Skocz do zawartości

Głośniki multimedialne 2.1 Edifier C3 czy inne a może monitory studyjne do 700 zł. ?


Recommended Posts

Jak w temacie. Potrzebuję dobrze brzmiących głośników do PC. Będą służyć głównie do grania, ale też do słuchania muzyki z YT, MP3, czasem z płyt. Głośników 5.1 nie chcę bo za dużo z tym zabawy, a miejsca na sensowne ich rozłożenie nie mam. Zastanawiam się więc nad głośnikami 2.1 lub 2.0 przy czym bardziej skłaniam się ku 2.1 bo w grach potrzebowałbym bas, a 2.0 raczej tego nie zapewnią ?

 

Ważna jest też dla mnie wirtualizacja dźwięku w grach. Czy na głośnikach 2.1 tej klasy - Edifier C3 można mówić o wirtualizacji w grach ? Czy uzyskam podobny efekt jak na słuchawkach czy dla głośników to raczej niewykonalne ? Np. grając w takie GTA na słuchawkach podczas jazdy po mieście słyszę dokładnie mijane pojazdy z lewej lub prawej strony, na głośnikach tez będzie taki efekt ? Wątpię w to dlatego, że głośniki stawia się z przodu przy monitorze - czy zatem łatwo ocenić na głośnikach 2.1 co jest z lewej a co z prawej strony ? Oraz z przodu lub z tyłu ?

 

Czy w cenie 600-700 zł. znajdzie się dla mnie coś lepszego od Edifier C3 ? 

Link to post
Share on other sites

Lepsze do gier będą Edifier C3 czy Microlab Solo 7C ? Edifiery chyba będą miały lepszy bas no bo mają osobny głośnik niskotonowy ?

 

Które mają lepszą przestrzeń ? 

 

W przyszłości głośniki będą pracować ze przedwzmacniaczem lampowym

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Przy zmianie glośności i tylko wtedy na lewym głosniku mam bardzo ciche pykanie ! bardzo ciche ale jest czy to coś złego ?

Prawidłowa odpowiedź na to zagadnienie została udzielona na innym forum, brzmi tak:

Typowe zachowanie dla cyfrowej zmiany poziomu głośności. Nie ma tam płynnej zmiany tylko przeskok najczęściej o 2dB także słychać cykanie. Nie ma się czym martwić.

Link to post
Share on other sites

Tak widziałem dziękuje bardzo za odpowedź. Zaóważyłęm ze jak leci muzyka jest to trochę głośnijsze ale dalej nieuciarzliwe zobacz jak będzie póżniej ale skoto to normalne mysle ze nie będzie problemu :)

 

Jednak inna rzecz zaczełą mnie zastanawiać. Co do głosników zakup udany w 100% dzwięk jest po prostu piękny. A bass moze nie jest strasznie mocny ale mi wystarczy czuje go na biórku a to mi wystarczy :) jak ktos pisał nie jest mocny ale za to bardzo fajnie podbija dzięk i spełnia swoje zadanie z czym zgadzam sie w 100%.... moze niektózy gracze będą czóli niewielki niedosyt ale zato jakoś (naturalność dzwięku) nadrabia wszytko. (jednak jak komuś nieżal sąsiadów/ współlokatorów przy większym ustawienia głośnosci bass jest juz bardzo mocny:) ) 

W filmach, muzyce nie mam do czego sie przyczepic małe kino domowe wkoncu filmy sie fajnie ogląda :)

 

A co do moich zmartwień.... Jak ustawie dzwięk troche mocniejszy przy wzmocnionym bassie subwoofer czasami zaczyna "dudnieć" nie wiem jak to opisać nie jestem żadnym specjalistą, poza bassem wpada tak jakby w rezonans dudniący w niektórych momętach głośnijszych (filmu, muzyki). Czy to jest normalne zachowanie czy coś źle ustawiam ?

Pokój nie jest za duży 12m2 ale nie zawsze w nim będe mieszkał :) subwoofer jest pod biórkiem na lewo od niego sciana na prawo szafa. Wystawiałem go na środek moze i lepiej troche jednak dalej to słsze.

 

Karta muzyczna SoundBlaster Z.  

Edytowane przez myceK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...