Skocz do zawartości

Działał i przestał


Recommended Posts

Zacznę od przedstawienia sprzętu :

Procesor Intel Celeron D 3.2 GHZ

Karta grafiki Nvidia GeForce 5500 256mb

2GB ram (1x 1GB , 2x512MB)

Działał pewnie od 7 lat , przed wakacji zachciało mi się go czyścić. Użyłem do tego sprężonego powietrza.

Wyjelem oczywiscie wszystkie czesci z plyty glownej a potem ja psikalem. I tak bez nałożonej nowej pasty termoprzewodzącej na procku. Chciałem włączyć komputer po czyszczeniu.

Nic się nie działo.

Zaczęłem myśleć o co chodzi , dlaczego tak?! Kompa pozostawiłem. Kupiłem pastę termoprzewodzącą. Nałożyłem na procesor. Oczywiście chłodzenie też założyłem. Teraz sytuacja wyglądała tak , że komputer już się cos uruchamiał. Pojawiały się napisy i nagle łapał ścinkę na nich. Tylko reset dalej coś mógł zrobić. Zaczęłem kombinować , jeszcze raz wszystkie kable odlaczalem i podlaczalem. Ramy wyjmowalem. Bios resetowalem po przez wyjecie baterii i użycie zworki. Aż wkońcu jakoś do BIOS-u zaskoczyłem. Looknełem wszystko czyta. Temperatura procesora bardzo dobra 41-42 stopni. Udało mi się potem w końcu dojść do tego , że zainstalowałem Windowsa. Wszystko było git.

Teraz nie używałem komputera z miesiąc. Po próbie włączenia. Pokazało się , że VIDEO OUTPUT NO SIGNAL. Już sie przestraszylem ze to cos z karta graficzna. I znowu zaczelem wszystko wyjmowac , resetowac bios , ale dalej to samo. Wkoncu jakos udalo sie wlaczyc ale to tylko ze 2 razy. Pojawiliy sie tez napisy. Wszedlem do biosu , czytalo wszystko. Zapisalem ustawienia i komputer sie dalej uruchamial ale jakis blad wyskoczyl i sie wylaczyl. Na nowo zachcialo mi sie wyjac i wsadzic procka. Nowa paste znowu zalozylem. Proboje tera wszystkiego , ale mam VIDEO OUTPUT NO SIGNAL.

Dlaczego tak się dzieje? Może być coś z wentylatorem od chłodzenia , że nie dostatecznie dociska czy cuś? Dodam , że jak czyściłem to trochę był styk podgięty w Sockecie , ale teraz jest super prosto. No i przeciez dzialal miesiac temu. Co tak nagle moglo sie stac?

 

Mam nadzieje , ze ktos te wypociny przeczyta. Licze na pomoc. Jak chcecie wiecej informacji to smialo pisac.

Link to post
Share on other sites

Na moje oko na 99% to wina zasilacza. Miałem tak samo po wymianie wszystko jak ręką odjął. Sprawdź na innym zasilaczu.

 

Jutro sprawdze z drugim zasilaczem. Dodam oczywiscie ze jak chce odpalic kompa to np. chlodzenie procka chodzi wtedy i sie swieci przycisK POWER ale po jakims czasie gasnie komp.

procka nie uszkodziłeś? mam na myśli wygięte lub połamane nóżki 

Ten procek nie ma nóżek. Socket ma styki ;p

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...