Skocz do zawartości

Lenovo G580, jaka konfiguracja lepsza


Recommended Posts

Witam, nie bede zbytnio owijał w bawełne mam po prostu zwykłe krótkie pytanie, która z konfiguracji jest lepsza ? cena laptopów jest taka sama, zdecydowałem sie na lenovo ponieważ po głebszym przegrzebaniu sieci myśle że to dobry wybór w tej pułce cenowej. Mianowicie mam problem czy wybrać procesor i3-3120 z gorszą grafiką (intel hd graphic 4000) bez własnej pamięci czy wybrać intel pentium 2020m z grafiką geforce 710m 1gb. Pierwszy laptop różni sie także tym ze ma 1000gb dysk co nie ma dla mnie w sumie znaczenia bo 500gb w zupełności mi wystarczy. Laptop będzie uzywany do różnych rzeczy, teraz głównie do pracy inżyniersiej, programów typu matlab i różne takie, jednak w miedzy czasie napewno potrzeba bedzie troche mocy jeśli chodzi o grafike :P a po inżynierce już raczej tylko to, no ewentualnie jakieś projekty wiec mam pytanie ? którą konfiguracje wybrać ?

 

Oto linki do obu laptopów

Wybór 1: http://www.x-kom.pl/p/137765-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g580-i3-3120m-4gb-1000-dvd-rw.html

 

Wybór 2: http://www.x-kom.pl/p/154286-notebook-laptop-15-6-lenovo-ibm-g580ah-2020m-4gb-500-dvd-rw-gf710m.html

Link to post
Share on other sites

Troche dziwnie to ująłeś. Pomijam byki ortograficzne...

Grafika do czego niby Ci jest potrzebna? Sprezycuj....

Różne gry, od czasu do czasu mam zwyczaj zainstalować jakaś gre i sobie pograć ot tak i zazwyczaj jestem wybredny. Jedynie w jaką gre moge powiedzieć że zagram to World of Tanks, a reszta to może być wszystko, nie potrafie dokładnie sprecyzować, dawno nie grałem niestety w nic lepszego bo nie pozwalał mi na to swój dotychczasowy sprzęt, wiec znając mnie bede próbował wielu pozycji.

Link to post
Share on other sites

Stylistyka, ortografia i interpunkcja leży u ciebie chłopie na całej linii.

Jak chesz grać w cokolwiek to nie masz wybory i musisz kupić lapka z grafiką dedykowaną kosztem procesora.,...

Jest po północy, jestem zmęczony i pytam sie o laptopa a ty mi wyjeżdzasz z ortografią i interpunkcją, jeśli Ci sie nie podoba to nie odpowiadaj ja tylko chciałem zapytać o to co wybrać. Wiem, że mi daleko od jakiegoś Miodka czy jak mu tam ale nigdy problemów z pisaniem nie miałem wiec nie wiem po co to wszystko. Dzięki za pomoc. Chodzi o to, że ta i3 jest dużo lepsze od tego 2020m zaś nie wiem jak z grafiką... czekam aż wypowiedzą sie inne osoby którym zależy na pomocy a nie zbesztaniu czyjejś ortografii :)

Link to post
Share on other sites

Widze, że trudno będzie z uzasadnioną odpowiedzią na tym forum. Mogę jeszcze dodać ze laptop będzie często używany do oglądania filmów.

 

Sytuacja jest taka, że teraz potrzebuje laptopa do pracy inżynierskiej, gdzie będę używać różnego rodzaju programów które potrzebują trochę ramu i procesora, głównie będę używać wirtualnej maszyny ale po studiach już nie będzie mi potrzebna taka moc obliczeniowa i raczej komputer będzie wykorzystywany tylko do gier, filmów, internetu i takich tam pierdół.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...