Skocz do zawartości

Czy przejście z GF9600GT na 5770/4870/GTX260 ma sens?


Recommended Posts

Witam,

 

Dysponuje obecnie taką konfiguracją:

AMD Athlon 64 X2 5200+

Gigabyte GA-M61PME-S2

Palit GeForce 9600GT

4GB RAM (3 przez XP)

Zasilacz TRACER 4Life/450HF

Rozdzielczość natywna: 1920x1080

 

Prosiłbym o doradzenie czy przy tej konfiguracji zmiana grafiki na Radeona 5770, 4870 lub GTX260 ma sens?

Oczywiście zasilacz przy tej okazji zostanie wymieniony na jakiegoś OCZ 500W.

 

Obecnie np. w Settlersach 7 na średnio-wyższych detalach uzyskuję ok. 18 fps. Zastanawiam się czy przejście na którąś z wymienionych kart graficznych (ew. inną do 700 pln) spowoduje wzrost ilosci klatek o 8-10?

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No właśnie 5770 wydawał mi się najodpowiedniejszy bo GTX260 jest droższy a 4870 w starym procesie technologicznym (wyższa temperatura/pobór mocy/grzanie/hałas).

Tylko czy w rozdzielczości HD nie okaże się, że przyrost wydajności w stosunku do 9600GT jest zbyt mały?

 

Nestety nie pomyślałem wybierając monitor (teraz pewnie zdecydowałbym się na 1650x1080) nad tym że rozdzielczośc "wymusi" mocniejsze grafiki.

 

Chwilowo interesuje mnie wzrost ilości FPS w Settersach - genialna gra ze śliczną grafiką....tylko przy 18kl/s ta śliczna grafika sporo traci :o

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Ciesz się, że masz FullHD monitor. Do pulpitu idealny, a w 3D, cóż, nie musisz gier odpalać przecież w 19xx x 1xxx. Jednak przy hd5770 większość dzisiejszych gierek pójdzie Ci w max rozdziałce monitora.

pozdrawiam

 

 

P.S.

"Chwilowo interesuje mnie wzrost ilości FPS w Settersach - genialna gra ze śliczną grafiką....tylko przy 18kl/s ta śliczna grafika sporo traci :)"

Nie mam zdania, niech się wypowie ktoś, kto grał przy hd5770.

Link to post
Share on other sites

"AMD Athlon 64 X2 5200+" do tego procka to max grafika to 9800GT :o Pomyśl pierwsze o zmianie procesora, po drugie jak się ma monitor FHD to trzeba taką ustawiać rozdzielczość w grach, bo winnych rozdzielczosciach obraz jest rozciągnięty :o

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Spokojnie może zmienić na hd5770 bez inwestowania w CPU, w fullhd będzie widział różnicą na lepsze na bank.

 

"...FHD to trzeba taką ustawiać rozdzielczość w grach, bo winnych rozdzielczosciach obraz jest rozciągnięty ;)"

 

Nie prawda !!! Możesz ustawić dowolną, jedynie co musi być zachowane to aspect ratio !!!, a że obraz przestaje być ostry, cóż, tak to już jest w przypadku LCD (zresztą nie jest on aż tak zły, że nie może być do zaakceptowania podczas gry).

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

"Spokojnie może zmienić na hd5770 bez inwestowania w CPU, w fullhd będzie widział różnicą na lepsze na bank " mi Athlon X2 5200+@3GHz dławił mi się w FHD :o i ograniczał 9600GT :o

 

więc ta HD5770 będzie się nudzić z tym athlonem, lepszym wyborem jest kupić procka i GTS 250, będzie na 100% więcej fps :P

Link to post
Share on other sites

nie wymaga podwójnego zasilania, wystarczy jedna wtyczka pci-e. ew przejściówka molex-pci-e w komplecie. xfx co prawda różnica w cenie nie duża ale nie warto dopłacać, karta minimalnie podkręcona, sam o wiele więcej wyciągniesz na karcie dowolnego producenta.

 

 

acha, dołuż kaski i kup np athlona II, Twoja pzta obsuguje nowe procki amd

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

@Serden:

 

Weź tę, która ma najdłuższą gwarancję (ja bym wziął XFX).

 

@Krzysiek0389:

 

Więc nich sprzeda 9600, kupi samą grafikę, zobaczy jak to działa (może będzie zadowolony), a cpu zmienić może zawsze.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY_79

Bardzo dobrze myślisz.

pozdrawiam

 

P.S.

Nie zapomnij za jakiś czas podzielić się spostrzeżeniami na temat nowego sprzętu (czy jesteś zadowolony i czy nasze rady okazały się trafne).

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie,

 

mam problem :o

Kupiłem w końcu zasilacz OCZ:

http://www.ocztechnology.com/products/power_management/ocz_550w_fatal1ty_series_power_supply

 

oraz Radeona 5770 z HIS'a.

 

po podpięciu wszystkiego i włączeniu zasilacz zaczyna "falować", calość oczywiście nie uruchamia się. Jak wypnę Radeona z zasilacza - pracuje normalnie...

Możliwe że ten zasilacz jest za słaby do całości??

Link to post
Share on other sites

niemożliwe chyba że jest uszkodzony ale wątpie a co dokładnie rozumiesz przez ,falowanie' zasilacza?? na 9600 jest wszystko ok?? sprawdź karte jak możesz u kumpla( ile cie kosztowała ta p rzyjemność??)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...