Skocz do zawartości

Komputer nie startuje za każdym razem


Recommended Posts

Witam, posiadam mianowicie taki problem z komputerem: od jakiegoś czasu nie pamiętał która jest godzina, jednak włączał się za każdym razem, po jakimś czasie problem z godziną zaczął się nasilać, reset biosu i przeinstalowanie na nowo nie pomogły problem się powtarzał. Wymieniłem baterie na płycie nie pomogło. Następnie komputer bardzo długo się włączał (tak jakby ładował ramy długo?). Obecnie co 100 reset zaskakuje, objawy to po włączeniu wogóle nie startuje ekran, nawet nie widać biosu i ładowania ramu itp. Dzwięk jaki słychać to tak jakby cały czas sie resetował samoistnie. Odłączyłem 4-pin`owe złącze przy procesorze i wtedy dzwięk resetowania ustał jednak komputer wiadomo wogóle wtedy milczy. Sprawdziłem zasilacz na innym komputerze i działa bez problemu. Komputer nigdy nie kręcony, nigdzie nie widać żeby kondensatory puchły czy wylały, brak jakichkolwiek uszkodzeń mechanicznych. Pasta na procesorze była dobrze nałożona wszystkie chłodzenia sprawne.

 

Specyfikacja komputera:

Windows XP - Hitachi 160GB Deskstar

Procesor: Core2Duo 1.8GHz E4300

Płyta główna: ECS EliteGroup P4M890T - M

Grafika: GeForce 7300 GS 256MB (po odłączeniu i podpięcia do zintegrowanej stan komputera bez zmian)

Ram: DDR2 Kingston/GoodRam 512MB PC5300 667

Zasilacz: ChiefTec GPS450 A

 

Zastanawiam się czy to płyta daje w kość? Jeśli to słyszałem że ten procesor można spokojnie podkręcić, pytanie jaką płytę by do tego wybrać wtedy? 

 

Z góry dzieki za pomoc. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...