Skocz do zawartości

Problem z uruchomieniem komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Gojtek,

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam taki problem dotyczący uruchomienia komputera.
Wczoraj złożyłem komputer, lecz nie wiem dlaczego nie chce się on ''odpalić''
Wszystkie kable od zasilacza są poprawnie podłączone oraz kabelki od frontu są poprawnie podłączone. Korzystałem nawet z poradnika od msi (i tutaj podaje link http://www.youtube.com/watch?v=DPELIdVNZUI )Jak podłączyć kable ''włączenia, resetu'' itd. - wszystko zrobiłem tak jak jest pokazane na filmie. Nie wiem dlaczego i z jakiego powodu komputer się nie chce włączyć?  Może to wina zasilacza chciałbym zaznaczyć iż na płycie jest gniazdo 6-pin (to chyba to od zasilania procesora tak?) a kabel  od zasilacza ma tylko 4-pin . Może natrafiłem na wadliwą sztukę zasilacza? Poniżej podaje pełną specyfikacje komputera : 

AMD FX-8320
MSI 990FXA-GD65
ZALMAN Z9 PLUS
OCZ ModXStream Pro 600W [OCZ600MXSP-EU]

Seagate 1TB [sT1000DM003]

SilentiumPC FeraPro HE 1224

Gigabyte GTX 460 SE

Z góry dziękuję za pomoc :)

 

Link to post
Share on other sites

Zasilanie procesora jest ośmiopinowe(to wyżej od tego 6pinowego) i taki kabel twój zasilacz posiada - podłączyłeś zasilanie procka 8pin?

Tak, jest podłączony ten 8-pin od procka jak mówisz i 24-pin od płyty a płyta ma jeszcze ''niżej'' takie 6-pinowe a zasilacz posiada tylko 4-pinowe :/ i nie wiem czy to ma tak być czy coś jest nie tak z zasilaczem?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

To 6pinowe Cie nie interesuje więc nie zawracaj sobie głowy, zasilacz ma 8 i 4pinowe i w zależności od tego czy zasilanie procesora na płycie jest 4 bądź ośmiopinowe to taki kabel podłączasz wiec tu jest wszystko oki.

Całkiem możliwe, że płyta ma bios, który nie obsługuje 8320(Vishera) ale to tylko przypuszczenie.

Link to post
Share on other sites

To 6pinowe Cie nie interesuje więc nie zawracaj sobie głowy, zasilacz ma 8 i 4pinowe i w zależności od tego czy zasilanie procesora na płycie jest 4 bądź ośmiopinowe to taki kabel podłączasz wiec tu jest wszystko oki.

Całkiem możliwe, że płyta ma bios, który nie obsługuje 8320(Vishera) ale to tylko przypuszczenie.

Przeczytałem na stronie od MSI, że płyta obsługuje model FX8320FRW8KHK

Przeczytałem na stronie od MSI, że płyta obsługuje model FX8320FRW8KHK

A ja posiadam model : FD8320FRHKBOX

A jeszcze jedno pytanie jeżeli jest podłączone na raz to 4 i 8 pinowe to jest możliwość, że przez to komputer się nie chce włączyć ?

Link to post
Share on other sites
Gość rezerwuar

Ale od wersji J5 czyli 19.5 natomiast nie mam pewności czy to jest problemem. X lat temu jak miałem amd i bios był stary to i tak płyta odpalała tyle, że z ,,unknown cpu'' a jak jest teraz to nie wiem.

A guzik na zasilaczu dałeś na 1? :->

Link to post
Share on other sites

Ale od wersji J5 czyli 19.5 natomiast nie mam pewności czy to jest problemem. X lat temu jak miałem amd i bios był stary to i tak płyta odpalała tyle, że z ,,unknown cpu'' a jak jest teraz to nie wiem.

A guzik na zasilaczu dałeś na 1? :->

Tak, wszystko jest podłączone. Kable zasilające i kabelki od frontu hmm.. dobra dzisiaj popróbuje jeszcze jak wrócę do domu.

Może odłączę to 4-pin i zobaczymy :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...