic innego jak udać się z kartą do reklamacji :rotfl:

Link to post
Share on other sites

A daj OCCT i test samego procka or Power Supply :menda:

Bo ten komunikat mam taki sam jak wjadę na 3GHz i procek ma za niskie napięcie

Już kartę naszykowałem w pudełku, ale dla świętego spokoju włączyłem OCCT i co - 2min i reset kompa. To Everest mielił proca 2 godziny i nic, a OCCT starczyło 2min. Podniosłem napięcie do 1.375 i puki co wszystkie anomalia zniknęły !!!! Nie chcę zapeszać, ale jest zero zwiech, a wszystko wskazywało na kartę. Nie wiem czemu tak byłem pewien stabilności ustawień proca, kiedyś testowałem OCCT, a później już everestem. Przynajmniej potestowałem sobie karciochę ;) . Jedyne co mnie zmyliło to to, że na poprzedniej karcie nie było takich zwiech - może po prostu nie obciążała ona tak mocno proca jak ta. Dzięki za pomoc.

 

Za jakiś czas zdam relację czy wszystko hula pozdro.

Link to post
Share on other sites

No widzisz byś nie dał tego komunikatu to każdy na grafikę mówił i byś ją musiał wysyłać i w dodatku zapłacić za transport i ekspertyzę bo pewnie by nic nie znaleźli :menda:

Ale dziwne że wcześniej ci się przy OCCT nie wysypał

Chociaż ja w 3DMarku06 mam zrobiony test przy 3GHz a teraz przy 2,95 w idle jest nie stabilny ;)

Link to post
Share on other sites

No bym się tylko skompromitował :menda:

OCCT testowałem na samym początku jak odblokowałem rdzeń bez podkręcania, a potem zmieniłem chłodzenie i testowałem everestem - co było moim błędem i nigdy więcej. Tylko OCCT !!!

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ta nie sugeruj się jakimiś Furmarkami czy innymi podobnymi.........

Ja wczesniej mialem gtx 280 , który wlasnie w takich programach testujących nic nie wywalał ,

było idealnie.

A w grach, jak np : DIRT 2, NFS SHIFT , AGE OF EMPIRES 3 waliło co chwile krechami , raz często , raz rzadko ale zawsze, migały one w róznych miejsach i w różnym czasie. Typowe artefakty.

ALe np w innych tytułach było ok jak: Crysis , Warheda, GTA IV , RF GUERILLA, Batman , Resident 5, Call of duty 5, itd........................

 

Więc dla mnie najlepsze chyba są gry do sprawdzania a nie takie furmarki jakieś, bo np może być pamięc uwalona na grafice to furmark tego ci nie ujawni , on tylko temp. A w grach będziesz mial jasne wszystko.

 

Sam widzisz na moim przykładzie, testowalem godzinami Furmarka było ok , a nagle w grach mi waliło syfami.

Link to post
Share on other sites

To samo u mnie. IMO FurMark nie nadaje się do niczego. Już nawet PSU Stress Test w OCCT potrafi lepiej wygrzać kartę i to nierzadko o ~10st!

Do sprawdzania karty używam godziny grania + test w CCC.

Link to post
Share on other sites

To samo u mnie. IMO FurMark nie nadaje się do niczego. Już nawet PSU Stress Test w OCCT potrafi lepiej wygrzać kartę i to nierzadko o ~10st!

Do sprawdzania karty używam godziny grania + test w CCC.

 

A tez miałem takie jaja ,że DIRT 2 np potrafił chodzić dobrze 3 godziny a raz już do godziny kreski zauważałem. Więc bardzo dziwne. Nie wiem od czego to zależy, raz grałem wlasnie kilka godzin było ok, a raz juz po godzinie krecha mignęła. I znowu przez kilka godzin ok. Dziwaczne....

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...