Skocz do zawartości

Coś nowego z czegoś starego


Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów

 

Chciałem poradzić się odnośnie nowego sprzętu. Mój wysłużony athlon 3200+ odszedł w zaświaty razem z płytą (diagnoza fachowca - nie wnikam bo i tak to już nic nie wart staroć). W każdym razie nadszedł czas na następcę a z kasą nie za różowo.

Pozostanie w zasadzie tylko obudowa, zasilacz 450w i Gf 8600GT bo dyski chyba się nie nadadzą teraz wszędzie już SATA :o.

 

Myślę o:

1. i3 530 intela (wszyscy jak czytam biorą i5 czy z i3 jest coś nie tak?)

2. MSI P55-GD65 lub Asus P7P55D

3. 2x2MB good ram 1600MHz

4. jakiś dysk 500GB do 200zł

 

Czy ma coś takiego racje bytu czy lepiej C2D?

Link to post
Share on other sites

C2D już nie ma racji bytu :o

 

IMO lepiej byłoby złożyć coś na AM3, wyszłoby trochę taniej, a tak samo przyszłościowo.

 

Podaj dokładny model tego zasilacza.

 

A tych dysków to dużo masz? Bo jak nie więcej niż dwa, to jeszcze można podpiąć:o

Link to post
Share on other sites

zasilacz to jakaś chińszczyzna codegen orginał od obudowy jakby polatał ze dwa miechy to bym wymienił na coś konkretnego chyba że wcześniej padnie.

 

Co do AMD to jakoś większe przekonanie mam do intela i AMD już nie chcę.

Czy sugeruujecie że ten i3 jest do bani ?

 

A co z płytami która lepsza i czy różnica to jedynie żr ASUS nie obsługuje SLI? bo ASUS 70zł tańszy niby niedużo ale było by na coś innego.....

 

I czym się różni SLI od crosfire?

 

Pamięć i dysk ok biore jak radzicie.

 

Dyski mam dwa no i oczywiście DVD więc chyba sie nie podepnie....

Link to post
Share on other sites

Weź najtańszego Athlona II x4, do tego Gigabyte MA770-UD3P, Goodram 2x2GB 1333mhz, dysk Samsung F3 500GB, i jakąś zasiłkę (zależnie od budżetu np. Corsair 400W, OCZ ModXStream 500W)

 

Do tego codegena nic już nowego nie podpinaj :o

Link to post
Share on other sites

Skoro tak namawiacie na to AMD to się musze poważnie zastanowić zastanowić. Planowałem pół roku pośmigać na i3 i wymienić na pożądnego i5 albo xeona i od razu grafike...

Poprostu narazie musze coś na szybko "sklecić".

 

A doradźcie jeszcze na co warto by znienić tego 8600GT żeby było już chociaż 2x szybsze?

 

I czy lepiej jedną pożądną grafike czy te całe mostki?, tzn. np lepiej 2x 8600 czy jedna dwa razy wydajniejsza (przykładowo)?

Link to post
Share on other sites

do 1500 max narazie żeby wskrzesić jakiekolwiek życie dlatego myślałem o tym intelu a za 4-5 miechów tak jak pisałem konkretny procek i zmiana grafiki.

 

Teraz czytam o tych AMD ale w głębi duszy coś mnie ciągnie jednak do intela.

Wolę jednak 3 razy zapytać niż "walnąć babo;a" więc rozważam i AMD.

 

skoro te mostki są do bani to może lepiej tańszą płytę z jednym PCIx16

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

340 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

175 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł

 

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

399 zł

 

Zasilacz:

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

180 zł

 

razem 1578

ceny z esc.pl

 

procek czterordzeniowy, płyta główna obsługująca sześciordzeniowe, ramu na razie 2GB, żeby się w budżecie zmieścić, poźniej sobie dokupisz drugie 2GB i będzie git. Jeśli chodzi o grafikę to na pewno poczujesz skok w wydajności. Na tym nowym Samsungu postawisz sobie system, a drugi na ATA będzie na trzymacie innych pierdół :o A zasiłka też porządna i cicha z wysoką sprawnością

Link to post
Share on other sites

No wielkie dzięki za podpowiedź musze przetrawić ten temat i może jednak będzie AMD.

A swoją drogą nie sądziłem że po dominacji C2D w ostatnich latach AMD zaczęło znowu robić lepsze procki od intela.... Ale nie jestem w tej dziedzinie mocny więc wole pytać

Jeszcze raz dzięki

Link to post
Share on other sites

No wielkie dzięki za podpowiedź musze przetrawić ten temat i może jednak będzie AMD.

A swoją drogą nie sądziłem że po dominacji C2D w ostatnich latach AMD zaczęło znowu robić lepsze procki od intela.... Ale nie jestem w tej dziedzinie mocny więc wole pytać

Jeszcze raz dzięki

Na krótki czas po premierze Phenoma II AMD przejęło prowadzenie. i3 i i5 Szybko przywróciły poprzedni stan rzeczy (ale już nie z taką dominacją jak Cd2). Wszyscy polecają ci AMD bo jak ktoś chcę tanio i wydajnie to najlepszy wybór. W i3 nie ma co się pchać bo jednak coraz wyraźniej widać, że 4 rdzenie zagoszczą na stałe w naszych domach. Natomiast i5 to genialny procek, ale ty masz ograniczone fundusze.

