Skocz do zawartości

Acer Aspire 5732z - kupno nowego napędu


Recommended Posts

Witam.
W moim laptopie (Acer Aspire 5732z) uszkodzeniu uległ napęd. Po jego wyjęciu i krótkim wyszukiwaniu dowiaduję się, że jest to LiteOn DS-8A3S. Czy do tego laptopa muszę kupić taki sam napęd? Jeżeli nie to czy muszę kierować się jakimiś wytycznymi przy wyszukiwaniu modelu do zastąpienia uszkodzonego egzemplarza? I czy ewentualnie możecie jakiś polecić do 80-90 złotych? 

Link to post
Share on other sites

hmm ja kupiłem ok 3 miesięcy temu za 50 zł z wysyłką dvd-rw/blu read jakiejś firmy nn na 2x usb i śmiga dobrze puki co, co do acerów nie dokładał bym do naprawy złamanego grosza bo są lipne sam mam 5740 i już po 5latach skrzypi obudowa a bateria nc 40min na przeglądarce, jeżeli masz problem z nagraniem systemu polecam pendrive botowalny łatwo zrobić. Z tego co wiem w acerach często padają napędy :P z racji że nie używam często nie miałem tego problemu ale kolega już miał. Jeżeli wymieniasz napęd to raczej ten sam bo może być chipset pod niego zrobiony na płycie głównej. Nie pomyliłeś działu?

Edytowane przez xAlucarDx
Link to post
Share on other sites

To żeś walnął offtop. Ja o wymianie napędu, ten o instalacji systemu. Kij mnie czy Acery są lipne i czy łatwo się psują (co według moich doświadczeń z tą marką jest kompletną fikcją i opinią wyrobioną na pojedynczych modelach), nie o tym mowa, chcę po prostu wymienić napęd na sprawny i nie chcę, by był to napęd zewnętrzny.

Czyli mam kupić ten sam model? Może jeszcze ktoś się na ten temat wyrazić?

Zjechałem za nisko i przypadkowo pominąłem kategorię "Podzespoły komputerowe", przepraszam za niedopatrzenie.

 

EDIT: Nie mogę znaleźć mojego modelu do kupienia, na portalach aukcyjnych nie ma a w sklepach komputerowych takich, jak arest.pl i morele.net towar jest albo niedostępny, albo go nie ma. Czy ten napęd będzie pasował? http://www.morele.net/lite-on-ds-8a9sh-537510/

Edytowane przez kamild1996
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...