Skocz do zawartości

Laptop do gier - do 3000 zł


Recommended Posts

Cześć!
Otóż mam mały problem- decyduję się na zakupa laptopa, jednak potrzebna mi jest pomoc osób obeznanych w tym temacie- znam się trochę na komputerach, ale bardziej na stacjonarkach niż na laptopach.

Otóż chciałbym kupić laptopa do gier / filmów do 3000 zł- oczywiście najlepiej jak najtaniej ;)

I tu rodzi się pytanie- na początku natrafiłem na ten model:

 

http://www.mediamarkt.pl/notebook-toshiba-satellite-l50-a-16q,id-883204#raty

Jeśli chodzi o paramatry/cenę to ma chyba dość dobry stosunek, jednak na pewnym forum ktoś pisał, że ten laptop jest często sprzedawany z szyną 64- czy ktoś może to potwierdzić? No i jak to sprawdzić- zadzwonić do sklepu przed zakupem?

 

Druga opcja:

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-y580-i7-3630-4gb-1tb-gtx660-2gb-w8.bhtml#raty

 

Myślicie, że warto dopłacić te 300 zł i kupić tego Lenovo? Poza tym jak oceniacie Lenovo jako markę, bo przyznam szczerze, że jest mi trochę obca.
No i kilka pytań co do drugiego laptopa:

1. Lepiej kupić laptopa z prockiem i7 i 4GB RAM, czy lepiej może i5 i 8GB RAMu- druga opcja jest troszkę tańsza, no ale może jednak warto dopłacić?
2. Czy kostkę RAM do laptopa można dokupić i "dołożyć" i jeśli tak to ile może kosztować kostka 4GB?

3. W tym laptopie siedzi dość wolny twardziel- ile kosztowałaby ewentualna jego wymiana i czy to jest w ogole możliwe i opłacalne? :)

 

Jeśli mi pomożecie będę bardzo wdzięczny- mam lapka już chyba ze 4 lata, więc przydałaby się jednak zmiana :D


http://www.x-kom.pl/p/122256-notebook-laptop-15-6-samsung-550p5c-i5-3210m-6gb-750-dvd-rw-win8-gt650m.html


Ten jest jeszcze chyba dosyć dobrą opcją :)

Link to post
Share on other sites

Lenovo robi dobre lapki. Mam i jestem zadowolony.Z tych 3 to y580 najwydajniejszy. Co do pamięci to ostatnio sam kupiłem sobie 4gb za 70zł. Co do dysku to dla mnie albo ssd albo się nie opłaca wymieniać dysku. Z tego co kojarzę to do tego lenovo można włożyć ssd na msata. i7 w grach z racji 4 rdzeni lepiej będzie sobie radził niż i5,a ramu zawsze można samemu dołożyć.

Link to post
Share on other sites

Y580 z i5 8gb i ekranem HD, nie FHD. Dlaczego ? i5 przy tej karcie wystarcza do gier, nie ma potrzeby dopłacac za 2fpsy na multi w BF3. Dlaczego nie FHD? Ta grafika nie nadaje sie do FHD. Sam posiadam ten model tylko że wersja i3 i jestem zadowolony z zakupu c:

A przy i7 grzeje się strasznie dysk jak i reszta, co zmniejsza trwałość dysku. Lepiej wziąć i5 bo i tak róznicy praktycznie żadnej ale to żadnej niema, a zaoszczędzone pieniądze wydać na ssd na msata lub fajną myszke.

Edytowane przez gtxxor
BZDURY
Link to post
Share on other sites

Piszę czerwonym, bo padły tu jakieś totalne bzdury... i7 to 4 rdzenie z HT (8 wątków), i5 w lapkach to 2 rdzenie z HT. W grach, które kładą duży nacisk na CPU (BF3 w Multi, Total Wary, Arma, etc.) różnica jest KOLOSALNA.

 

Więc jeśli są pieniążki na dopłatę do i7, to bierze się model z i7 OBLIGATORYJNIE. 

Link to post
Share on other sites

No mapie z dużą ilościąoponentów w dużej rozpierdusze ( czy jak to słowo się odmienia :wariat:) i5 mówiac bez ogródek się ZetSRA

 

Co do 64 bit szyny pamięci ( chodziło o grafikę?) to pierwsze słyszę by gtx660m w takowej wersji w ogóle istniał.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...