Skocz do zawartości

Gigabyte GA-Z87X-D3H vs MSI Z87M-G43 vs MSI Z87-G45 Gaming oraz zasilacz


Recommended Posts

Witam

składam sobie komputer i od tygodnia leżą u mnie zakupiony Intel Core i5-4670k 3.4 Ghz, oraz Gtx 770 2GB Ligtning. Zastanawiam sie nad płytą główną zwłaszcza, że jakimś ekspertem nie jestem to znalazłem wyżej wymienione w temacie płyty, zastanawiam się która bedzie najlepszym wyborem. Chyba, że macie lepsze propozycje to chętnie je usłyszę.Cena płyty max 550 zł. Jeszcze został mi zasilacz znalazłem taki Zasilacz Fatal1ty 750W SLI. Wybrałem 750 poniważ chcę mieć trochę zapas mocy. Polecano mi XFX 550 lub 650 ale z tego co wyczytałem jest to dobra konstrukcja ale strasznie głośno pracują. Więc padło na Fatal1ty i ciekawi mnie czy to dobry wybór. Proszę o nie hejtowanie mnie jak już pisałem ekspertem nie jestem więc proszę o wyrozumiałość.

Dziekuję

Link to post
Share on other sites

Kto Ci napisał że XFX głośno pracuje ? XFX to właśnie jedne z bardziej cichych i solidniejszych konstrukcji. Od siebie polecam Super Flower lub Be Quiet. Z dostępnością tego pierwszego w naszym kraju nie jest za różowo, do najtańszych też nie należy ale warty każdej złotówki. Be Quiet sam posiadam , dokładnie model L8 CM 530W - stabilny, cichy i wydajny. Za niewiele drożej możemy kupić wersję 630W co z zapasem starczy do twojej konfiguracji.

 Generalnie jeśli się zastanawiasz nad MSI to na starcie nie warto dopłacać 100zł za dopisek Gaming. 

Sam posiadam Z87-G43. Solidna i tania płyta pod Haswelle. Robi przyzwoite OC na poziomie 4.4Ghz @ 1.23V. Ilość portów USB i SATA jak dla mnie wystarczająca jednak każdy ma inne wymagania co do tego parametru. 

Gigabyte jest również ciekawą płytą. Solidnie wykonana i spora ilość osób ją sobie chwali i wybiera do swoich komputerów. O ile dobrze pamiętam to moderator lokalny Walker15130 ma taką i myślę, że on Ci zrecenzuje te mobo :)

Edytowane przez emilko1994
Link to post
Share on other sites

Nie chcę tworzyć nowego tematu, dlatego podepnę się tutaj... mianowicie dlaczego nigdzie nie można dostać płyty MSI Z87-G55 i chyba w ogóle nie ma jej recenzji, a informacja o niej była na benchmarku już prawie miesiąc temu. Czyżby jeszcze nie wyszła czy zrezygnowali z jej wypuszczenia z jakiegoś powodu?

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/msi-z87-g55-plyta-glowna-atx-intel-haswell-cena-specyfikacja.html

Link to post
Share on other sites

Może po prostu jeszcze nie wyszła. Haswelle są na rynku od niedawna albo możliwe że taka płyta nie powstanie. Przecież zrobili G45 Gaming :) co może być odpowiednikiem G55. Generalnie jeśli MSI nie wypuści oficjalnej informacji na ten temat możemy sobie gdybać :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, obie płyty z zadatkiem starczają do nowych zestawów opartych o Haswelle z odblokowanym mnożnikiem. Bez problemów wyciśniesz maksymalne OC twojego procesora a wybierając Gigabyte będziesz miał w przyszłości możliwość połączenia 2 kart graficznych w SLI/CF.

Link to post
Share on other sites

Bo piszemy na dzień dzisiejszy jak jest. To że za rok czy dwa będzie jedno GPU które poradzi sobie z obecnymi High endami w SLI/CF to już inna bajka :)

Pisząc w przyszłości w poprzednim poście miałem na myśli - za około rok. Wtedy dokupienie drugiej 770-tki nie będzie raczej problemem.

Link to post
Share on other sites

wada msi jest pojedynczy bios, a w gigabelcie masz podwojny. Ogolnie to 100zl doplaca sie za napis "gaming" bo pisanie farmazonow o super hiper extra integrze dzwiekowej czy sieciowce mozna o kant tylka rozbic bo znajac zycie i tak nie zauwazyl bys roznicy, a jezeli chodzi o sieciowke to wystarczy cFos dolaczony do oprogramowania gigabelta i masz prawie to samo.

Link to post
Share on other sites

@UP Słuszna uwaga. MSI ma tylko jedną kość UEFI i w przypadku awarii pozostaje tylko wysyłka na gwarancję. 

Nawet najlepsza zintegrowana karta dźwiękowa będzie gorsza od standardowej dedykowanej zatem moim zdaniem nie warto patrzeć na takie "bajery". MSI to płyta która zapewni stabilność i zadowalające OC, wybierając Gigabyte będziesz miał bezpieczeństwo w postaci dwóch kości UEFI na wypadek awarii jednej z nich.

Link to post
Share on other sites

Też jestem zainteresowany kupnem tego Gigabyte'a GA-Z87X-D3H ale w sklepach albo nie mają rewizji c2 albo nie są w stanie sprawdzić ponieważ płyty są na magazynie zewnętrznym :] dlatego jeśli to nie problem, to napisz w jakiej rewizji Ty dostałeś płytę (a jeśli w c1 to czy sprawia znane problemy z usb 3.0, bo podobno ten model tak ma)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...