Skocz do zawartości

komputer do gier, 2500-2700


Recommended Posts

Zastosowanie komputera : gry, filmy

Maksymalna kwota : 2700 ( ale musii być na raty)

Których części potrzebuję : zestaw bez monitora, posiadam dysk z komputera 5-letniego na którym jest win 7 ( nie chcę płacić za płytkę z win 7 423zł)

Czy będę podkręcać sprzęt? : raczej tak ale jeśli będzie o wiele drożej to nie

Rozdzielczość mojego monitora :Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera : ten dysk o którym wspominalem.

Własna propozycja zestawu :

Inne : posiadam jeszcze zasilacz corsair 450w kupiony za jakies 160 zl.

Edytowane przez grekolo
Link to post
Share on other sites

Ten dysk to SATA?

 

Na wszelki wypadek dałem z dyskiem. Zresztą wątpię, że po wymianie całego kompa Windows nie zwariuje (ja musiałem na nowo stawiać po wymianie mobo+gpu+cpu).

 

zestaw wyszedł troszkę więcej bo 2800 ale warto link

 

http://www.morele.net/inventory/info/b5Eeo/

 

Po zakupie chłodzenia spokojnie podkecisz proca do 3,5-3,7 (a może nawet do 3,8 :D )GHz tu masz linka http://pclab.pl/art52137-12.html.

 

Karta bardzo wydajna w grach (zbliżona go gtx 670) http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/geforce-gtx-760-marki-gigabyte-i-zotac-ktory-lepszy.html spokojnie na FHD pograsz. Do tego w fajnej cenie ;)

 

 

Jak nie możesz dopłacić to zostaje zmiana karty na np taką http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx660ti-2048mb-ddr5-192b-d-h-dp-pci-dc-2-gtx660-ti-dc2-2gd5-472456/ . Również bardzo wydajna, choć trochę słabsza ale za to z chyba najlepszym chłodzeniem na rynku :)

 

Wychodzi wtedy 2691,66.

 

EDIT:

 

Do tego

 

Każdy użytkownik forum benchmark.pldo zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lubpendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy
1. umieścić w koszyku produkty wraz z 
usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie
2. umieścić w koszyku produkty oraz 
pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Dobra powoli. Czyli w 2700PLN mamy się zmieścić z AP i systemem? Bo ja tu powoli nie ogarniam. Podaj dokładnie co to za zasilacz posiadasz. Jeśli pytasz o ten zaproponowany przeze mnie to spokojnie wystarczy.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi sie że mam taki sam zasilacz w domu- noqy kupiony za 160 170zl z systemem chodzi mi o to gdzie najlepiej kupic jak najtaniej win7 z 64bit czy lepiej od kolegi pozyczyc ? Najlepiej w cenie 2700 z przenośnym ruterze z ap czy jak fo tam sie zwie

 

 

Pomyłka mam taki sam ale firmy CORSAIR

Edytowane przez grekolo
Link to post
Share on other sites

Podam jeszcze ofertę komputera z jakiegoś sklepu komputerowego:

1. Intel Core I3-3250, Dual Core, 3,5Ghz, 3mb, LGA1155, 22nm, 55W, VGA, BOX - 582,67zł

2. Gigabyte GA-B75M-D2V-B75, DualDDR3-1600 , SATA 3, SATA 2, DVI, D-SUB, GBLAN, mATX - 227,79 zł

3. Kingston HyperX 8Gb 1600 Mhz DDR3 Non-ECC CL10 DIMM HyperX Blu - 288, 97 zł

4. Dysk Twardy WD Green, 3.5", 1TB, SATA/60, 64 MB cache - 269,22 zł

5. Obudowa komputerowa COLOROVO AX-105/ATX, bez zasilacza - 84.28 zł

ALBO ...Cooler Master obudowa komputerowa Elite 330U czarna - 176,32 zł

6. Gigabyte GeForce GTX 650 OC, 1GB DDR5 (128 bit), HDMI, DVI, D-SUB, BOX - 448,23 zł

7. Samsung nagrywarka DVD 22x SATA bare bulk czarna( bez nero) - 75,10 zł

8. Microsoft OEM Windows 7 home premium 64 BIT, SP1 Polish 1pk DVD - 423,06 zł

9. Zasilacz LEPA N600, 600W - 205,50 zł

Łącznie: 2604,82 zł Co Wy na tą ofertę 

Link to post
Share on other sites

To najpierw ja sie przyznam do bledu z tym zasilaczem. Faktycznie lepiej nowy.

