Skocz do zawartości

Z czego komputerowego jestem zadowolony


Recommended Posts

Witam,

 

Jest juz watek, na jakim sprzecie sie zawiedlismy - a ja chcialem dla przeciwwagi zalozyc watek, z czego jestesmy zadowoleni. Bo przeciez POlacy to nie tylko marudy, ale i chwalic tez portafia, nieprawdaz ? :P

 

Zaczne nie od sprzetu, ale od serwisu OCZ. Otoz mialem zasilacz StealthXStream 600W kupiony ponad rok temu, w ktorym oprocz nieco glosnej czasami pracy lozyska wiatraka zauwazylem tez stala prace jego predkosci. A mial niby byc kontrolowany. Po krotkiej wymianie maili z panem od wsparcia technicznego (ktory poczatkowo byl negatywnie nastawiony - wiec ja tez mialem zle przeczucia) zaproponowal mi jednak RMA.

 

Wyslalem zasilacz do Holandii, co kosztowalo mnie na szczescie niewielkie pieniadze po krotkim poszukiwaniu dobrego przewoznika w sieci. Potem na forum napisalem pytanie, ile trzeba czekac na wymiane - bo PowerSwap jak mi sie wydawalo to "wymiana", a wiec otrzymuja zasilacz i wysylaja natychmiast swoj. Okazalo sie, ze w praktyce trwa to nieco dluzej, wiec wyrazilem swoje watpliwosci i jakis kierownik przyjrzal sie tej sprawie z blizsza - byc moze nawet sie wlaczyl w caly proces, nie wiem juz tego. W kazdym razie na wymiane czekalem 12 dni (czas bez zasilacza) i juz nawet pytalem, czy nie lepiej naprawic taki zasilacz (chodzilo mi glownie o wymiane wiatraka) we wlasnym zakresie w byle serwisie komputerowym - byloby rownie tanio, a przynajmniej szybciej.

 

No i dostalem wczoraj zasilacz.... Przetarlem oczy ze zdziwienia - jednak oplacalo sie czekac te 12 dni. W pudelku wielkosci jakiejs plyty mATX i wadze dobrego arbuza znajdowal sie nowiutki, zafoliowany... OCZ Z-Series 850W :o Pozostawiajac wszelkie dywagacje na boku podsumuje tylko, ze serwis OCZ jest w sumie serwisem zadowalajacym i szanujacym klienta :o Dawno sie tak nie zdziwilem - pozytywnie oczywiscie.

 

http://www.ocztechnology.com/images/products/auto_images/OCZ_SXS.jpg

http://www.ocztechnology.com/images/products/auto_images/z850_main.jpg

Link to post
Share on other sites

A na pewno speclajnie wysłali Ci Z-series? Prędzej by MXS podesłali :P ALe to dobrze, moze jak kiedys bede mial problemy z moim MXS to sie trafi jakiś Z 800W :o

 

Ja zadowolony jesteme z mojej zasiłki. OCZ MXS 400W zapewnia mi duzo mocy oraz jakże cudowną ciszę:o

Poza tym to Razer Deathadder z Qckiem mini no i w ogole cały nowy komp :P

Link to post
Share on other sites

A na pewno speclajnie wysłali Ci Z-series? Prędzej by MXS podesłali :o

No wlasnie nie chce o tym dywagowac, co bylo przyczyna - bo nie wiem, w kazdym razie za 600SXS otrzymalem Z-Series 850W, czyli Mercedesa S-classe w dziedzinie zasilaczy ;-) Teraz nic, tylko wymienic GTSy 250 na GTXy jakies, bo wtyczek 6/8-pin Ci u mnie dostatek ;-) Musze sie jesszcze doksztalcic, po co temu bydlakowi drugie zlacze EPS12V 8-pin, moze sa jakies plyty dwuprocesorowe z dwoma takimi gniazadami ?

Link to post
Share on other sites

Musze sie jesszcze doksztalcic, po co temu bydlakowi drugie zlacze EPS12V 8-pin, moze sa jakies plyty dwuprocesorowe z dwoma takimi gniazadami ?

Są jedno procesorowe z dwoma wtykami 8Pin. Taki chłyt marketingowy. :o
Link to post
Share on other sites

Dobry pomysł :wariat: Ja jestem bardzo zadowolony z routera D-Link DI-524. Jest prosty w obsłudze i zwyczajnie cały czas działa bez zarzutu.

 

Chłodzenie Thermaltake V1 - poza świetną wydajnością (21°C w IDLE, stress nie pamiętam, ale dużo niżej, niż na starym AC Freezer 7 Pro). Regulacja obrotów pozwala na uczynienie go niemal niesłyszalnym, a nadal bardzo skutecznym.

