Skocz do zawartości

Lekki OS do multimediów


Recommended Posts

Chodzi o jakiś lekki, stabilny i darmowy system operacyjny. Konfiguracja sprzętowa jest bardzo słaba, ale komputer ma służyć głównie do odtwarzania muzyki (brak dostępu do internetu). Nie chodzi tu o super jakość, tylko żeby było szybko i łatwo :co: .

Zainstalowałem ReactOS 0.3.1, jednak po instalacji sterowników dźwięku chyba się posypał, bo po każdym starcie wywala niebieski ekran ^^ .

 

Ogólna specyfikacja PC'ta:

- procesor jednordzeniowy Intel 433MHz

- 128MB pamięci SDR

- dysk twardy 4GB

- napęd optyczny CD

- w razie potrzeby mogę podłączyć stację dyskietek :D

Link to post
Share on other sites

Małe i do muzyki ?

Nic lepszego od:

GeexBox i XBMC nie znam.

 

Pierwszy jest naprawdę malutki a drugi trochę łatwiejszy i bardziej funkcjonalny.

W obu wypadkach odtwarzać będzie muzykę poprawnie, a nawet filmy powinny spokojnie działać.

 

Suse jest olbrzymi i do tego powolny, a przynajmniej na tej konfiguracji sprzętowej by był.

 

Zamiast Vectora poleciłbym użyć Debiana lenny, instalujesz wersję minimalną +Gnome i będzie działać o niebo lepiej ^^

Link to post
Share on other sites

Jak zapłacisz za przesyłkę i 10zł na piwo to wyślę Ci dysk 40GB

Tak się składa, że mam czterdziestkę na stanie ;) Nie chciałem jej dawać do tego dziadka, ale... chyba trzeba będzie ;)

Pobierałem xubuntu i przy 83% koniec, nie idzie dalej :rotfl: internet PLAY, więc transfer mam ograniczony :menda:

Powalczę jeszcze dzisiaj z tym Vectorem lub zastosuję się do rady bullseye

Link to post
Share on other sites

Będę miał chyba jakiś komputer na stanie... Jutro się dowiem co to albo dziś wieczorem to jak zapłacisz za przesyłkę będzie twój....

 

pzdr!

yyyy... nie, dzięki :D

DSL - Damn Small Linux , wymaga 16MB ramu i zajmuje 50MB

Bardzo ciekawa propozycja :P Tego sprawdzę na początku :)
Link to post
Share on other sites

Ale mówię serio działał na nim XP bez większych problemów.

Od ogłoszeń masz odpowiedni dział. Tam załóż temat i jak ktoś będzie chętny to się zgłosi :) . Po raz drugi piszę - nie, dziękuje (nie mam zamiaru tego powtarzać :P ).
Link to post
Share on other sites

Jak z ubuntu to poszukaj remixu mythbuntu (lekkie środowisko graficzne i wkompilowana obsługa wielu kart telewizyjnych, dodatkowo ma programy do oglądania telewizji...) Jak nie trzeba ci takich bajerów to spróbuj xubuntu (lekkie środowisko i wiele programów....)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...