Co do zestawu.

Platforma na delikatnie mowiac sredniej plycie do tego mATX

Proc gorszy

pamieci cl 10 czyli wieksze opuznienia

dysk to powolny "green"

karta graficzna duzo gorsza od mojej propozycji

obudowa to piekarnik

a zasilacz to nieporozumienie

Link to post
Share on other sites

W sumie jak od mojego odejmiesz dysk to się mieści bez problemów.

 

A masz licencje na tamten Windows? Jak tak to zainstaluj go i napisz do M$ o przysłanie nowej, bo musiałeś zmienić mobo.

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Ważna kwestia, jaki monitor posiadasz ? 

 

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

Crucial 4GB 1333MHz CL9 Ballistix

XFX Core 450W 120mm 80+ SLI PSU

Zalman Z9 Plus (b/z)

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/

LG GH24NS95 SATA (black)

Sapphire Radeon HD7950 Boost 3GB DDR5 384bit (925/5000)

Intel Core i5-3470 /3.2GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

 

2697 zł +  kod na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw mieszczący się w zakładanym budżecie. Możliwość OC CPU pod 4.0 GHz dla wszystkich czterech rdzeni oraz 7950 która wydajnościowo stoi praktycznie na takim samym poziomie co GTX 760. W zależności od gry raz wygrywa ATI raz nV. 

 

Wydajność opłacona jest pojemnością HDD 500 GB oraz ilością ramu. Kość pamięci możesz dokupić sobie w dowolnym momencie i zwyczajnie wpiąć w slot. Jeżeli chcesz z 8 GB DDR3 na starcie to:

 

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) + Crucial 8GB 1333MHz CL9 Spectek

 

Nie polecam kupować procesorów Ivy na chipsetach Z68 w morele.net. Niestety nie potrafią sobie oni poradzić z BIOSEm, mają niespotykane problemy, oczywiście nie jest to prawdą bo takich problemów nie ma esc.pl  ....morele nie popisało się z jednym zamówień i stara się w ten sposób bronić, zresztą morele w ogóle twierdziło że Gigabyte ZA68AP-D3 nie obsługuje 3350p ... normalnie paranoja

 

Problemy z tą płytą w przypadku sztuk sprzedawanych U NAS zostały wychwycone przez serwis. Trafiła nam się jakaś felerna partia tego towaru, montażyści zwrócili kilka sztuk już przy montażu, które włączały się po kilka razy zanim się włączyły/zawieszały się na ekranie startowym BIOS i żadna aktualizacja tutaj nie pomagała. Nie mówię tutaj konkretnie o przypadku z tym i5 3350P, TAKIE PROBLEMY BYŁY PRZY JAKIMKOLWIEK PROCESORZE, CZY TO CELERON CZY NAWET i7. Kilka płyt wróciło również od klientów z reklamacjami. 
Link to post
Share on other sites

jaki monitor posiadam: 

Model SyncMaster 940N Samsung 5ms

 

2000:1 


Więc tak: raczej będę chciał kupić ze strony ESC.pl bo o wiele taniej, tylko że nie chciałbym tej płyty głównej co zaproponował Kajitsu

Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/  

,bo podobno że nie działa ten procek z tą płytą główną tak mi powiedzieli i zaproponowali Gigabyte GA-B75M-D3 BULK, B75, DualDDR3-1600, SATA3, 5xSATA2, D-SUB, mATX, BULK za 237,27 zł.

Więc tak muszę trochę pozmieniać i do 2700 zł potrzebuje WIN7 za 355zł z ESC wiec mam tylko 2350 Zł do dyspozycji (około) i do tego przydałoby się chłodzenie, myszka i nie wiem czy potrzebna jest karta dźwiękowa i jeśli potrzebna jest karta sieciowa aby podłączyć do komputera kabel LAN( chyba dobrze piszę; z rutera do komputera kablem) to też będzie potrzebne.

Zaproponuje ktoś nowy zestawik z nowymi danymi?

Link to post
Share on other sites
bo podobno że nie działa ten procek z tą płytą główną tak mi powiedzieli

 

 

Kto Ci takich głupot naopowiadał? Do tego zaproponowali Ci płytę micro ATX!

Dźwiękówkę masz zintegrowaną, tak samo kartę sieciową (oczywiście bez wifi)

 

Tu masz link do zestawu za 2390PLN http://forum.benchmark.pl/topic/98946-ocena-komputera-do-2300z%C5%82/

Edytowane przez dadulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...