 

Cała reszta mojego sprzętu w jakimś stopniu mnie zawiodła.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Fajny temat :wariat:

 

A więc to z czego jestem najbardziej zadowolony to:

 

- GeForce 8800GT 512MB (Zotac) - w chwili premiery przepłaciłem za niego sporo (1100 PLN) ale ani grosza nie żałuję. Mam go ponad 2 lata i mi wszystko lata jak należy. Nigdy nie grałem na karcie tak długo na wysokich detalach. I do tego cichutka.

 

- AMD Athlon XP 2500+ - najlepszy procek jaki miałem. Przez 4,5 roku dawał radę. Jak by nie zmienili AGP na PCI-E to pewnie dłużej ;)

 

- Monitor Lite-On H1770NSL - Ponoć to słaba seria monitorów ale jak dla mnie super. Idealne kolory i czerń. Żadnych wad w geometrii.

 

- Klawiatura ART - Zwykłą biała za "20 PLN" ale wygodniejszej nie ma :)

 

- Głośniki Logitech X-210 - Super dźwięk za przystępną cenę.

 

- Obudowa Gigabyte GZ-X1 - Ładna, prosta, srebrna i solidnie wykonana. Bez śrubkowy montaż i blacha, która nie wygina się jak chce. Dwa wentylatory 80 mm, bardzo ciche. Wnętrze się nie kurzy. Za 145 PLN myślę że w porządku.

 

- Drukrka HP Laser Jet 1020 - najnowszy nabytek. Jak na razie jestem bardzo zadowolony z niej. Mam nadzieję, ze się to nie zmieni.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Corsair VX550 - niesamowicie stabilne napięcia, dość cichy, a to wszystko przy nieuziemionym gniazdku :wariat:.

 

SeaGate 7200.11 640GB - kupiony dawno temu za ~220zł, szybki, dość cichy i bezproblemowy(odpukać).

 

Logitech Driving Force GT - świetna zabawka, bardzo dobry FF, ładna i wykonana z dość dobrych materiałów.

Link to post
Share on other sites

A ja jestem zadowolony z Tracera highlandera 500w ponieważ ciągnie mój sprzęt bez problemu :)

Dodam jeszcze GeForce'a od Calibre GTS250 z podbitymi zegarami i fajnym chłodzeniem.Naprawdę świetna karta.

Link to post
Share on other sites

Generalnie na nic nie narzekam. Wszystko w moim zestawie jest po prostu dobre, ale nic więcej, tak więc nie ma też co chwalić, bo to, że coś działa to norma a nie plus. Wypada jedynie wspomnieć, że e5300 zrobił 4,35GHz na boxie, a Chieftec 350W ciągnie jego i 9800GT, oraz że napędy DVD Pioneera są bardzo ciche, ale to nie są odosobnione przypadki.

 

No z wyjątkiem ekranu, bo z niego jestem cholernie zadowolony - polecam plazmy Panasa.

Link to post
Share on other sites

Ja natomiast chwale sobie

Moje słuchawki Senheiser HD201, świetne i wygodne słuchawki ;)

oj tak, Sennheiser generalnie robi świetne słuchawki. Na pewno lepsze od wszelkich Creativ Philips, o Manta nie wspominając.

Sennheiser PX200 user :)

Link to post
Share on other sites

oj tak, Sennheiser generalnie robi świetne słuchawki.

Jednak HD202 to szmelc jakich mało. Miałem okazję ich słuchać.

 

____________________________________________________________________

Sprawdzałem dziś napięcia w komputerach i muszę dodać zasilacz:

Enlight 150w(Cel 1100) - 12.10v-12.12v, 5.00v-5.02v. :->

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Jak mogłem tego nie dopisać:

-Creative Aurvana Live! - Naprawdę świetne słuchawki w tej cenie. Bardzo, czysty, dynamiczny dźwięk połączony z bardzo nisko schodzącym, ale i dobrze kontrolowanym basem.

Link to post
Share on other sites

Jak mogłem tego nie dopisać:

-Creative Aurvana Live! - Naprawdę świetne słuchawki w tej cenie. Bardzo, czysty, dynamiczny dźwięk połączony z bardzo nisko schodzącym, ale i dobrze kontrolowanym basem.

Zgadza się bo sam mam CAL'e od kilku miesięcy ale powiem, że te słuchawki można zastąpić natomiast SB 5.1 potencjalnie patrząc na cenę nie będzie nigdy zastąpiona.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...