Skocz do zawartości

czy tyle pamięci mi wystarczy ?


Recommended Posts

Witam będę instalował Windows 7 a ramu mam tylko 2GB czy wystarczy żeby w miare płynnie grać w niektóre gry bo nie opłaca się kupować ddr 2 800Mhz no chyba że używane ? nie mówię że na full detalch typu AC, AC 2 brotherhood itp. specyfikacjia amd Athlon 5200+ karta graficzna będzie zmieniana na radeon 4870, to będzie sporadyczne granie więc nie potrzebuje kombajnu

Link to post
Share on other sites

Szczerze?Rozejrzyj się za jakimś używanym Celeronem Sandy Bridge.Ludzie często puszczają za 100 i nawet mniej bo wymieniają na mocniejsze i5 na przykład.Płytę na s.1155 kupisz w sklepie za 150-160zł(nową z gwarancja).Ram 4GB ddr3 tez możesz wziąć używany tanio.Wtedy zainstaluj sobie w7. Odczujesz poprawę,a takie kombinowanie sprawi że komfort pracy/zabawy będzie gorszy niż na xp.

Link to post
Share on other sites

Dla W7 32 bit 2GB ramu wystarczy zupełnie. Nawet do gier. 

Oj, bym nie powiedział. System na starcie bierze ponad 0,5GB. Włacz przeglądarkę - następne 0,5GB. Dowolna gra - 1GB. I już cały Ram zajęty, a wtedy zaczyna się używanie pliku wymiany, większe zużycie dysku i gorsza wydajność. 3-4GB byłoby w porządku :).

Link to post
Share on other sites

 

 

tylko, że siódemka 32bit nie obsługuje nawet 4GB, dokładnie 3581MiB

Tylko autor nigdzie nie powiedział, że chodzi o 32bity ;)

 

 

Tak zgadza się. Jak pootwieramy większą liczbę procesów, to ram znika szybko. Lecz sensowne dysponowanie zasobami pomaga, przynajmniej mi.  

Oczywiście, ale ja zachodzę z wyłożenia, że skoro komputer jest urządzeniem wielozadaniowym, to czemu np. nie mógłbym puścić swojej muzyki w tle a w przerwie od pisania wypracowania w Wordzie (który też potrafi kilkaset MB brać) czy przeglądania internetu w Firefoxie nie odpalić jakiejś gry? To przed każdą grą miałbym wyłączać wszystkie programy? Z założeniem, że sensowne dysponowanie pomaga, możemy działać nawet na 1GB RAM :).
Autor pyta, czy tyle wystarczy - wg mnie, w najbliższym czasie 2GB zacznie doskwierać. Nowsze programy i gry potrafią się mocno pożywić pamięcią operacyjną. Jeśli autor nie może sobie pozwolić na zakup, to niech "sensownie dysponuje" ale jeśli może, to nie widzę powodu, dla którego nie miałby tego zrobić :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...