 

Nie zrozum mnie źle, kupując coś od AMD będziesz bardzo zadowolony. W grach różnicy nie odczujesz, a do profesjonalnych zastosowań i tak trzeba było by zerkać w stronę i7.

Link to post
Share on other sites

Procesor:

AMD Athlon II X4 620 /2.6GHz, 2MB, 95W, BOX, AM3/

340 zł

 

Płyta główna:

Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/

299 zł

 

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1333MHz CL9

175 zł

 

Dysk twardy:

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

185 zł

 

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTS 250 512MB DDR3 /256bit/ HDMI DVI

399 zł

 

Zasilacz:

Corsair 400W [CMPSU-400CXEU]

180 zł

 

razem 1578

ceny z esc.pl

 

procek czterordzeniowy, płyta główna obsługująca sześciordzeniowe, ramu na razie 2GB, żeby się w budżecie zmieścić, poźniej sobie dokupisz drugie 2GB i będzie git. Jeśli chodzi o grafikę to na pewno poczujesz skok w wydajności. Na tym nowym Samsungu postawisz sobie system, a drugi na ATA będzie na trzymacie innych pierdół :o A zasiłka też porządna i cicha z wysoką sprawnością

Ja bym proponował zamiast karty graficznej wsadzić 4 GB ramu lepszej firmy, np. Adaty 2000MHz. A grafikę wymienić za pół roku na coś z górnej półki np. Radek HD5850.

Link to post
Share on other sites

Zestaw Teariusa na Athlonie II x4 630 jest dobry, ale mozna rozwazyc takie zmiany:

Nie kupowac nowej grafiki, siedziec na starej, ale:

Kupić 2x2GB RAMu, ktore juz starczy na bardzo dlugo

oraz

Kupic lepszy zasilacz, np. OCZ MXS 500W, ktory starczy rowniez na bardzo dlugo.

I potem zbierać kase na porządną grafikę.

Link to post
Share on other sites

Wszyscy polecają ci AMD bo jak ktoś chcę tanio i wydajnie to najlepszy wybór. W i3 nie ma co się pchać bo jednak coraz wyraźniej widać, że 4 rdzenie zagoszczą na stałe w naszych domach. Natomiast i5 to genialny procek, ale ty masz ograniczone fundusze

Tak się nad tym wszystkim zastanawiam i troche czytam. Nie ukrywam że do AMD jestem trochę uprzedzony (taka moja fobia, nie kwestionuje jakości wydajności itd.) i bardziej myślę o intelu. Znalazłem taki test:

http://www.frazpc.pl/artykuly/814/INTEL ... NM/W/AKCJI

 

Analizując wykresy różnych testów wynika że i3 ma jednakową wydajność co "genialne i5" i nie odstaje od polecanego przez was athlona a w niektórych testach go przewyższa.

Zdają sobie sprawe że w przypadku rozpowszechnienia w niedługim czasie aplikacji wykorzystujących w pełni 4 rdzenie różnice między i3 i5 oraz athlonem będą pewnie już widoczne. czy kupie teraz i3 czy athlona to różnica w zasadzie 100zł. Ale planuje jak pisałem zakupić i5 (może i7 zależy od ceny w stanach bo ktoś mi go przywiezie).

 

Czy ma to sens przy takim założeniu i czy w polecaną płytę do athlona będę mógł dokupić później coś konkurencyjnego do i5 (ewentualnie7)?

myślałem o płycie asusa P7P55D LE bo te mostki SLI i inne to faktycznie strata kasy..

Link to post
Share on other sites

Czy ma to sens przy takim założeniu i czy w polecaną płytę do athlona będę mógł dokupić później coś konkurencyjnego do i5 (ewentualnie7)?

 

Do tej płyty będziesz mógł wsadzić nawet 6-rdzeniowce. podobno mają kosztować 1/3 tego, co odpowiednik u intela...

Link to post
Share on other sites

Ale planuje jak pisałem zakupić i5 (może i7 zależy od ceny w stanach bo ktoś mi go przywiezie).

Czy ma to sens przy takim założeniu i czy w polecaną płytę do athlona będę mógł dokupić później coś konkurencyjnego do i5 (ewentualnie7)?myślałem o płycie asusa P7P55D LE bo te mostki SLI i inne to faktycznie strata kasy..

i5 jak najbardziej ma sens (oczywiście i5-750), i7 mniejszy a to dlatego, że to procesor dla "profesjonalistów" i do użytku domowego jego potencjał w postaci TH pozostanie niewykorzystany. Należy zaznaczyć, że różnica w wydajności nie jest jakaś ogromna, a w cenie już tak

 

co do podstawki AM3 pod athlona II to już odbyła się premiera kompatybilnych z nią procesorów sześciordzeniowych (Phenom II X6), a będzie więcej

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...